vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як впливає на вагітність алергія

Як впливає на вагітність алергія, часто цікавляться молоді жінки, охочі завести дитину. Завдяки дієті і частого вологого прибирання можна знизити прояв неадекватної реакції імунної системи. Якщо алергія загострюється, потрібно звернутися до лікаря.

Как влияет на беременность аллергия

Чи варто турбуватися?

Чим небезпечна алергія під час вагітності? Тим, що жінці необхідно постійно приймати спеціальні ліки, які можуть серйозно нашкодити малюкові. Тому багато жінок репродуктивного віку бояться заводити дітей.

Але останні дослідження довели, що під час вагітності в організмі жінки починає інтенсивно вироблятися гормон кортизол. Він ефективно пригнічує прояв неадекватної реакції імунної системи на алерген. Тому у вагітних алергія має більш м’яку форму протікання.

Що стосується таких серйозних захворювань, таких як бронхіальна астма та сінна лихоманка, то в цей період їх симптоми взагалі зникають. Але через деякий час після пологів кількість кортизолу в організмі поступово зменшується. Тому алергія знову починає про себе нагадувати.

Сучасна медицина виділять 4 види впливу вагітності на алергію:

  1. Відсутність змін.
  2. Часткове погіршення стану.
  3. Часткове поліпшення стану.
  4. Відсутність ознак хвороби.

У медичній практиці спостерігаються випадки, коли неприємні симптоми турбували жінку до настання вагітності. Потім вони зникали, потім з’являлися і знову зникали при наступних вагітностях. Така тенденція спостерігається практично у всіх пацієнток, що чекають другого або третього дитини.

Як протікає захворювання?

Згідно зі статистикою, риніт і закладеність носа спостерігаються у кожної другої вагітної. Ці ознаки алергії починають турбувати жінку ще в першому триместрі і зникають одразу після народження малюка. У тих випадках, коли пацієнтці відомий подразник (пилок, шерсть), їй слід від нього позбавитися. Але часто така реакція пов’язана з неприйняттям ряду продуктів у період вагітності. Як правило, вона також проходить після пологів.

Що стосується бронхіальної астми, якою хворіє приблизно 2% майбутніх мам, то вона загострюється в другому триместрі вагітності. Але за місяць до дати пологів стан хворих значно поліпшується. Це пояснюється збільшенням вироблення гормону кортизолу.

Варто згадати і про прояв алергії на шкірі, яке проявляється на ранніх термінах при першій вагітності. Деякі жінки не звертають на нього уваги, так як почервоніння не свербить і не викликає дискомфорту. Але при наявності такого симптому потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

У період вагітності необхідно відмовитися від всіх агресивних ліків, включаючи протиалергічні. Якщо уникнути застосування медикаментів не можна, слід регулярно консультуватися з лікарем. У будь-якому випадку прийом медикаментів дозволений лише тоді, коли можливий ризик впливу на дитину не перевищує користь.

Сучасна медицина не може гарантувати повну безпеку для плода під час терапії фармакологічними засобами. Велику небезпеку для плода несе Тавегіл. В ході останніх наукових досліджень було встановлено, що він провокує розвиток серцевої недостатності.

Якщо у вагітної спостерігається загострення алергії, то їй призначають Діазолін. Більшість лікарів віддають перевагу саме цьому ліків, оскільки його застосовують вже багато років і негативного впливу на плід помічено не було. Тим не менше навіть Діазолін не можна вживати без призначення фахівця.

Багато вважають, що алергія − спадковий недуг. Але в більшості випадків діти з такою проблемою народжуються саме у здорових батьків. Вчені пояснюють це тим, що перша зустріч імунної системи малюка з алергенами відбувається ще в утробі. Тому у дитини формується до них підвищена чутливість, яка проявляється після його народження.

Профілактика алергії

Така міра безпеки стосується не тільки майбутніх мам, які страждають цією недугою, але і здорових жінок. Лікарі радять дотримуватися такого раціону починаючи з третього триместру при звичайному перебігу вагітності і з перших тижнів з моменту зачаття при загостренні алергії.

Дієта виключає вживання незбираного молока, яєць, горіхів, меду, морепродуктів, малини, полуниці, помідорів, шоколаду, сиру, цитрусових. Не дозволяється їсти консервовані та мариновані продукти, солодощі, соління, гострі та жирні страви. У їжу можна додавати спеції, приправи, соуси і заправки, оскільки вони також несуть величезну небезпеку для повноцінного розвитку плоду.

У раціон слід ввести пісні каші, нежирні види м’яса і птиці (телятину, індичку, курча). Що стосується свіжих овочів і фруктів, їх потрібно вживати в помірній кількості. Перевагу варто віддавати продуктам блідих кольорів, наприклад, картоплі, капусті, огірках, кабачків, зеленим і жовтим яблуках, грушах.

Лікарі забороняють активне і пасивне куріння в період вагітності і грудного вигодовування. Шкідлива звичка може призвести до внутрішньоутробної затримки розвитку малюка. Тому такі хвороби, як атопічний дерматит, бронхіальна астма, запалення легень діагностуються саме у курящих батьків. До того ж у перші дні життя такі діти більш схильні до синдрому раптової смерті немовлят.

Велику небезпеку являють і різні пилозбірники. Тому необхідно прибрати з дому килими, портьєри і штори. Крім того, потрібно якомога частіше робити вологе прибирання, чистити м’які меблі, вибивати подушки і ковдри. Якщо погода дозволяє, варто виносити всі текстильні вироби на вулицю і добре просушувати.

Чим небезпечна алергія під час вагітності, досить поширений питання серед майбутніх мам. Варто знати, що у жінки, що чекає дитину, прояв неадекватної реакції захисних сил організму на подразник значно знижується. Але перед зачаттям дитини слід проконсультуватися з алергологом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code