vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відповісти на питання, чому болять стопи ніг і п’яти

Неприємні відчуття в області підошов люди часто пов’язують з перевтомою. Але чому болять стопи ніг і п’яти? Не завжди це пов’язано з тривалою ходьбою або перенапруженням. Є ряд захворювань, які заявляють про себе болями в кінцівках, не кажучи вже про травми.

Как ответить на вопрос почему болят стопы ног и пятки

Болі ці досить неприємні і своїм занепокоєнням не дають людині нормально ходити, заважають виконувати звичні справи. Але якщо знайти і усунути причину, найпростіша з яких часто стосується незручного взуття, можна назавжди позбутися від недуги.

Шпильки або ревматизм?

Причини виникнення болю в п’ятах і ступнях різноманітні. Що стосується жінок, то їх на одну більше. Ходіння на високому гострому підборі, шпильці, дає сильне навантаження на стопи. Після довгого важкого дня може з’явитися стріляючий біль у стопах, в області п’яти або обох п’ят. Різного роду ушкодження призводять не до легких і короткочасних, а серйозних наслідків. Наприклад, травмовані зв’язки гомілковостопних суглобів можуть віддаватися болем у стопі. Іноді при цьому хворий відчуває, що в п’яту ніби увігнали шпильку.

Якщо підходяща взуття, зручна, травм немає, але біль є, медики підозрюють у хворих характерні для ніг захворювання:

 1. П’яткову шпору.
 2. Фасцит підошовний.
 3. Запальний процес в ахілловому сухожиллі.
 4. Артрит.
 5. Ревматизм.
 6. Викривлення нижніх кінцівок (анатомічні недоліки).
 7. Розтягнення зв’язок стоп.
 8. Мозолі, бородавки.

Не менш розповсюджена причина, чому болять ступні – плоскостопість, особливо у високому ступені. Площина зводу знижує при ходьбі амортизуючі властивості стоп. Так втома наступає швидше. Вона супроводжується болями не тільки під час руху, але і в спокійному стані після ходьби, стоячи. Хворому здається, що ноги гудуть і надмірно втомилися.

Якщо людина за невеликий проміжок часу набрала масу тіла, це теж може бути причиною болів, що віддають у ногу, що пов’язано з ваговим навантаженням, до якого нижні кінцівки поки не звикли. З часом, якщо немає інших захворювань (артриту, ревматизму), така недуга минеться. У разі, коли пацієнту вдається розпрощатися із зайвими кілограмами, і зовсім настане легкість.

Різного роду вивихи і гематоми кінцівок не завжди стають причинами болів, при яких на п’яти неможливо наступити. Частіше неприємні відчуття концентруються саме у місцях травм. Якщо несправності виникли в області стоп, лікарі частіше підозрюють проблеми саме з ними.

Коли неприємні відчуття в стопах відчуваються лише при ходьбі, а у спокої або в положенні стоячи нічого не турбує, лікарі підозрюють наявність не менш поширеного захворювання – остеопатії, при якому в організмі недостатньо кальцію, і цей процес перетворюється на хронічний. Ця недуга може перетікати в остеопороз, призводити до рахіту. Якщо ви натискаєте на стопу, і виникає характерний біль, важливо звернутися до хірурга, щоб він призначив необхідну діагностику та лікування. Загрожує недуга повною втратою опори на стопу і викликаним сильним запаленням тканин.

Дискомфорт у нозі може з’являтися, коли вона довго знаходиться в нерухомому положенні. Щоб вийти зі стану «занемения», потрібно трохи часу. При цьому в стопах і п’ятах ніби бігають мурашки, і може відчуватися біль. Він швидко проходить і все повертається в норму.

Але довга нерухомість може супроводжуватися тривалими болями. В цьому випадку не все так просто. Можливо, мають місце характерні захворювання, причина яких – атрофовані м’язи.

Хто найчастіше страждає від хвороб кінцівок?

Проблеми з ногами нерідко відчувають люди, які займаються спортивною ходьбою, іншими видами легкої атлетики:

 • стрибками в довжину;
 • бігом;
 • стрибками у висоту.

У разі, якщо у спортсменів мали місце травми кінцівок, довго чекати хворобливих станів не доводиться. Крім людей, які захоплюються різними видами гімнастики і фізичних тренувань, з проблемами стикаються люди, професії яких пов’язані з тривалим перебуванням на ногах. Таких чимало:

 1. Листоноші.
 2. Продавці.
 3. Перукарі.
 4. Вчителі.
 5. Кухарі.

