vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як треба правильно дихати при пологах?

Багато жінок, задумавшись про народження малюка, розуміють, що нічого не знають, як правильно дихати при пологах. Вони дивляться фільми, читають опис пологів у книжках і думають, що досить робити глибокі вдихи під диктовку лікаря, тому тут нема чому вчитися.

Как надо правильно дышать при родах?

Насправді, потрібно вчитися правильно дихати не тільки для безпечного проходження пологів, але і для повсякденного життя. Щоб переконатися, чи правильно ви дихаєте, досить, розташувавшись перед дзеркалом, попросити іншу людину покласти на вас руки. Одна повинна бути на грудях, інша – на діафрагмі. Якщо та, що на діафрагмі, не буде рухатися, значить, ви щось робите неправильно. Правильному диханню мало кого навчають.

Для того щоб згадати про правильному диханні, достатньо протягом 2 тижнів виконувати прості вправи. Наприклад, повністю розслабившись і заплющивши очі, уявити себе в приємному місці, наприклад, на безлюдному пляжі або квітковому полі. Ви мимоволі почнете правильно дихати. Вправа триває кілька хвилин. Можна завести будильник або попросити друга повідомити вам, коли закінчиться час.

Крім того, що дихати потрібно повній діафрагмою, дуже важливо робити вдих носом, органом, який для цього і призначений, зігріваючи, зволожуючи повітря і очищаючи його. Проблема деяких людей полягає в тому, що після тривалої хвороби, наприклад, проблем з аденоїдами, люди звикають дихати ротом. Це само по собі неправильно.

Дихання – це не тільки споживання кисню, в чому впевнені багато. Коли люди дихають, вони позитивно або негативно впливають на свій емоційний стан, стреси, відносини з іншими людьми.

Вегетативна нервова система людини включає в себе симпатичну і парасимпатичну. Симпатична система особливо важлива, коли людині потрібно зібратися, сконцентруватися на фізичної або розумової активності, а парасимпатична впливає на сон, травлення і відновлення організму. Якщо порівняти двох людей з різним диханням, у людини, яка дихає на повні діафрагмою, будуть краще травлення і концентрація уваги, якість сну і відновлення, сильніший імунітет, серцево-судинна функція, менше хвороб в цілому. Той, хто дихає тільки верхньою частиною легенів, погіршує сон і релаксацію, послаблює імунітет, сили організму, страждає від серцевих захворювань і хвороб травлення.

Особливості дихання під час схваток

Правильне дихання повинно супроводжувати людину завжди. Навіть якщо майбутня мама дихає на повні діафрагмою, їй ще належить навчитися дихати під час переймів. Лікарі впевнені, що чим більше кисню потрапляє в організм породіллі при переймах, тим легше розслабляються м’язи, та й дитина отримує необхідну кількість кисню. Крім того, жінка, зосередившись на правилах дихання, менше звертає уваги на самі перейми. Навчання того, яким має бути подих під час пологів, повинно починатися як мінімум за 2 місяці до пологів.

Дуже важлива не теорія, а саме практика. Тільки потрапивши в лікарню при перших переймах, які проявляються як потягування живота, жінка не повинна напружуватися, зажиматься і пригнічувати больові відчуття, від цього залежить і стан дитини. Правильно дихати носом на рахунок 4, а видихати ротом повітря на рахунок 6. Видихаючи, губи складають трубочкою.

Цей метод дозволяє жінці трохи розслабитися, забувши про сутичках, а також наситити киснем організм малюка. Дихання при пологах прискорюють разом із збільшенням інтенсивності перейм. Коли шийка матки розкривається, жінка повинна дихати носом швидко і поверхово, видихаючи ротом.

Коли акушер просить жінку тужитися, що по часу займає приблизно хвилину, вона повинна глибоко вдихнути і почати потуги на видиху, щоб об’єм повітря тиснув на матку. Якщо напруга буде спрямовано на голову, жінці загрожують розриви судин.

Тільки приступивши до тренувань по правильному диханню, ви можете відчувати темряву перед очима і запаморочення. Щоб усунути неприємні відчуття, досить затримати дихання, а потім подихати в сполучені між собою долоні.

Від сухості у роті врятує ополіскування водою.

Негативний вплив на дитину

Правильне дихання при пологах необхідно не тільки для того, щоб допомогти мамі впоратися з болем і швидше народити. В першу чергу незнання і неправильне дихання позначаться на дитині. Так, тривалі пологи виснажують її організм.

Часто жінки чують про гіпоксії від лікарів, однак це можна помітити і самостійно, звернувши увагу на те, що дитина після народження погано спить, здригаючись, перевертаючись, кричачи, у нього тремтить підборіддя, він неспокійно поводиться під час годування.

В організмі малюка при цьому порушуються кровообіг і нервові клітини. Вчасно невылеченная гіпоксія, проявившись ближче до шкільного віку, призведе до різних затримок і відхилень, які будуть заважати дитині зосереджуватися на навчанні, спілкуватися з однокласниками.

При легкої гіпоксії дитина може бути стривоженим, мати прискорене дихання і тремор лише в перші дні життя, потім дитина йде на поправку.

Середня ступінь проявляється в брадикардії, поверхневому, сбивчивом диханні, загальної млявості, коли у дитини приглушені всі рефлекси. Він, наприклад, не хоче їсти, але при цьому бувають моменти дратівливості і занепокоєння. Така гіпоксія не пройде безслідно. При важкій гіпоксії діти не можуть смоктати і ковтати. Іноді при народженні відсутнє дихання або ж воно дуже слабке, діти постійно сонні і мляві, часом ведуть себе тривожно, рух очних яблук не сфокусовано.

Лікування гіпоксії полягає в реанімації, застосування медикаментів, пізніше – відвідуванні невролога та огляди у лікаря. Але будь-яка хвороба, особливо отримана під час важких пологів, не проходить безслідно, тому для здоров’я свого малюка краще подбати про правильних і здорових пологах.

Де можна навчитися дихати?

Більшість породіль схиляється до того, що якою б гарною не була література, прочитана ними, ніщо не замінить практики в компанії таких же майбутніх мам. Вибір сьогодні дуже складний, особливо якщо ви живете в мегаполісі, адже відкривається все більше центрів, які обіцяють навчити всьому. Однак не кожному з них варто вірити. Щоб вибрати підходящі курси, потрібно розставити пріоритети. Місце повинно бути як можна ближче до дому.

Курси пропонують різні програми. Якщо для вас головне – це навчитися правильному диханню, то не варто переплачувати лише для того, щоб дізнатися, як народжувати вдома, у воді. Обговоріть курси з чоловіком. Якщо він буде присутній при пологах, він може стати тією людиною, який допоможе контролювати ваші вдихи і видихи, вести рахунок. Тоді йому необхідно відвідувати курси, вони повинні влаштовувати його теж. Якщо вас не мучить токсикоз, не обов’язково чекати останніх місяців вагітності можна почати відвідування курсів відразу ж.

Як би ні жінка готувалася до майбутньої події, особливо до перших пологів, вона ніколи не буде повністю готова. Необхідно прислухатися не до внутрішнього болю, а до лікаря і свого організму. Це допоможе зробити все правильно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code