vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як вилікувати фімоз у хлопчиків в домашніх умовах

Как вылечить фимоз у мальчиков в домашних условиях

Як вилікувати фімоз у хлопчиків в домашніх умовах

Фімоз у хлопчиків – коли скорочено відстань між головкою статевого члена і крайньої плоті. Найчастіша причина – вікові особливості фізіології. Особливо у новонароджених. Зазвичай все проходить само собою, коли немовляті виповниться три роки. Але якщо цього не сталося, і причиною є будь-якого роду травма пеніса, тоді потрібно звернутися до лікаря.

Зміст статті

 • 1 Докладніше про даній патології
 • 2 Чому з’являється фімоз у дітей
 • 3 Які існують різновиди фімозу
  • 3.1 Гіпертрофований
  • 3.2 Спадковий (він же вроджений)
  • 3.3 Рубцевий
 • 4 Основна симптоматика
 • 5 Як хворіють діти у різні вікові періоди
 • 6 Важкий перебіг хвороби і його наслідок
 • 7 Діагностування фімозу
 • 8 Терапія в домашніх умовах
 • 9 Коли стає потрібна операція
 • 10 Як попередити появу фімозу
 • 11 Підведемо підсумки

Докладніше про цю патології

Фімоз у хлопчиків – це дуже неприємна хвороба, яка проявляється в порушенні нормального оголення головки пеніса. Таке ускладнення веде до болю і дискомфорту, які можуть турбувати не тільки малят, але й підлітків.

Біля крайньої плоті є своє власне призначення – вона захищає чутливу шкіру голівки пеніса. Але якщо шкіра, що покриває головку, сильно розростеться, це може призвести до виникнення і розвитку різних патологічних хвороб, включаючи і стягування. Тому так важливий правильний догляд.

Чому з’являється фімоз у дітей

Є цілий ряд різних аспектів, які можуть серйозно підвищити ризик отримання цієї хвороби. До причин виникнення фімозу у дітей можна зарахувати:

 • Спадковість;
 • Особливості побудови крайньої плоті;
 • Недотримання статевої гігієни. Справа в тому, що краплі урини залишаються в складках шкіри. І ця середовище вельми сприяє розвитку хвороботворних бактерій. А результати їх життєдіяльності ведуть до появи так званого стягування;
 • Хвороби сечостатевої системи різного ступеня тяжкості;
 • Травми пеніса різного характеру. Наприклад, хлопчик може носити надто тісні штанці, які тиснуть на статеві органи і подразнюють шкіру;
 • Наявність зайвої ваги.

Які існують різновиди фімозу

У хлопчиків розвиток дитячого фімозу найчастіше класифікують на три різновиди. Це: гіпертрофований (або надмірний), спадковий і рубцевий. Процеси лікування визначаються залежно від конкретного виду патології. Деталі кожного різновиду описуються далі.

Гіпертрофований

Чому з’являється:

Наявність зайвої ваги, включаючи різні ступені ожиріння в області статевих органів. В таких випадках в оточуючих тканинах накопичується занадто багато жирових клітин.

Ознаки:

Розвиток цього типу може зустрічатися не тільки у малюків, але і у дорослих чоловіків. З-за зайвого шару жиру крайня плоть збільшується і в підшкірному просторі накопичується багато рідини. Препуций (він же крайня плоть) занадто тісно охоплює головку члена і тому вона не може вивільнитися. Надмірний рівень вологості дає початок запального процесу, тому дитина починає відчувати болю.

Що робити:

Якщо хвороба буде діагностовано вчасно, то цілком можна обійтися і без операцій. Лікування можна буде здійснювати і вдома. Але важливою умовою буде звернення до дієтолога і повну зміну способу життя дитини.

Спадковий (він же вроджений)

Чому з’являється:

 • Спадковість;
 • Порушення нормального розвитку ще в материнській утробі;
 • Іноді може з’явитися абсолютно без видимих причин.

Ознаки:

Природжений фімоз найчастіше характеризується стисканням препуції. Тому у головки не виходить вивільнятися назовні. Зрідка може спостерігатися зростання пеніса з крайньою плоттю.

Що робити:

Якщо вид фімозу вроджений, позбавлення від недуги здійснюється лише, коли дитина досягне конкретного вікового порогу. Якщо лікування хлопчиків таблетками від фімозу буде недоцільно, тоді вже в справу вступає хірургія.

