vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється СНІД

Як СНІД проявляється? Таке питання хвилює багатьох людей. Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) – це захворювання, до якого призводить інфікування вірусом імунодефіциту (ВІЛ). Цей стан відрізняється сильним зниженням T4-лімфоцитів, які допомагають людському організму долати різні внутрішні інфекції і стримувати клітини з нерегульованим зростанням (ракові клітини).

Как проявляется СПИД

Найчастіше ранні ознаки цього захворювання протікають непомітно, тому про наявність Сніду можна достовірно довідатися лише при регулярній здачу аналізів на ВІЛ.

Перед тим як дізнатися, як проявляються симптоми Сніду у людей, необхідно точно визначити, як виникає СНІД. Вивченням цієї страшної недуги вчені займаються вже не одне десятиліття, і навіть після численних лабораторних досліджень спеціалісти досі не знайшли панацею від цієї хвороби. Проте вже точно визначено, як саме виникає хвороба і якими способами вона передається.

Способи передачі ВІЛ

Фахівці виділяють такі способи передачі ВІЛ-інфекції:

 1. Будь-яка форма не забезпеченою засобом контрацепції інтимної близькості.
 2. Інфікування через заражену кров (голки шприців, переливання крові, випадковий контакт з відкритими ранами).
 3. За допомогою статевих рідин (сперма, вагінальний секрет).
 4. Від матері до дитини під час вагітності, під час пологів або в період годування груддю.

Лікарі звертають увагу на досить поширена помилкова думка і наголошують, що зараженню ВІЛ-інфекцією через слину, обійми або сльози неможливо.

Як виявляється захворювання?

Як проявляється СНІД у людини? Ознаки розвитку Сніду у інфікованої ВІЛ з’являються не відразу. За роки досліджень було відзначено, що ця хвороба може явно заявити про себе і через десятиліття з періоду інфікування, коли захворювання переходить у термінальну фазу розвитку. В цей час латентного існування в організмі людини вірус імунодефіциту буде послаблювати все більша кількість клітин імунної системи, будучи джерелом розвитку супутніх захворювань.

Стадії розвитку захворювання допоможуть з’ясувати, як проявляється СНІД на ранній стадії, на яких етапах виявляються явні ознаки і симптоми недуги і коли настає фаза, яка є смертельною для людини.

Багато вчені і медики дотримуються такої класифікації стадій розвитку Сніду:

 1. Інкубаторна стадія. Тривалість непередбачувана, це період первинної реакції організму на ВІЛ-інфекцію. На цьому етапі розвитку захворювання ознаки зараження Снідом майже відсутні або ж просто інфікований навіть не підозрює про розвиток смертельної недуги.
 2. Друга стадія характеризується наявністю вихідних проявів у трьох формах: гострої гарячковою, безсимптомною або персистуючої генералізованої лімфаденопатії (значне збільшення лімфатичних вузлів). Клінічно можна позначити наявністю сероконверсії – виникненням специфічних антитіл. Безсимптомна стадія фіксується тільки за аналізом крові. А гострі форми ВІЛ-інфекції бувають:
  • легенева – характеризується симптомами, схожими з пневмонією: задишка, кашель, біль у грудній клітці, підвищення температури тіла до 40°С, відзначається слабкість і нудота;
  • неврологічна – характеризується ушкодженнями спинного і головного мозку, можливі енцефаліти, менінгіти, парези, радикуліти, полимиозиты. Нерідко супроводжується різкими перепадами артеріального тиску, аритмією, слабкістю в м’язових тканинах;
  • шлунково-кишкова, головні особливості цієї форми – постійна або рецидивуюча діарея, яка характеризується стільцем з домішкою крові; це провокує швидке зневоднення;
  • гарячкова – ця форма описується періодичним або постійним підняттям температури без видимих причин, що супроводжується симптомами інтоксикації – слабкістю, болями в м’язових тканинах, спрагою, зменшенням кількості сечі і частим сечовипусканням, сухістю і свербінням шкіри, зниженням маси тіла; погіршується пам’ять, порушується сон, проявляється тривожність.
 3. Латентна стадія. На цій фазі відзначається поетапна ліквідація Т4-лімфоцитів, може тривати від 2 до 20 років. Протікання цієї стадії суто індивідуально і залежить від численних факторів (спосіб життя людини, наявність хронічних захворювань та інші).
 4. Четверта стадія – це фаза перших значних симптомів Сніду та виявлення вторинних захворювань організму. На цьому етапі скорочується загальна маса тіла, виникають проблеми з центральною нервовою системою, можливий розвиток онкологічних захворювань, безконтрольний ріст вірусів, бактерій і грибків, що вражають буквально всі органи і тканини організму.
 5. П’ята стадія ще називається термінальній. На цьому етапі вторинні хвороби незворотні, їх лікування не дає результатів, і в підсумку хворому ставлять діагноз синдром набутого імунодефіциту. Найчастіше цей діагноз, а точніше, розвиток вторинних хвороб, не дає пацієнтові шансів вилікуватися і призводить до смерті.

