vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як восени зміцнити імунітет

За повноцінну роботу організму відповідає імунна система. Щоб здоров’я в холодну пору року не підвело, важливо знати, як восени зміцнити імунітет. Ця важлива система має органи, тканини та клітини, вона несе певну функцію. Її головне завдання – допомагати виживати, захищати організм від бактерій, грибків, вірусів та інших сторонніх речовин. Збій в роботі імунітету несе за собою ймовірність формування розвитку аутоімунних захворювань.

Как осенью укрепить иммунитет

Органи імунної системи

Імунна система людини складається з мигдаликів, лімфатичних вузлів, вилочкової залози, селезінки, лімфоїдних утворень і кісткового мозку. Система циркуляції – важлива складова, вона складається з проток, які об’єднують лімфатичні вузли.

Мигдалини розташовані з двох сторін гортані, це невеличкі скупчення лімфоїдної тканини. Лімфатичні вузли представляють собою м’які тканини округлої форми, наповнені великою кількістю лімфоцитів. Селезінка дуже схожа з лімфатичним вузлом, але має більший розмір. Цей орган розташовується в лівому підребер’ї, має кілька функцій: сховище і фільтр для клітин крові, кровотворення. Селезінка формує імунітет, виробляючи антибактеріальні тіла. Вилочкова залоза, інакше її називають тимус, займається розмноженням і “навчанням” лімфоїдних клітин. Кістковий мозок – це м’яка губчаста тканина. Цей орган кровотворної системи знаходиться в трубчастих плоских кістках.

Його завдання – продукція лейкоцитів, тромбоцитів і еритроцитів. Лімфоїдні утворення (лімфа) – безбарвна рідина, що проходить по лімфатичних судинах. Лімфоцити, що знаходяться у даної рідини, що займаються захистом організму від різних хвороб.

Сила і ефективність імунітету залежить від багатьох факторів: вік і ступінь здоров’я батьків на момент зачаття плоду, позитивне проходження вагітності, успішні пологи, спосіб життя людини з моменту народження і т. д. Вбивають імунну систему: стреси, алкоголь, куріння, малорухливий спосіб життя. Ослаблене харчування, недолік сну знижує якість роботи органів захисної системи.

Осіннє зміцнення імунітету

Фахівці запевняють, що зміцнення імунітету в осінній період – необхідний захід, оскільки саме в цей час року він істотно знижує свої можливості. Зміна літніх погодних умов на дощові і похмурі дні не завжди радує людей. Стан депресії посилюється. В осінній період звичний річний раціон, який був наповнений свіжими ягодами та овочами, міняється в гіршу сторону. В їжу частіше використовуються заготовки, консерванти.

Недолік сонячних днів знижує вироблення синтезу вітаміну D. Перепади температур порушують стан імунної системи, обмін необхідних організму речовин і т. д. До кінця осені небезпеку представляють сплески ГРВІ та віруси грипу. Всі ці прояви змушують людство замислитися, як підвищити імунітет восени.

У перші місяці осені лікарі радять провести “репетицію” для власної імунної системи. У цей момент можна посилити здоров’я. Зміцнення імунітету восени необхідно почати з нормалізації сну. Ідеальний сон повинен бути міцним і тривалим, не менше 8-9 годин на добу. Розуміючи, що стрес і хвилювання – головні вороги здоров’я, важливо захищати себе від переживань. Слід навчитися володіти своїм емоційним станом. Допустимо використовувати спеціальні трав’яні збори для заспокоєння нервової системи.

Думаючи про те, як підняти імунітет, не варто забувати про харчування. В осінні місяці необхідно частіше вживати сезонні овочі, наприклад, моркву, капусту, кабачки, гарбуз і т. д. Великий вплив на зміцнення здоров’я мають морепродукти. Вони містять ненасичені жирні кислоти, які дають організму позитивну енергію. Підтримка імунітету восени може здійснитися за допомогою рослинних олій, їх використовують в приготуванні салатів. Крім того, підкріпити імунітет восени допомагають свіжовичавлені соки цитрусових фруктів, вони багаті вітаміном С.

З самого початку осені необхідно провести ревізію у своїх речах, заздалегідь приготувати необхідні теплі речі на холодний період. Цей спосіб турботи допоможе зберегти захисні функції організму.

Для тих, хто не знає, як підняти імунітет народними способами, можна запропонувати використання засобів на основі ряду корисних рослин: шипшини, ехінацеї, женьшеню, калини, чорноплідної горобини і т. д. Зміцнення імунітету восени нескладно продовжити загартовуванням, застосовуючи контрастний душ вранці або обтирання снігом після відвідування парної. Щоб захисник організму діяв без упину, важливо дбати про здоровий спосіб життя не тільки в осінній період, але і в будь-який час року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code