vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється снід у жінок

Як проявляється СНІД у жінок, які повинна знати кожна представниця прекрасної статі. Для прояву перших ознак захворювання потрібно від 2 до 6 тижнів (з моменту інфікування). Вірус імунодефіциту передається статевим шляхом, через кров, а також з молоком матері. Перед тим як виявити його і поставити точний діагноз, потрібно пройти повне обстеження.

Как проявляется спид у женщин

Медичні показання

Основні симптоми Сніду проявляються у вигляді підвищеної температури, загальну слабкість, ломота в тілі, збільшення лімфовузлів в області шиї і паху, болі в м’язах і горлі, сильного потовиділення, ознобу. Вірус поступово вражає Т-лімфоцити – клітини, що формують імунітет людини. СНІД (Синдром Набутого Імунного Дефіциту) – це остання стадія ВІЛ. При Сніді кількість лімфоцитів знижується до кількості не менше 200 од. на 1 мл крові.

Наявність захворювання в організмі людини визначається за допомогою аналізу крові, ПЛР (виявляють білки-маркери вірусу) і тесту на ВІЛ-інфекцію. Якщо вчасно виявити хворобу, то виникає висока ймовірність прожити більше 10 років при відповідному лікуванні.

Діагностика недуги в перші тижні з моменту зараження практично неможлива. Підозри можуть виникнути лише з появою безпричинної температури, слабкості, болю в м’язах. Висока температура тіла може триматися до 10 днів.

Потім настає період ремісії, що може тривати роками. Потім захворювання може перейти в хронічну форму.

У цей період можуть розвиватися інші хвороби: вірус папіломи людини, злоякісні пухлини, туберкульоз, хронічна пневмонія, захворювання сечостатевої системи, венеричні захворювання.

Основні стадії і симптоматика

Виділяють кілька стадій Сніду. Класифікація залежить від кількості лімфоцитів в крові людини. Найбільш небезпечними вважаються 4А (350-500 клітин на 1 мл крові), 4Б (200-350), 4В (менше 200). Перебіг хвороби залежить від швидкості розмноження вірусу. Період від зараження до стадії Сніду може становити від 2 до 20 років.

З вторинних симптомів у жінок медики виділяють біль під час менструації в області тазу, поява рясних виділень із статевих органів, загострення кандидозу, часта поява герпесу. Після періоду затишшя кількість імунних клітин значно скорочується. Вірус вражає певні системи органів у тілі людини (дихальна та нервова системи, ШЛУНКОВО-кишковий тракт, шкірний покрив).

Під час вагітності рекомендується здати аналіз крові на снід. Це необхідно для збільшення можливості виносити і народити здорову дитину. Плід може заразитися ВІЛ-інфекцією в утробі матері під час пологів і після народження, з молоком матері. Якщо не приймати противірусні препарати, ризик зараження плоду збільшиться з 8 до 30%.

Маляті передаються імунні клітини матері, включаючи ті, які борються з Вірусом Імунодефіциту. Тому у ВІЛ-інфікованих мам народжуються сіро-позитивні діти. Такі малюки повинні пройти лікування протягом перших 6-ти місяців. Наявність ВІЛ-інфекції не є показанням до проведення кесаревого розтину. Дитина може народитися штучним або природним шляхом.

Лікувати СНІД потрібно за допомогою спеціальних препаратів. При цьому пацієнтки повинні вести активний і здоровий спосіб життя. Майбутня мама не повинна курити, пити, вживати наркотики. Необхідно регулярно відвідувати жіночу консультацію і правильно харчуватися.

Ризик зараження і захворювання протягом

ВІЛ повністю не лікується. Хворим призначається підтримуюча терапія. Препарати пригальмовують розвиток вірусу. Вірус передається статевим шляхом. Тому лікарі рекомендують використовувати протизаплідні засоби. Варто уникати випадкових статевих зв’язків.

ВІЛ-інфекція передається через кров. Подібне явище спостерігається у наркоманів (через шприц). Зрідка це відбувається і в медичних установах: при переливанні крові чи використанні нестерильних інструментів. Зараження може відбутися також у манікюрному кабінеті або на прийомі косметолога, якщо процедура передбачає порушення шкірного покриву.

У тілі здорової людини міститься 1000 імунних клітин на 1 мл крові. У зараженої жінки в середньому кожен рік гине 50-60 клітин. Швидкість ураження клітин залежить від способу життя людини. ВІЛ не має клітинної структури. Потрапляючи в організм людини, він розноситься в основні системи життєдіяльності за допомогою макрофагів (клітин, які першими повинні блокувати інфекцію). Потім ВІЛ проникає в лімфоцити, вбудовуючись в структуру клітини.

Вірус розмножується всередині клітини і, руйнуючи її зсередини, вражає інші лімфоцити. Суть захворювання в тому, що вірус знижує імунітет до тієї межі, при якому організм вже не в змозі боротися навіть з найпростішої хворобою. Людина гине не від ВІЛ, а від пневмонії, туберкульозу, виснаження, грипу або гепатиту.

Основні стадії недуги

Фахівці виділяють наступні стадії недуги:

  • 1 стадія – інкубаційний період. Протікає безсимптомно.
  • 2 стадія – з’являються перші ознаки Сніду у жінок. На цій стадії можуть бути відсутні зовнішні ознаки. Антитіла не виробляються. Можливі клінічні симптоми: гарячка, фарингіт, збільшення лімфовузлів, діарея. На тлі загального зниження імунітету можуть виникати вторинні захворювання: ангіна, кандидоз, пневмонія. Ця стадія може тривати від кількох днів до кількох місяців.
  • 3 стадія (субклінічна) – в цей період клінічні симптоми відсутні. Рідко збільшуються лімфатичні вузли. В організмі активно виробляються антитіла до ВІЛ. Цей період триває від 2 до 20 років.
  • 4 стадія – характеризується загибеллю антитіл, що призводить до розвитку вторинних інфекційних і онкологічних захворювань.
  • 5 стадія (термінальна) – призводить до важких форм вторинних захворювань. Ця стадія веде до летального результату.

У лікуванні ВІЛ головним є рання діагностика. Якщо у жінки раптово і без видимої причини з’явилися вищеописані симптоми, то рекомендується звернутися за допомогою до фахівця. Попередньо здають аналіз крові на снід.

Для цього проводиться додаткове обстеження пацієнтки. Рекомендується стати на облік у Центрі Сніду, де буде надана психологічна та медична допомога. При лікуванні ВІЛ використовують АРВТ (антиретровірусну терапію) і хіміопрофілактику вторинних захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code