Можна перераховувати нескінченно довго, але не кожна людина захоче міняти улюблені справи, якщо підводять кінцівки.

До болю може призвести і більш серйозна причина

Рідко, але зустрічаються важкі захворювання, симптомами яких є болі в стопах. До них відносяться серйозні пошкодження нервів або їх запалення. Ті, що знаходяться між пальцями, приносять чимало проблем, якщо в результаті виявляються здавленими. Порушення кровообігу кінцівок стає причиною їх посиніння і болю.

У людей у віці з’являються проблеми при ходьбі, якщо здавлюються головки плеснових кісток при розвитку бурситу. Не менш серйозна проблема онкології. Пухлина може розвиватися у нервовій тканині. Часто вона буває доброякісного плану, і розростається між 3 і 4 пальцем. Таке захворювання носить назву «Неврома Мортона». Страждають від нього жінки, які спочатку відчувають невеликі поколювання в областях між пальцями нижніх кінцівок, а пізніше настає нестерпний біль. Серед причин недуги, які називають фахівці, – носіння вузького, тісного взуття ті високі підбори. Але до кінця походження цього захворювання учені поки не з’ясували.

Досить рідкісні, але не менш серйозні і вивихи суглоба Лисфранка, коли зміщуються кістки стоп. Не тільки наступають болі, але і деформується ступня. Вона може стати коротшими або розширитися. Кістки випинаються. Діагностують недугу за допомогою рентгена.

Вивих суглоба Шопара може наступити при невдалому повороті ступні. Під час руху болі стають сильнішими, кінцівка набрякає. Тільки травматолог діагностує ці захворювання і призначає лікування. Але перед тим, як до нього звернутися, необхідно випити знеболювальне.

Іноді, одержуючи травму нижніх кінцівок, люди і не підозрюють, що є перелом. У будь-якому випадку, щоб уникнути серйозних наслідків, важливо зробити знімок і прийняти термінові заходи для лікування. Хворій кінцівці потрібно забезпечити спокій.

Еритромелалгія. Таку хитромудру назву дали вчені ще одному не менш рідкісному недугу. Їм частіше страждають чоловіки середнього віку. Серед причин:

 • перегрів кінцівок;
 • викривлення кінцівок в результаті довгого сидіння в незручній позі;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • тромбоз.

Стопа червоніє, біль більш схожа на печіння. Симптоми можуть бути явними, не сильно турбувати людину, але нерідко вони стають яскравими. Якщо не звертати на них уваги або займатися самолікуванням, справа може закінчитися інвалідністю. Ступні радять охолодити, привести їх у спокій, підняти. Лікарі призначають препарати, що розріджують кров та звужують судини.

Деякі інфекції, в тому числі і статеві, здатні викликати гострі болі і запалення п’ят.

Профілактика – найкраще попередження захворювання

Навіть якщо неприємні відчуття у вас не настільки явні, обов’язково зверніться до хірурга-ортопеда, травматолога, невролога або ревматолога. Це ті фахівці, які в силах допомогти при різних захворюваннях кінцівок. Тільки вони можуть призначити кваліфіковане лікування. Воно частіше стає комплексним, залежно від причин захворювання.

Профілактика хвороб кінцівок полягає в помірному чергуванні ходіння на підборах (для жінок) з взуттям на низькій підошві. Якщо вже були травми, переломи, і їх пролікували, організм реабілітувався, дотримуйтеся обережності при ходьбі. Внаслідок серйозних відхилень, викликаних травмами, може розвинутись плоскостопість. Щоб цього уникнути, потрібно виконувати спеціальні вправи, які роблять лише по рекомендації лікаря. Щоб не отримати плоскостопість, потрібно вчасно лікувати викривлення постави.

Не забувайте про зручне взуття, підошва якої повинна бути м’якою. Присутність каблука обов’язкова, оскільки ходіння на абсолютно плоскій підошві призводить до проблем. Припустима величина каблука – до 4 см.

Не нехтуйте курсами масажу підошов, крім проведених вправ. Не забувайте про існування ортопедичного взуття та спеціалізованих устілок, застосування яких дозволяє уникнути зайвої напруги при ходьбі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code