vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як здійснюється підготовка УЗД малого тазу

Підготовка УЗД малого тазу хвилює кожну людину, коли треба найближчим часом пройти цю процедуру. Завдяки сучасному обладнанню УЗД проходить безболісно. Це інформативний і широко застосовуваний метод для виявлення яких-небудь захворювань.

Как осуществляется подготовка узи малого таза

Даний вид дослідження є максимально безпечним: він являє собою неінвазивний спосіб обстеження. Тут застосовується здатність людського тіла відображати і поглинати ультразвук. Цей спосіб діагностики малого тазу необхідний для оцінки стану органів і тканин нижньої частини живота. Процедура використовується, щоб досліджувати внутрішні органи в натуральну величину в процесі їх функціонування.

Способи та особливості досліджень

Існує три основних види УЗД органів малого тазу:

 1. Трансректальне (або ректальне) – для діагностики у чоловіків. При такому УЗД пацієнт вкладається на бік, злегка зігнувши ноги в колінах і підтягнувши їх до живота, спиною до лікаря. УЗ-датчик, на який надітий презерватив і нанесений спеціальний гель в невеликій кількості, вводять в пряму кишку. Даний вид досліджень призначається для виявлення змін стану внутрішніх органів, а також коли пацієнт не має можливості пройти трансабдомінальне дослідження. При трансректальному УЗД може бути проведена біопсія передміхурової залози.
 2. Трансвагінальне, або вагінальне дослідження застосовується для жінок. При його проведенні пацієнтки знаходяться в положенні лежачи на спині. Даний вид УЗД нагадує гінекологічний огляд. Датчик з надітим на нього одноразовим презервативом вводять у піхву. УЗ-датчик має менші розміри, чим стандартні інструменти для гінекологічного огляду, що доставляє пацієнткам  мінімум неприємних відчуттів. Трансвагинальная процедура УЗД є безболісною і дозволяє виявити незначні зміни органів, які не завжди можна візуалізувати абдомінальним способом.
 3. Трансабдомінальне, або абдомінальне, при якому пацієнт лежить на кушетці на спині. Фахівець проводить датчиком, щільно прикладеним до шкіри під різним кутом. Такий спосіб передає більш повну картину органів. Під час проведення УЗД пацієнт не відчуває дискомфорту, крім незначного тиску у досліджуваній області. Коли УЗД зачіпає болючий орган або ділянку тіла, це може викликати деякий дискомфорт.

Підготовка до дослідження жінок

За допомогою даного виду дослідження у жінок знаходять порушеня репродуктивної та сечовидільної систем і пухлини прямої кишки.

Процедура призначається у наступних випадках:

 • вагітність, а також при проведенні планового контролю;
 • при порушеннях менструального циклу, безпліддя;
 • огляд розташування внутрішньоматкової спіралі;
 • запальні захворювання сечовидільної та статевої систем;
 • пухлини органів, розташованих у малому тазі;
 • при хірургічних операціях.

Як підготуватися до УЗД органів малого тазу? Перед дослідженням необхідно подбати про наявність пелюшки, рушника, щоб постелити на кушетку і витертися після процедури. Треба також придбати презерватив для траснвагинального УЗД. Деякі клініки надають пацієнтам все необхідне, тому спеціальна підготовка до УЗД малого тазу там не актуальна.

Готуючись до абдомінального способу діагностування, потрібно випити близько літра рідини за годину до дослідження, протягом цього часу не мочитися. Для найбільш якісного огляду яєчників і матки сечовий міхур повинен бути наповненим, щоб підняти кишечник. Рекомендують виключити з меню за 2-3 дні до процедури продукти, які сприяють газоутворенню – газовані напої, сире молоко, бобові, здобу, виноград, сливи. Зібрані в кишечнику гази заважають візуальному огляду органів.

Якщо сканування проводиться вагінально, спеціальна підготовка не потрібна. Найчастіше огляд проводять абдомінальним і трансвагінальним методами для одержання більш точних результатів.

Під час процедури досліджується матка, визначається її форма, розміри, структура, розташування. Проводиться обстеження стану яєчників щодо матки. У деяких випадках досліджують сечовий міхур. УЗД призначають вагітним жінкам з метою контролю розвитку плода.

При нормальній вагітності дослідження призначають 3 рази. В 12-14 тижнів оцінюють розміри плодового яйця і виявляють можливі аномалії розвитку.

У 22-24 тижні УЗД проходять для вимірювання росту майбутньої дитини, огляду внутрішніх органів. Також в цей період визначається стать. Приблизно в 33 тижні огляд малюка проводять повторно, визначають його розташування і вираховують передбачувану вагу.

Підготовка до дослідження чоловіків

Досліджуючи органи малого тазу, оглядають сечовий міхур, простату, прилеглі до неї тканини, сім’яні пухирці.

Основними показаннями є:

 • порушення сечовидільної системи;
 • дискомфорт або болі внизу живота, паховій ділянці промежини, області прямої кишки;
 • при підозрах захворювань, травм сечовивідної та статевої систем;
 • порушення еректильної дисфункції, безпліддя;
 • обстеження перед хірургічними операціями;
 • в цілях профілактики.

УЗД проводять трансректальним або абдомінальним способами. Так само, як і при абдомінальному дослідженні жінок, чоловікам необхідно випивати не менше літра рідини за 1-2 години до процедури.

Для траснректального УЗД ОМТ підготовка полягає у спорожненні кишечника за кілька годин до дослідження.

Можна зробити клізму водою кімнатної температури або скористатися мікроклізмами, що продаються в аптеці. Дуже ефективними в застосуванні є гліцеринові свічки. Після відвідування туалету можливе проведення УЗД.

Які захворювання можна виявити за допомогою дослідження

УЗД у жінок дозволяє виявити порушення розвитку матки: подвоєння, сідлоподібність або дворогість. Такі патології можуть бути причиною безпліддя жінок. Ризик викиднів при вагітності або передчасних пологів у таких випадках буде підвищеним. Можливе виявлення за допомогою УЗД ендометріозу, небезпечного процесу в матці, який також часто стає причиною безпліддя. Можна діагностувати й інші захворювання – ендометрит, сальпінгоофорит, кісту яєчників.

При наявності міоми матки ультразвукове дослідження треба проходити щороку в цілях контролю її розвитку і зростання, а також при необхідності призначення певного лікування.

За допомогою даного дослідження можливо не тільки визначити позаматкову вагітність, але і виявити місце прикріплення плодового яйця.

УЗД дозволяє діагностувати патології при застосуванні внутрішньоматкової контрацепції, такі, як випадання або вростання спіралі в стінку матки.

Патології, виявлені з допомогою УЗД у чоловіків, можуть бути найрізноманітнішими. Серед них запальні захворювання – наприклад, цистит, простатит, везикуліт. Можливі виявлення і дослідження об’ємних утворень, різних пухлин, аномалій розвитку, сторонніх тіл, каменів.

Жінкам рекомендують проходити процедуру раз на рік, особливо це стосується жінок дітородного віку. Регулярне обстеження зможе своєчасно виявити патології і захворювання органів малого тазу для призначення відповідного лікування. При вагітності цей метод обстеження допоможе народити здорового малюка. Чоловікам так само, як і жінкам, УЗД малого тазу рекомендується робити не рідше одного разу на рік.

На сьогоднішній день безліч муніципальних і приватних клінік пропонують пройти ультразвукове обстеження. Перевагою приватних клінік буде відсутність тривалих черг.

Все медичні центри мають сучасне обладнання і штат висококваліфікованих фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code