vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як визначити термін вагітності за місячними або по УЗД?

Термін місячними або по УЗД, відповідно застосовуються в акушерстві таблиць, підтверджує відповідність розвитку плода акушерському терміну, який вважається з першого дня останньої менструації. Вагітність у жінки триває приблизно 38 тижнів з дня зачаття. Акушерський термін становить 40 тижнів, які розділені на 3 триместру. У світовій медичній практиці враховується саме акушерський термін для визначення дати настання пологів.

Как определить срок беременности по месячным или по УЗИ?

Ембріональний термін вагітності настає з моменту зачаття. Проте розрахувати точну дату майбутніх пологів досить складно. На це впливає безліч факторів: гормональний фон вагітної, хвороби матері та плоду, стать, маса тіла майбутнього малюка. Дитина, яка народилася на 37 тижні, вважається доношеною і цілком життєздатним. Після 42 тижня плід вважається переношеним, і народження малюка загрожує серйозними ускладненнями як для породіллі, так і для нього самого. Тому важливо знати дату передбачуваних пологів жінки.

Розрахунок очікуваної дати пологів

Акушерський і ембріональний терміни розрізняються на 14 днів. В гінекологічній практиці розраховують тільки акушерський термін вагітності, який триває 280 днів. Яйцеклітина запліднюється тільки в день овуляції, який випадає на середину менструального циклу. У розрахунок береться цикл, що складається з 28 днів. Тому вважається, що овуляція відбувається на 14 день. Але не завжди виходить саме так. Тому акушерський термін розраховують з першого дня останніх місячних.

При обчисленні очікуваної дати пологів гінеколог використовує різні способи.

Для розрахунку за формулою Негеле від дня, коли почалися останні місячні, забирають три місяці і додають сім днів.

Наприклад, очікувана дата пологів дорівнює: 10.04 -3 місяця + 7 днів=17.01.

Формула Келлера також дозволяє визначити можливу дату пологів. При її використанні до уваги береться, що 1 акушерський місяць дорівнює 28 дням та 4 тижнях. Звідси виходить, що 280 днів рівні 40 тижням. Згідно цій формулі до першого дня останньої менструації додаються 280 днів.

Цікаво, що розрахунок акушерського часу вагітності виник дуже давно, коли ще люди не володіли знаннями про овуляції. Починали вважати час настання пологів завжди з дня останніх місячних. У той же час майже точно визначали день народження малюка.

Акушерський термін застосовується для спостереження за формуванням плода на всій протяжності вагітності. Подібний метод дуже рідко призводить до помилок.

Якщо жінка пам’ятає не тільки день останньої менструації, але і дату зачаття, то можливо визначення реальної тривалості вагітності, яка є найбільш правильною.

Початок ембріонального періоду вагітності часто сходиться з днем овуляції. У першу половину місячного биоцикла в яєчнику дозріває фолікул, і на 14-15 добу настає овуляція. Сформована яйцеклітина має здатність до запліднення протягом двох днів після овуляції, а сперматозоїди активні чотири дні після сім’явипорскування. Загальний час найбільш можливого запліднення – близько шести діб. Реальний період виявляється коротше акушерського приблизно на 14-15 днів.

Краще зробити перерахунок акушерського періоду через ембріональний, якщо вагітна не пам’ятає день останньої менструації, але знає день зачаття, додавши до останнього два тижні.

Визначення терміну вагітності за ультразвуковому дослідженню

Навпаки, згідно з особливим таблиць, в яких відображені середньостатистичні розміри плоду по акушерським тижнях вагітності, встановлюють період відповідно з ними. В процесі ультразвукового дослідження доктор вимірює голову, груди, живіт, стегна плода, відзначає рівень формування органів, після цього порівнює з таблицею і називає кількість тижнів життя плода.

В основному у багатьох жінок величина плоду відповідає акушерському періоду з похибкою в один тиждень. Це і стало причиною помилкової гіпотези, ніби ультразвукове дослідження допомагає встановити строк. Воно допомагає дізнатися, що дитина формується правильно. Якщо акушерський термін більше, чим за УЗД, то це не завжди означає, що його неправильно порахували. Можливо, щось перешкоджає правильному формуванню малюка, потрібно поглиблене з’ясування причин. Головні фактори, що впливають на запізнення в розвитку плода:

  • захворювання матері;
  • плацента функціонує неправильно;
  • багатоплідна вагітність;
  • хромосомні відхилення плода;
  • внутрішньоутробні інфекційні хвороби;
  • нездорові звички матері;
  • неповноцінне харчування та ін.

Якщо тривалість по УЗД більше акушерського підрахунку, то, швидше за все, очікується велика маса тіла дитини (за спадковим факторам, з-за цукрового діабету, неправильного харчування під час вагітності).

Крім того, при дослідженні лікар дає оцінку швидкості розвитку майбутньої дитини згідно з періоду вагітності.

Для того щоб правильно порахувати дату передбачуваних пологів, ультразвукове дослідження необхідно проходити в ранній період, тобто у 8-12-тижневу вагітність.

Під час другого триместру розвиток дитини відбувається індивідуально, і УЗД може показати невідповідність нормам.

Визначення термінів вагітності

Важливо розуміти, що до 12-тижневої вагітності, коли при дослідженні визначають довжину ембріона і внутрішній діаметр плодового яйця, підсумковим виміром дають оцінку з даними для ембріонального періоду.

Лікар, який проводить УЗД до 12 тижнів, може не внести коригування до 14 днів на акушерський термін. Тоді виникає невідповідність цих днів між періодами вагітності, які визначали за даними ультразвукового дослідження до 12 тижнів і після. Необхідно додати 14 днів до даними, визначеними раніше, якщо цього не зробили.

Як видно, діагностування терміну вагітності можливо тільки в сукупному аналізі підсумків: день останніх місячних, дата зачаття, інформація від УЗД, дослідження темпів формування плоду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code