vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія на квіти: лікування і профілактика

Алергія на квіти: лікування цієї недуги багатьом здається справою безперспективною і нереальним. Прийнято вважати, що з алергією можна справитися тільки за допомогою антигістамінних препаратів. Однак це не можна назвати лікуванням. Постійний прийом антигістамінних засобів – це процедура зняття симптомів, яку можна розглядати тільки як допомогу організму в скрутну хвилину. Лікування – це усунення першопричини, що при алергії є процесом складним, не завжди призводить до бажаного результату.

Как проявляется аллергия на цветы: лечение и профилактика

Алергія і аутоімунні реакції

Термін «алергія» з’явився на початку XX століття. Він був введений віденським педіатром, який відстежив причинно-наслідковий зв’язок між певними симптомами і речовинами, що їх викликають. З тих пір алергія, незважаючи на повсюдну поширеність і начебто зрозумілу причинно-наслідковий зв’язок, є загадкою як для науковців, так і для пацієнтів. Одна із загадок полягає в причинах гіперчутливості, інша – у методах, засобах і тонкощах її лікування.

За сто років існування терміна змінилися не тільки знання про це захворювання, але і ставлення до інформаційної наповненості терміна. У сучасній медицині під алергією розуміються імунні реакції, при яких в організмі людини виробляються антитіла. Приставка «анти» означає антагонізм цих білків по відношенню до речовин, що мають назву алергенів. При цьому розрізняють алергію і аутоімунні реакції.

Аутоімунні реакції з’являються після того, як нормальні тканини організму змінюються з-за впливу руйнуючих факторів. В результаті трансформації клітин і тканин в їх білках утворюються антигенні детермінанти. Це призводить до появи гіперчутливості організму до аутоантигенам.

Таким чином, на відміну від алергії автоімунних реакцій полягає в тому, що в першому випадку з’являються спеціальні білки, отторгающие алергени, а в другому – виборча надчутливість тканин до певних речовин.

Алергія на квіти та її прояви

Отже, як проявляється алергія на квіти? Незважаючи на велику різноманітність алергенів, існують серед них найбільш масові. До цієї категорії відноситься пилок рослин. Відбувається це з двох причин. Перша полягає у великій кількості дрібної пилку, яка в силу своєї летючості завжди присутня в повітрі. Вона є навіть у мегаполісах, правда, тільки в літній час. Друга причина полягає в тому, що пилкові зерна призначені для перенесення генетичного апарату рослин, тому білок, з якого вони складаються, володіє великою хімічною активністю.

Найчастіше алергічна реакція проявляється на пилок рослин, що запилюються вітром.

Ці рослини не покладаються на роботу комах і змушені виробляти її у величезних кількостях. Алергічна реакція може виникнути на пилок квітів будь-якої рослини, але ветроопыляемые рослини більш плідні, що і породжує масовість алергічних реакцій саме на пилок рослин, що запилюються вітром.

Як проявляється алергія на квіти? Є специфіка в такому прояві?

Оскільки пилок потрапляє в організм людини в першу чергу через органи дихання, то і прояв алергії на неї починається з реакції цих органів. Багато звертають увагу на те, що симптоми грипу, алергії на пилок та ГРВІ мають багато спільного. Загальна цих захворювань не тільки симптоматика, але і в якійсь мірі генезис, адже антитіла – це свого роду вірус, вироблений самим організмом.

Ознаки алергії на пилок рослин полягають у наступному:

 1. З’являється головний біль з локалізацією в ділянці лоба. Так проявляється реакція організму на вірус грипу та на антитіла алергенів.
 2. Слабкість, пригніченість, відчуття тривоги, можлива біль в суглобах і спині.
 3. Відчуття печіння в очах і подразнення в носі. Почервоніння носа і очей. Поява рясного слизу в цих органах, що призводить до сльозотечі і виділення слизу з носа.
 4. Часте і нестримне чхання.
 5. Поява сухого, часом надсадного кашлю.
 6. Набряки в області слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, а також на обличчі, при сильній реакції на інших частинах тіла.
 7. Особливо гостра реакція може проявитися у формі непритомності і анафілактичного шоку.

Лікування алергії на квіти

Описані вище симптоми свідчать про серйозність цього захворювання. Для того, щоб уникнути всіх цих неприємностей, необхідно мінімізувати контакт з пилком в сезон масового цвітіння, приймати антигістамінні препарати та зміцнювати імунну систему організму. Лікувати людину від алергії можна тільки останнім способом. Все інше являє собою лише ослаблення проявів симптомів захворювання.

Для людини, що страждає на поліноз, бажано не виходити з дому в сезон цвітіння алергічних рослин. Особливо не варто йти на вулицю в суху вітряну погоду. Улюбленою погодою для такої людини повинна стати тиха вогка погода, довгий дрібний дощ.

На вулиці потрібно носити сонцезахисні окуляри і медичну маску, а краще легкий шарф, закриває рот і ніс. При поверненні додому потрібно прийняти душ і промити очі та ніс, а горло прополоскати.

На вікна і двері потрібно повісити марлю чи сітку, які постійно змочувати водою. Не слід у період загострення користуватися парфумерією та іншими сильно пахучими речовинами, оскільки роздратована слизова оболонка дихальної системи та очей може відреагувати і на ці подразники.

Антигістамінні препарати приймати доведеться весь час, незалежно від того, де ви знаходитесь. Сенс всіх цих заходів полягає в тому, щоб мінімізувати ризики подальшого розвитку алергії.

Зміцнювати організм при алергії необхідно наступними травами:

 1. Чистотілом. Столову ложку цієї трави заварюють 0,5 л окропу і настоюють протягом 3-4 годин. Приймати настій потрібно перед їжею по 1/3 склянки двічі на день.
 2. Низкою. Її можна пити замість чаю протягом тривалого часу. Слід звернути увагу на свіжість цього напою. Чай з низки повинен бути золотистим і прозорим. В іншому вигляді цю траву використовувати не можна.
 3. Лабазником вязолистным. Всі види лабазников, які ростуть на території Росії, володіють схожими властивостями і їх можна використовувати при лікуванні алергій і простудних захворювань. Заварюють траву цієї рослини з розрахунку 500 мл окропу 1 столову ложку сухої сировини. Настоюють близько 15 хвилин і п’ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день. Лікуватися лабазником потрібно довго – протягом декількох місяців.
 4. Кропом запашним. Насіння цієї рослини мають сечогінну властивість, тому допоможуть зняти набряки. Столову ложку кропового насіння потрібно залити півтора склянками окропу і настояти протягом години. Пити кроповий настій потрібно по половині склянки 3 рази на день.

Крім рослинних засобів при алергії можна застосовувати муміє і прополіс.

Можна сміливо стверджувати, що при алергії використовуються ті ж рослини, що при простудних захворюваннях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code