Рубцевий

Чому з’являється:

 • Спадковість;
 • Недотримання гігієни статевих органів;
 • Подразнення органів сечостатевої системи.

Ознаки:

Крайня плоть подовжується, що починає створювати перешкоди для вивільнення головки. Шкіра набрякає, на ній починають з’являтися рубці і тріщинки. Все це в комплексі призводить до звуження отвору. Згодом здійснення будь-гігієнічної процедури стає практично неможливим. Дуже часто в даному виді починаються ще і запальні процеси.

Що робити:

Лікувати таблетками або хірургічним втручанням, в залежності від складності протікання.

Наочні фото дозволять візуально розрізняти види хвороби.

Основна симптоматика

Дитячий фімоз відрізняється специфічними проявами. Якщо батьки їх виявили, дуже важливо швидко представити маленького пацієнта лікаря. До симптомів фімозу у хлопчиків можна зарахувати:

 • Сеча дуже погано виходить, виникає сильний біль. Розмір сечовий струменя теж змінюється. Цівка або стає зовсім тоненькою, або виділяється лише за капелям, часто з паузами. В процесі сечовипускання малюки можуть плакати і почати вередувати;
 • Набряки, набряк, зміна кольору шкірки пеніса;
 • Настирливий свербіж або печіння, не тільки при спробі випустити головку членника, але й відсутності будь-яких дотиків до нього. Зазвичай це сигналізує про початок запалення, яке супроводжується підвищенням температури і гнійними виділеннями із статевого органу;
 • Нездійсненність вивільнення головки в ході здійснення процедур особистої гігієни;
 • Некомфортні або навіть сильні больові відчуття в процесі ерекції. Звичайно це проявляється при фімозі у підлітків.

Як можна зрозуміти, первинний симптом фімозу у дітей, який дозволить запідозрити розвиток недуги – це недоступність вивільнення головки члена або ж повноцінне її «закупорення» препуцием. На фото видно більш докладно.

Як хворіють діти у різні вікові періоди

Дуже часто у немовлят у перші роки після народження може з’явитися стягування в легкій формі. Або фізіологічний фімоз. Виникнення фімозу у новонароджених пояснюється нюансами побудови крайньої плоті. Але варто зауважити, що у немовляти, зазвичай, не виникає ніяких неприємних чи больових відчуттів.

У такій формі він зустрічається майже у всіх немовлят чоловічої статі, тому батькам не варто хвилюватися і тут же бігти до лікаря. Найчастіше вже в перші півроку після народження немовляти хвороба відступає. А в 3 роки фімоз проходить сам собою і майже не зачіпає хлопців. Зрідка деякі окремі симптоми захворювання можуть зберегтися і до вступу в молодший шкільний вік. Але гігієнічний догляд грає не останню роль.

У тому випадку, якщо основною причиною хвороби стало недотримання правил гігієни статевих органів або яка-небудь травма пеніса – це вже привід звернутися в лікарню. Оскільки розвиток в більш серйозній формі вже почне приносити хлопчикові сильний біль та інші незручності. Часто такий вид стягування проявляється у хлопчиків середнього чи старшого шкільного віку.

Важкий перебіг хвороби і його наслідок

Відсутність своєчасного лікування може стати причиною розвитку більш серйозних патологій. Серед них:

 • Розлади сечовидільної функції;
 • Розлад функціональності сечостатевої системи;
 • Подальший розлад репродуктивної системи у підлітків.

Дуже часто у дітей можна запримітити так званий парафімоз. Це такий стан, коли голівка пеніса повністю як би «закупорюють» шкіркою препуції. Згодом головка опухає і це призводить до ще більш тяжкому протіканню захворювання.

Діагностування фімозу

Діагностування тут не становить особливої праці. Щоб обчислити патологію, фахівця вистачить і простого зовнішнього огляду пеніса хлопчика. Фото буде недостатньо. Так, для встановлення наявності хвороби не потрібно ніяких особливих способів. Основне завдання лікаря полягає не тільки у виявленні хвороби, але й визначенні ступеня його тяжкості, а також призначення найбільш відповідного варіанту терапії.

Терапія в домашніх умовах

Що робити з фімозом? Якщо це захворювання протікає в полегшеній або стриманою формах, тоді ніякого операційного втручання не потрібне. Лікувати хлопчика цілком можна буде і в домашній обстановці самостійно, за допомогою медикаментозних препаратів.

