vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як відбувається запалення суглоба стопи і його лікування?

Запалення суглоба стопи, лікування якого доставляє багато клопоту, але при цьому є необхідним, має деякі свої особливості. Активні люди пересуваються, і вони нерідко стикаються з такою проблемою, як хворобливі відчуття в суглобах. Багато захворювання викликають запальні процеси, від яких важко позбутися самостійно. Потрібно негайно звертатися за допомогою до професійних фахівців. Запалення суглобів – це серйозний діагноз. Проблема впливає на активність людини і ускладнює його пересування.

Как происходит воспаление сустава стопы и его лечение?

Типи запальних захворювань стопи та причини, що їх викликають

Запалення в суглобах характеризуються дегенеративними порушеннями в різних тканинах:

 • м’язових;
 • сухожильних;
 • зв’язкових;
 • кісткових;
 • хрящових.

Фахівці-артрологи виділяють 2 форми захворювання:

 • первинну;
 • вторинну.

Первинний артрит розвивається в організмі самостійно. На появу вторинної впливають інші хвороби:

 • остеопороз;
 • ревматизм;
 • артроз.

Серед причин, що викликають запалення суглобів, поява і розвиток цього захворювання, виділяються наступні:

 1. Суглоб запалюється, коли порушуються аутоімунні процеси. Організмом власні суглобові тканини приймаються за чужорідні. Він починає їх відривати, намагаючись знищити. Такі порушення викликають: червоний вовчак, склеродермія, ревматична лихоманка. В результаті суглоб деформується або повністю руйнується.
 2. Проблема з запаленням виникає як наслідок перенесених захворювань інфекційного характеру. Інфекція вражає синовіальну оболонку. Зараження суглоба відбувається через кров і лімфу. Артрит формується у пацієнтів, які хворіють на туберкульоз, гепатит, бруцельоз.
 3. Посттравматичний артрит з’являється в результаті сильних ударів і травм, різних за ступенем тяжкості. Перелом призводить до гострої формі артриту, а удари – до хронічного перебігу хвороби.
 4. Причиною запалення можуть бути специфічні хвороби: подагра або генетична спадковість.

Крім того, розрізняють алергічний артрит. Запалений суглоб і болить. При цьому спостерігаються супутні алергічні реакції, в основному у вигляді кропив’янки. Рідше зустрічається набряк Квінке або бронхоспазм.

Алергічний артрит виникає внаслідок реакції на певні медикаменти. Найчастіше це новокаїн. Крім того, недуга викликають будь-які хімікати або нафтопродукти.

Часом артрит виникає від контакту стопи з синтетичною тканиною. У деяких людей запалення може початися від продуктів харчування. Захворювання можуть спровокувати стресові переживання, переохолодження, ослаблення імунної системи організму.

Особливість алергічного артриту полягає в тому, що сам суглоб лікувати не потрібно. Досить приймати антигістамінні препарати, які ліквідують алергічну реакцію.

Досить рідко зустрічається форма так званого затяжного алергічного артриту. Для неї характерне утворення в суглобах некротичних ділянок. Для лікування застосовуються кортикостероїди.

Симптоми запалення суглобів

Якщо розглядати повністю клінічну картину захворювання, то слід враховувати всі існуючі форми артритів і стадії хвороби. У них є загальна симптоматика, що ускладнює постановку точного діагнозу. Досвідчений фахівець-артролог після ретельного огляду ноги на підставі рентгенівського знімка робить висновок. Основними симптомами є такі:

 1. Хворобливі відчуття в ураженому суглобі. Больова симптоматика характерна для всіх видів артриту. Болі можуть бути різкими або ниючими. Хронічні болі спостерігаються на останній стадії артриту.
 2. Видимі зміни суглоба. Суглоб стопи може опухнути, на ньому з’являється і постійно збільшується шишка або кісточка. Руйнівний процес тягне за собою зміни в стопі. Суглоб може деформуватися, так як накопичується синовіальна рідина. Це викликає деформацію стопи.
 3. Порушення функцій суглоба. Хворий скаржиться на меншу рухливість стопи. У нього з’являється відчуття скутості. Причина криється в розростанні остеофітів, формування кісткових наростів.
 4. Виражений хрускіт суглобів. Він з’являється у переважної більшості пацієнтів. Пов’язано це з тим, що нормальний процес вироблення синовіальної рідини протікає з порушеннями. Кісткові поверхні недостатньо змочуються, між кістками збільшується тертя, що при русі призводить до виникнення клацання або хрускоту.
 5. Якщо пацієнт відчуває нездужання одночасно в 2 стопах, тоді є привід діагностувати артрит. Саме для артритів характерні симетричні ураження суглобів.
 6. Шкірний покрив в місці виникнення хворобливих відчуттів червоніє;
 7. Суглоб деформується після появи остеофітів. Підвивихи також призводять до незворотних змін і деформації. Зміни в пальцях називають вальгусною деформацією. Аномальне відхилення суглоба стає помітним навіть неозброєним оком.

Діагностика повинна проводитися професійним фахівцем. Тільки він зможе правильно виявити причини запалення.

Для постановки діагнозу недостатньо знати тільки симптоми хвороби, потрібне спеціальне дослідження. Самолікуванням займатися небажано: можна тільки собі нашкодити.

Лікування запалення суглобів

Якщо пацієнту поставлений остаточний діагноз, тоді призначається лікування. Якщо на прийом приходить людина, що страждає від проблем з суглобами, він може розраховувати на індивідуальний підхід. Важливо, щоб програма лікування включала в себе комплексні і системні методи.

Консервативні способи лікування є наступними:

 1. Якщо у пацієнта лише починається запалення суглоба стопи, лікування засобами, що використовуються у народній медицині, дає позитивні результати. При цьому вони є доступними. Наприклад: відмінно допомагає компрес з неочищеного картоплі, попередньо подрібненого і нагрітого.
 2. Застосування медикаментів у вигляді анаболіків, уколов, мазей. Широко використовуються нестероїдні засоби проти запалення.
 3. Мануальна терапія-лікувальний масаж покращують кровообіг в суглобах і збільшують відтік лімфи.
 4. Спеціальний комплекс оздоровчої гімнастики. Якщо робити регулярно нескладні вправи, то можна швидко відчути їх сприятливий вплив на стан стоп.
 5. Різноманітні фізіотерапевтичні процедури допомагають знизити болю. Сюди слід віднести магнітотерапію, УВЧ-прогрівання, воскову аплікацію, електрофорез.
 6. Дотримання правильного режиму дня. Необхідно, щоб фізичні навантаження для пацієнта були посильними. Хворий повинен нормально відпочивати і не перепрацьовувати.
 7. Спеціальне дієтхарчування. Для людини, у якого виявили запалення суглоба стопи, лікування неможливе без змін в щоденному раціоні. Пацієнту знадобиться виключити зі свого меню гострі і солоні страви.
 8. Відмова від шкідливих звичок. Алкогольні напої негативно впливають на весь організм в цілому. Уражений суглоб до цього впливу найбільш чутливий. Якщо пацієнт має намір перемогти недугу, то від вживання алкоголю краще відмовитися.

Вилікуватися від запалення стоп можна благополучно, якщо ви готові повністю поміняти свій спосіб життя. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок. Організм потребує оздоровлюючих процедур.

Вправи лікувальної гімнастики потрібно виконувати регулярно, а не тільки за нагадуванням лікаря. Ефективний результат можна отримати, якщо слідувати рекомендаціям лікаря. Виконання всіх лікарських приписів допоможе зупинити розвиток серйозного захворювання. І допомога хірурга вам не знадобиться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code