vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як використовують пластир для лікування п’яткової шпори

Пластир для лікування п’яткової шпори є одним з найбільш ефективних засобів у комплексному лікуванні даного захворювання. Шиповидное розростання кісток п’яти призводить до патології, що в медицині зветься п’яткової шпори. Ця патологія локалізується безпосередньо біля поверхні підошви ноги, а точніше, в місцях, кріплення зв’язок і сухожиль стоп. Статистика стверджує, що в більшості випадків недуги піддаються жінки незалежно від віку.

Как используют пластырь для лечения пяточной шпоры

Чому виникає і прогресує хвороба

Причин для розвитку такої патології може бути кілька:

 1. Порушення процесів обміну речовин.
 2. Плоскостопість, викликане перенапруженням стоп.
 3. Нанесення травми п’яткової кістки.
 4. Хронічні захворювання, а також їх ускладнення.

Візуально шпора може ніяк не проявлятися, але сильного болю уникнути не вийде. Якщо ви зіткнулися з подібною болем, слід негайно зробити рентгенівський знімок стопи. Результат дослідження підкаже подальший напрямок боротьби з недугою.

Способи лікування захворювання

Як здійснюється лікування п’яткової шпори? Лікувати п’яткову шпору можна різними способами, але пацієнти, у переважній своїй більшості, воліють медикаментозний спосіб. Основний акцент при лікуванні припадає на максимальне усунення больових відчуттів. Запальний процес в п’яті і супроводжуючі його болі – основний мотив тривоги у хворих. Лікування больових проявів недуги, практично, ніяк не позначається на хвороби, як такої.

Зникнення ж запалення і болю сприймається, як остаточна мета лікування. Лікування тут же припиняють, незважаючи на явну присутність шпори.

Враховуючи цю обставину, до лікування п’яткової шпори підходять комплексно. Лікування, в більшості випадків, місцевий. Застосовуються медичні препарати з переважаючими болезаспокійливими і протизапальними ефектами. Додатково до цих препаратів застосовують і такі лікувальні дії:

 1. Фізіотерапевтичне вплив на п’яту.
 2. Терапія, спрямована на зняття м’язових спазмів.
 3. Оперативне хірургічне втручання.

Як і у випадку інших захворювань, застосування медикаментозних засобів і додаткових лікувальних впливів на ранньому етапі розвитку хвороби дає найкращий результат. Медикаментозні препарати в даному комплексі заходів застосовуються виключно для зняття болю.

Пластирі, як консервативний спосіб впливу на недугу

Останнім часом для лікування п’яткової шпори стало популярним використовувати китайський пластир. Він виготовляється з застосуванням різних рослинних антисептичних і знеболюючих засобів, в поєднанні з магнітними сполуками і природними каменями. Така будова дозволяє пластиру благотворно впливати на рефлексогенні ділянки підошов ніг.

Як працює китайський лікувальний пластир для п’ят

В основу створення цього пластиру покладені стародавні традиції китайської медицини. Через рефлексогенні точки стопи стимулюється не тільки кісткова система стопи, але і інші внутрішні органи. Китайські лікарі вважають, що через п’яту проходять життєво важливі канали енергії.

Якщо на них правильно впливати, то можна впливати безпосередньо на виведення шлаків з організму, поліпшити енергетичний баланс і поправити порушення в процесі обміну речовин. Нервова система теж вдячно сприймає лікувальний вплив через рефлексогенні точки підошви ніг.

Пластир додатково оснащують джерелами інфрачервоного випромінювання та електромагнітного поля. Такі доповнення в поєднанні з використанням турмаліну і кремнію здатні зняти запальні прояви в п’яті і відновити нормальне кровопостачання в ураженій області стопи.

Дуже популярним при виготовленні пластирів стало використання натуральних рослинних компонентів з підвищеною поглинаючою здатністю, які стимулюють обіг лімфи в стопі. Пластир додатково очищає шкірні покриви, приводить в норму діяльність секреторних залоз, добре очищає шкіру і надає обличчі приємний колір.

Основним діючим фактором пластиру залишається його дія, спрямована проти набряків п’яти. Лікувальний вплив досягається за рахунок усунення місцевого застою в п’яті. Додатковим дією пластиру стане його благотворний вплив на психологічний стан людини через вплив на рефлексогенні ділянки підошви.

Стикаючись з діагнозом «п’яткова шпора» лікарі, як правило, уникають надміру радикальних заходів і віддають перевагу м’яким консервативним методам. Такі способи доступні як за виконання, так і за фінансовими показниками.

Лікування п’яткової шпори можна проводити в домашніх умовах і з використанням менш екзотичних препаратів. Головне – не забувати, що лікування повинне бути комплексним. Пластир добре «працює» в поєднанні з використанням додаткових засобів лікування, таких як лікувальні устілки, масаж, ванни і нестероїдні медикаменти проти запального процесу. Нічого особливо складного в цьому процесі немає при дотриманні строгої дисципліни в лікуванні.

Склад і дію перцевого пластиру

Принцип його використання гранично простий – пластир повинен надавати на п’яту подразнюючу дію і тим самим провокувати приплив до неї крові.

Шпори на п’ятах рясно омиваються кров’ю, що благотворно позначається на харчуванні клітин, і усувається запальний процес. Легке печіння в районі контакту п’яти з перцевим складом трохи відволікає рецептори від основного вогнища болю. Що ж дає перцевого пластиру лікувальну силу?

Ще не так давно перцевий пластир був практично в кожній домашній аптечці. І лікували їм незліченну кількість хвороб, щоправда, з різною ефективністю. Пристрій перцевого пластиру досить просте. На бавовняну основу наносять лікувальні речовини:

 • екстракт стручкового перцю;
 • екстракт беладони;
 • каніфоль соснова;
 • каучук;
 • масло вазелінове;
 • салипод смольний;
 • борошно пшеничне;
 • технічний неозон – D;
 • ланолін безводний;
 • арніки настойка.

Всі речовини, досить необразливі поодинці, в комплексі одночасно забезпечують знеболювальну, місцево-подразнювальну і відволікаючу дію. Це властивість перцевого пластиру, як розповідалося вище, прекрасно справляється з п’яткової шпорою і не тільки. Він ефективний при будь-яких видах болю, які локалізуються в м’язах будь-якій області тіла.

Процедура лікування

Для досягнення максимального лікувального ефекту пластир слід наклеювати, дотримуючись кількох правил:

 1. Пластир слід наклеювати на чисто вимиті ноги.
 2. П’яту слід попередньо протерти спиртовим розчином.
 3. Перед тим, як наклеїти пластир, висушіть шкіру п’яти.
 4. Пластир слід носити не менше доби, після чого його слід замінити.
 5. Курс лікування п’яткової шпори перцевим пластирем повинен проходити не менше тижня.

Лікування перцевим пластирем має свої протипоказання. До них відноситься наступне:

 1. Наявність яких-небудь ушкоджень або родимок на п’яті.
 2. Алергічна реакція шкіри на застосування пластиру.
 3. Індивідуальна непереносимість компонентів пластиру.
 4. Перцевий пластир категорично протипоказаний вагітним жінкам.

Основним у лікуванні п’яткової шпори є гарантований позитивний прогноз у лікуванні за умови знаходження хвороби, її що викликала. Як тільки хвороба буде виявлено, лікар призначить комплекс необхідних лікувальних процедур для її лікування. Точне виконання приписів лікаря не тільки позбавить вас від основної хвороби, але і від п’яткової шпори, і ваша хода знову стане легкою і невимушеною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code