vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як визначити,що краще – узд або екг серця?

Що краще – УЗД або ЕКГ серця – однозначно сказати складно. Це дві схожі процедури. Вони дозволяють провести ранню діагностику та виявити відхилення в роботі серцево-судинної системи. Що краще – УЗД серця або кардіограма – визначає лікар.

Как определить,что лучше – узи или экг сердца?

Дослідження серця з використанням ультразвуку

Цей вид обстеження є прекрасним профілактичним інструментом. Він дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях розвитку. Це швидкий і простий спосіб отримати інформацію про стан серцево-судинної системи. Проводиться діагностика з використанням сучасного обладнання. УЗД (ехокардіографія) дозволяє не тільки побачити будову судин, але й поспостерігати за рухом крові в них.

Дане дослідження застосовується для:

 • виявлення захворювання на ранній стадії;
 • постановки точного діагнозу.

Цей метод повністю замінює рентгенівські способи дослідження. Таким чином, людина цілком позбавляється від радіаційного випромінювання. Методика є абсолютно безпечною та не має побічних дій.

Основні показання для використання УЗД:

 • шуми в серці, незрозумілого походження;
 • симптоматика вроджених або набутих вад серця;
 • серцева недостатність;
 • підозра на наявність пухлини;
 • оцінка результатів раніше проведеного хірургічного втручання;
 • загальний стан серцево-судинної системи;
 • вивчення артеріальної гіпертензії.

Протипоказань для проведення дослідження немає. Його широко застосовують для оцінки стану серцево-судинної системи як дорослих, так і дітей.

УЗД дозволяє визначити будову серця, точно показавши розміри всіх його складових. При дослідженні особлива увага приділяється параметрами органу і частоті ударів. Оцінюється загальний стан міокарда і перикарда, великих судин і передсердь. Це дозволяє виявити патологічні зміни у розвитку і роботі серцевого м’яза.

УЗД широко застосовується для виявлення порушень ритму серця, вегето-судинній дистонії, ревматизму та ішемічної хвороби. Дана методика відрізняється інформативністю і безпекою, тому вона є однією з провідних в області кардіології.

Електрокардіограма серця

Цей метод дозволяє виявити захворювання серцево-судинної системи на ранніх стадіях. Серце людини працює в певному ритмі, виробляючи електричні імпульси. Збій в цьому процесі реєструє електрокардіограма. Завдяки такому дослідженню можна записати мову міокарда.

Електрокардіограми призначаються лікарем. Частіше виникає необхідність обстеження після відвідування кардіолога. Основні показання до проведення процедури:

 • виражений больовий синдром в області серця, грудей і спини;
 • дискомфорт;
 • постійна задишка;
 • нестабільна робота серця;
 • цукровий діабет;
 • ревматизм;
 • раніше перенесений інсульт.

Електрокардіографія може проводитися в рамках профілактичного огляду. Це необхідно при вагітності, перед оперативним втручанням і занять активними видами спорту. Людям старше 40 років проходити обстеження необхідно щороку. Це дозволить відстежувати роботу серцево-судинної системи і на ранніх стадіях визначати можливі відхилення в ній.

Кардіограма дозволяє отримати інформацію про функціональності серця (частоту скорочень, стан серцевого м’яза та загальний стан органу). Ці параметри є головними в роботі серця. Обстеження дозволяє отримати точні дані щодо частоти серцевих скорочень. Воно показує, в якому ритмі б’ється серце. Дізнатися цю інформацію дозволяють спеціальні електроди, які кріпляться до тіла людини. В ході огляду оцінюється стан серцевого м’яза.

Незважаючи на ефективність дослідження, обмежуватися тільки цими даними не варто. Для підтвердження попереднього діагнозу необхідно вдатися до додатковим діагностичним методикам.

УЗД або ЕКГ – від чого залежить вибір?

Чи відрізняється чимось ЕКГ від УЗД? Особливої різниці в цих методиках немає. Вони спрямовані на виявлення патологічних процесів у серцево-судинній системі. Під час проведення ЕКГ застосовують спеціальний апарат під назвою електрокардіограф. Він є генератором ультразвуку, пропускаючи їх крізь грудну клітку і фіксуючи дані на різних ділянках серця. Методика спрямована на визначення стану м’яких тканин, а також товщину самого органу. Ніяких протипоказань до застосування ЕКГ немає.

Ультразвукове дослідження проводиться при певних скаргах пацієнта. Його застосовують при болях, шуми у серці і підвищеної стомлюваності. Всі ці симптоми, включаючи сонливість і задишку, можуть вказувати на наявність серйозних відхилень у роботі серця. Під час процедури пацієнту необхідно знаходитися в положенні лежачи. Над серцем прикріплюється спеціальний датчик, місце розташування якого залежить від непокоїть області.

Після проведення процедури за отриманими даними фахівець визначає функціональність серця, анатомічне розташування і рух клапанів. Це дозволяє зафіксувати можливі відхилення в органі.

ЕКГ і УЗД – практично однакові процедури, їх дія спрямована на виявлення захворювань серцево-судинної системи. Який метод діагностики використовувати, вирішує лікар залежно від скарг та стану пацієнта. В цілому, ці способи дослідження спільно працюють і дозволяють отримати інформативні дані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code