Як визначити наявність вірусу імунодефіциту?

Перші прояви захворювання часто виникають від максимальної втрати лімфоцитів внаслідок ВІЛ-інфікування. Вперше симптоми цього захворювання проявляються на четвертій стадії розвитку Сніду. Вчені відзначають, що даний процес починається з активізації інфекцій, які вважаються нормальними мешканцями організму людини. При здоровому імунітеті ці інфекції не здатні викликати захворювання.

Як визначити наявність ВІЛ та Сніду? Це можна зробити тільки при зверненні до фахівця. Лікарі проводять зовнішній огляд пацієнта, а також призначають деякі клінічні дослідження (аналіз крові, тест лімфоцитів CD4, цервікальний мазок Папаніколау).

Поряд з цим про розвиток хвороби можуть свідчити такі явні симптоми:

 • значне зниження ваги;
 • лихоманка;
 • розвиток кандидозного стоматиту;
 • освіта білястих бляшок з боків мови;
 • зниження згортання крові (тромбоцитопенія);
 • вірус вітрянки може спровокувати розвиток оперізувального лишаю;
 • шкірні захворювання (лишай, герпес, себорея, дерматити);
 • різні отоларингологічні захворювання, що протікають довго і у важкій формі;
 • пневмонія, туберкульоз;
 • розвиток важких форм неврологічних порушень;
 • розлади шлунково-кишкового тракту;
 • атипові інфекції від мікобактерій;
 • токсоплазмоз;
 • онкологічні захворювання.

Лікування і профілактика Сніду

Як лікується недуга? За довгі роки клінічних і лабораторних досліджень фахівці так і не змогли знайти адекватного і дієвого лікування Сніду та ВІЛ-інфекції. Однак ще багато років тому були визначені деякі процедури, які допомагають лікарям стримувати симптоми недуги і поліпшити тривалість і якість життя ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

В наш час основним методом лікування Сніду є антиретровірусна терапія, яка спрямована на придушення копіювання вірусу імунодефіциту в організмі. Доведено, що поєднання декількох антиретровірусних препаратів, яке фахівці називають високоактивної антиретровірусної терапії (ВААРТ), має більшу ефективність у зниженні числа частинок ВІЛ в крові хворого.

Простими словами, ВААРТ – це набір різних препаратів, в основному спрямованих на підвищення імунітету людини. Також поряд з цією терапією лікарі обов’язково проводять діагностику вторинних захворювань і подальше їх лікування.

Профілактика захворювання включає:

 1. Профілактика статевого шляху зараження ВІЛ.
 2. Профілактика зараження через препарати крові.
 3. Хіміопрофілактика для ВІЛ-інфікованих вагітних, професійне консультування та лікування.
 4. Використання стерильних медичних інструментів.
 5. Медична, соціальна допомога пацієнтам та їх сім’ям.
 6. Пропаганда засобів попередження зараження ВІЛ.

Слід пам’ятати, що ВІЛ-інфекція і СНІД – це довічна інфекція. Вона відноситься до групи повільних вірусних інфекцій з багаторічним латентним, частково млявим і практично безсимптомним перебігом, а після зі стрімким клінічним нещадним фінішем з реальною загрозою швидко настає смертельного результату. Тому профілактика набагато дієвіше і є найбільш важливим засобом боротьби з ВІЛ та Снідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code