vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводять видалення контагіозного молюска

Не передбачено специфічного лікування контагіозного молюска, видалення його можна зробити самостійно. Але тільки у випадку невеликого розміру утворень. Якщо поразка сильне, без допомоги фахівців не обійтися. Сам по собі контагіозний молюск вважається вірусним захворюванням, локалізується звичайно на шкірних покривах. Розвинутися недуга може в будь-якому віці.

Як проводять видалення контагіозного молюска

Видалення молюска

Самостійно можна видалити освіта невеликого розміру. Зокрема, якщо поразка одиничне або займає незначний ділянку шкірних покривів. Папули можна усунути шляхом вискоблювання з використанням пінцета. При цьому видаляється не тільки освіта, але і весь його вміст. Після процедури уражену ділянку необхідно обробити розчином йоду або оксоліновою маззю. Це дозволить знезаразити шкіру і призведе до швидшому одужанню. Маніпуляція повинна проводитися акуратно, адже в рідини, що входить до складу папул, знаходиться вірус. При його контакті з чистими шкірними покривами зберігається ризик рецидиву захворювання.

Видалення контагіозного молюска з допомогою фахівців проводиться у важких випадках. Зокрема, коли освіти локалізуються на великих ділянках шкіри і злипаються між собою. Видалення проводиться в стаціонарі з допомогою кріохірургічних методів. У деяких випадках молюск усувається шляхом застосування лазера. Ці процедури є абсолютно безпечними і ефективними. Ризик розвитку рецидиву мінімальний.

Видалити освіту можна шляхом кріодеструкції. Ця процедура пов’язана з використанням рідкого азоту. Завдяки такому впливу відбувається заморожування папули і її отскабливание. Операція не вимагає застосування знеболюючих препаратів і є найпростішою. Після неї на тілі людини не залишається рубців і шрамів. Ніякого особливого лікування не потрібно. Після процедури людина може повертатись до звичного для нього способу життя.

Переваги видалення молюска в стаціонарі наступні:

  • мінімізація можливих ускладнень;
  • швидкість проведення процедури;
  • безболісність;
  • відсутність тривалого лікування;
  • цілісність шкірних покривів.

Якщо освіта з’явилося у дитини, його необхідно видаляти тільки в лікарні, щоб уникнути серйозних пошкоджень.

Основні методи видалення

На сьогоднішній день виділяють кілька основних способів усунення контагиозных молюсків. До їх числа відносять:

  • використання рідкого азоту;
  • діатермокоагуляція;
  • видалення лазером.

Використання рідкого азоту, або кріотерапія. Цей метод є найбільш популярним серед інших. Під впливом рідкого азоту відбувається заморожування папул. У ході цієї дії видалити їх не складає труднощів. При цьому рідина з утворень не випливає, що мінімізує ризик рецидиву. Процедура відрізняється хорошим косметичним результатом. Проте є метод один мінус – аплікатор сильно шумить під час роботи. Тому для видалення папул у дітей цей спосіб краще не використовувати, щоб не злякати дитину.

Діатермокоагуляція. Суть даної процедури полягає у використанні електрики високої частоти. Подається воно на ріжучий інструмент, з допомогою якого проводиться видалення молюска. Радіохвилі нагрівають шкірні покриви, надаючи при цьому різальний і прижигающий ефект. Дане оперативне втручання примітно відсутністю крові, однак при цьому зберігається ймовірність розвитку рубців.

Лазерне вплив. Ця процедура проводиться в кілька етапів, за один раз видалити освіти неможливо. Вплив лазера дозволяє поступово усувати молюск з шкірних покривів.

Так, лазерний промінь застосовується не тільки в медицині, але і в косметології. Він не залишає після себе видимих дефектів і позбавляє людину від фізичного дискомфорту. Лазер – не тільки ефективний засіб, але і легко переноситься. Його часто застосовують для видалення папул у дітей, в силу того, що процедура абсолютно безболісна.

Медикаментозне лікування

Збудник вірусного захворювання має свою ДНК, тому усунути його повністю практично неможливо. Видалення контагіозного молюска не передбачає використання медикаментів. Ніякі препарати не здатні запобігти його розвитку. Хронічний перебіг захворювання можна усунути шляхом якісного лікування, в основі якого лежить видалення молюска допомогою одного з вищеописаних методів.

Разом з основними методиками може застосовуватися медикаментозна терапія. Вона входить в комплексне лікування і самостійно не використовується. Уражені ділянки епідермісу можна обробляти за допомогою мазей на основі ацикловіру. Дані медикаменти мають противірусну дію. Перевагу варто віддавати Оксолінової мазі, Фторурацилину і крему Ретин-А. Вони застосовуються після видалення папул, щоб уникнути подальшого розповсюдження інфекції. Аналогічною дією володіє евкаліпт. Частіше лікарі рекомендують використовувати Хлорофіліпт і Хронотан. Позитивна дія спостерігається після 12 доби застосування.

Методи боротьби з молюском слід обговорювати з лікарем. Це дозволить вибрати оптимальний спосіб видалення папул і подальші заходи щодо запобігання рецидиву.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code