vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проявляється алергія на косметику

Регулярно користуючись засобами для догляду за обличчям і тілом, важливо знати, як проявляється алергія на косметику. Сучасна косметологія використовує кілька тисяч речовин, які відносяться до потенційних алергенів. Тому правильно розпізнавши симптоми, можна своєчасно виявити небезпеку, швидко зняти больові і просто неприємні відчуття, полегшити перебіг хвороби.

Как проявляется аллергия на косметику

Симптоми алергії зустрічаються з однаковою частотою: висип і почервоніння виявляються частіше, набряки – рідше. Деякі відчуваються відразу, інші відкладені у часі і можуть виникнути через день-два.

Найскладніші випадки, коли алергія проявляється через тиждень і більше. Навіть той, хто пам’ятає всі подробиці свого життя, не може зв’язати ці ознаки з використанням косметики, а значить крем або шампунь залишаться на полиці, а алергічні прояви будуть повертатися знову і знову.

Прояви алергії

Всі симптоми алергії можна умовно розділити на п’ять груп:

  1. Кропив’янка. Неприємні реакції шкіри на косметику (печіння, поколювання, свербіж) виявляються відразу ж після нанесення засобу. Рідше зустрічаються почервоніння та набрякання шкіри в місці контакту. Також можлива дрібна червона висипка, яка проходить протягом доби.
  2. Контактний дерматит. Перша реакція організму – це почервоніння шкіри, свербіж, лущення. В особливо важких випадках на шкірі з’являються пухирці, які лопаються і перетворюються в мокрі виразки.
  3. Алергічний контактний дерматит. Виникає не у всіх: імунна система людини має бути чутливою до алергену. Як і в другій групі, спостерігається почервоніння шкіри, набряки, свербіж, але на відміну від простого дерматиту, алергічний може виникнути через кілька днів або навіть через кілька тижнів після нанесення косметики. Так, наприклад, алергічна висипка в середньому виникає через 12-14 годин після контакту з алергеном, а спадає почервоніння тільки на 3-4 добу. Спостерігається алергія там, де шкіра тонка і ніжна. Найчастіше страждає обличчя, особливо ділянки навколо очей і поруч з губами. У випадку із засобами для волосся, типова реакція проявляється під волосяним покривом, на вухах, на шиї.
  4. Фотосенсибілізація. За складною назвою ховається дуже неприємне явище: після нанесення косметики шкіра може стати вкрай чутливою до сонячного світла. Тобто намазавшись ввечері кремом і вийшовши вранці на вулицю, людина отримує сонячний опік. Як і у випадку з алергічним дерматитом, можна відразу не пов’язати ці проблеми з косметикою, а звинуватити погоду або поганий головний убір. Правильні висновки не будуть зроблені, і на наступний день ситуація повториться.
  5. Анафілактичні реакції. Вкрай рідко зустрічається дуже важкий відповідь організму на косметику, аж до нудоти, блювоти, порушення дихання. Зафіксовані випадки, коли фарбування волосся закінчилася госпіталізацією: у жінки виявилася сильна алергія на один з компонентів фарби: парафенілендіамін.

Лікування алергії

Що можна зробити, виявивши у себе симптоми алергії на косметику? Якщо алергічні прояви обмежилися кропив’янкою, то можна обійтися і без ліків, достатньо видалити дезодорант, крем, бальзам або інший засіб з шкіри і обмити постраждалий ділянку водою з милом. Неприємні відчуття зникнуть протягом доби і лікування може не знадобитися.

Як видно з класифікації, найбільш типовим проявом алергії на косметику є контактний дерматит, а значить, коли запитують, як лікувати алергію на обличчі від косметики, в основному мають на увазі зняття симптомів другої і третьої групи. Якщо шкіра почервоніла, набрякла, покрилася дрібною висипкою, допоможуть креми та мазі з кортикостероїдами, наприклад гідрокортизоном. Одновідсоткова гидрокортизоновая мазь також легко зніме свербіж і больові відчуття. У разі, коли з’явилося відчуття стягнутої шкіри, допоможе спеціальний крем з цетомакроголом. Всі ці засоби відпускаються без рецепта, та знайти їх можна в будь-якій аптеці.

Якщо висипання на шкірі починають переростати в мокрі бульбашки і виразки, знадобляться більш сильні засоби: мазі зі стероїдами, антибіотики. Всі ці медикаменти треба застосовувати під контролем лікаря. Лікування з тривалим курсом також визначить фахівець.

В явно важких випадках лікування алергії на косметику повинно здійснюватися в медустанові. Коли спостерігаються симптоми отруєння і збої дихання, необхідно негайно викликати швидку допомогу і дотримуватися її рекомендацій.

Причини алергії

Багато хто цікавиться, Чи можна якимось чином захиститися від речовин-подразників. Але поки відповідь негативна.

Якщо говорити про контактних дерматитах, то головною причиною їх виникнення вважаються ароматизатори, а це духи і дезодоранти, мило і шампуні, бальзами та кондиціонери, засоби для обличчя і креми для тіла. Більш того, навіть косметика абсолютно без парфуму не зможе гарантовано захистити від алергії, у ній все одно можуть використовуватися віддушки, що маскують запах.

Другою причиною контактних дерматитів є консерванти в косметиці. Не взаємодіяти з ними теж нереально. Всі засоби на водній основі, які передбачається хоч якийсь час зберігати, містять консервуючі агенти. Декоративну косметику і креми захищають від псування парабенами і речовиною quaternium-15, в шампунях з тією ж метою може використовуватися формальдегід. У рідкої косметики для тіла застосовують имидазолидинилмочевину і изотиазолин, причому ці речовини можуть вказуватися на етикетці не під своїм науковим назвою, а під торговим ім’ям, тобто з’ясувати, чи є вони у складі, практично нереально. Таким чином, навіть по мінімуму, використовуючи косметику, захиститися від алергенів навряд чи вдасться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code