Але щоб лікування фімозу у дітей протікало легко і швидко, не викликаючи зайвих проблем, потрібно з точністю слідувати всім лікарським вказівок. Так, наприклад, дуже важливо потихеньку проводити розробку крайньої плоті. Як це робиться:

 • Шкірку препуції треба дбайливими рухами потроху натягувати на голівку пеніса. Дуже важливо не прикладати значних сил і не виконувати дії крізь опір. Кожен рух має бути легким і дбайливим. Особливо, якщо хвороба торкнулася маленького хлопчика. Таку вправу треба виконувати приблизно десять хвилин близько трьох разів на день.
 • Якщо фімоз протікає в легкій формі, крайню плоть можна потихеньку розробляти таким чином – поміщаючи палець між головкою і шкіркою. Але варто звернути увагу на те, що подібний метод допускається тільки для юнаків-підлітків.
 • Часто для закріплення необхідного положення крайньої плоті можна використовувати спеціалізовані колечка, які надіваються на голівку пеніса.

Дуже важливо запам’ятати ще деякі нюанси. Приміром, те, що під впливом теплої води шкіра розм’якшується і з нею стає легше справлятися. Тому вищезгадані вправи краще виконувати в процесі водних процедур.

У процесі домашньої терапії медикаментозне лікування проводиться досить рідко. По більшій частині, максимум, чого варто очікувати – це спеціальні креми і мазі, які необхідно м’якими послідовними рухами втирати в шкіру препуції.

А вся справа в тому, що, незважаючи на повну відсутність яких-небудь побічних явищ від вживання ліків, лікарі вельми недоброзичливо ставляться до лікування будь-якого ступеня стягування медикаментами.

Коли стає потрібна операція

Операція при фімозі у дітей здійснюється лише тоді, коли зцілення не можна досягти більш щадними методами. Розглянемо детальніше. Хірургічне вплив укладено у виконанні кількох поздовжніх перетинів з подальшим поперечним з’єднанням. Для хлопчаків суть всієї операції полягає в поділі спайок мішечка крайньої плоті допомогою спеціального металевого зонда і ватно-марлевого тампона.

 • Більшості дітей допомагає вилікуватися оперативний метод Шклоффера. Процедура здійснюється під місцевим наркозом. Хірург робить розріз у формі зигзага, потім краї рани з’єднуються так, що площа крайньої плоті збільшується. Але жодної ділянки тканини не видаляється.
 • Поділ смичок. Найбільш часто у дітей ця операція здійснюється за допомогою спеціального металевого зонда і ватно-марлевого тампона. Наркоз застосовується місцевий, так і сама операція не травматична.
 • Обрізання. Широко відома і також широко використовується стандартна процедура обрізання крайньої шкірочки. Нерідко вона призначається для рубцевого виду фімозу. Мінусом можна назвати хіба що зміна чутливості головки з плином часу.
 • Класична операція. Вона найчастіше використовується в багатьох лікарнях сучасності. Робляться три поздовжніх розрізу, які після поперечно з’єднуються.

Але яким би не був спосіб оперативного втручання, не варто їх боятися. Сама процедура триває не довше двадцяти хвилин і хлопчик знову зможе ходити вже через кілька годин. Післяопераційний догляд простий, а ступінь ризику ускладнень за умови здійснення операції в дитячому хірургічному відділенні лікарні не перевищує двох десятих відсотка. Що більш важливо – хірургія практично завжди є найефективнішим способом того, як лікувати у хлопчиків фімоз, незалежно від різновиду хвороби.

Як попередити появу фімозу

Сама основна і дієва методика для профілактики – це точне дотримання всіх правил гігієни статевих органів. Малюкам потрібно вчасно міняти памперси.

Після чергового «походу в туалет» дитини бажано підмивати. І купати кожен день. Добре буде додавати у воду трав’яні настої.

Для дітей середнього і старшого шкільного віку правила особистої гігієни теж важливі. Необхідно підмиватися щодня і по мірі необхідності міняти нижню білизну.

Підіб’ємо підсумки

Фімоз у малюка – це проблема, з якою частенько доводиться стикатися більшої частини молодих тат і мам. Але не треба хвилюватися – захворювання у новонародженого самоусунеться з часом. І все ж іноді дитині не обійтися без медичного лікування. Про терапії докладно розповість доктор, після огляду симптомів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code