vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як проводять відновлення імунітету організму

Відновлення імунітету організму необхідно не тільки після перенесених захворювань, але і внаслідок його зниження від інших причин (стрес, неправильний спосіб життя, погана екологічна обстановка, часті перевтоми). Відновлення організму життєво важливо, так як від імунної системи залежить загальний стан людини і його опірність хвороботворним мікроорганізмам.

Как проводят восстановление иммунитета организма

Головним завданням імунної системи є захист організму, боротьба з інфекціями і чужорідними речовинами або їх не сприйняття. Його властивістю є захист від проникнення агентів ззовні, наприклад, вірусів та мікробів, так і аутоімунних подразників, наприклад, клітин пухлини. Якщо природний захист організму не в змозі сама впоратися зі своєю роботою в повній мірі, їй потрібно допомогти – слід знати, як відновити і зміцнити імунітет.

Види імунітету

Розділяють два типи імунітету. Перший з них – вроджений або природний. Він зумовлений такими факторами, як:

 • механічні перешкоди – шкіра, шкірний покрив, слизові оболонки;
 • фізіологічні чинники – слинна і слізна рідина;
 • фізіологічні реакції – чхання, кашльовий рефлекс, підвищена температура тіла, стають бар’єром для проникнення бактерій і вірусів в організм та їх активної діяльності;
 • хімічні реакції, які пригнічують активність хвороботворних агентів – низька рН різної фізіологічної секреції;
 • імунітет на клітинному рівні – макрофаги, моноцити, гранулоцити, завданням яких є розпізнавання чужорідного вірусу і поглинання його або інформування про чужому присутності інших органів і систем організму;
 • інтерферони – гуморальний імунітет;
 • поєднання білків сироватки крові, які беруть участь у захисній функції.

Ще одним видом імунітету є придбаний або специфічний. Він підрозділяється на гуморальний і клітинний. Активні компоненти набутого імунітету володіють здатністю розпізнавати чужорідні агенти, відрізняти їх від своїх власних і включати механізм продукування антитіл. Ще однією функцією є закладання імунологічної пам’яті. Так при зустрічі з агентом, до якого раніше вироблені антитіла, відразу ж запускається захисний механізм.

Як працює імунітет

Для нормального функціонування імунної системи потрібна чітка робота всіх її одиниць. Це сукупність органів і тканин, які поділяють на центральні та периферичні. У перших дозрівають лімфоцити – це такі органи, як тимус, кістковий мозок. До других належать такі органи, як селезінка, лімфатичні вузли, скупчення лімфоїдної тканини в різних одиницях організму. Всі органи пов’язують між собою лімфатичні і кровоносні судини. Під час пересування лімфоцитів за цим судинам вони отримують інформацію про наявність чужорідного інфекційного агента, потім вони передають цю інформацію до всіх інших органів.

Відновлення імунітету у наш час є одним з головних питань в медицині, так як від цього залежить правильне функціонування всього організму в цілому.

Причини виснаження імунітету

Багато чинники здатні послабити природний захист організму, ось деякі з них:

 • часті стреси, переїдання;
 • нестача рідини, вітамінів і мікроелементів в організмі;
 • незбалансований і неправильний раціон харчування (велика кількість консервованої і рафінованої їжі, ароматизатори, консерванти);
 • велика кількість шлаків в організмі;
 • присутність у людей паразитарних форм життя, які здатні виробляти речовини, що пригнічують імунну систему;
 • антибактеріальні засоби, неправильне лікування (прийом гормональних препаратів);
 • травми та хірургічні втручання;
 • геопатогенні і техно патогенні ділянки – екрани телевізорів, мікрохвильові печі.
 • дисбіоз кишечника.

Причинами придушення природного захисту є також погана екологічна обстановка з великим вмістом у воді або повітрі пестицидів, гербіцидів, інсектицидів. Велика кількість у раціоні продуктів, що містять цукор, консервантів, барвників, розпушувачів, солодких або кислих газованих напоїв здатні зменшувати захисні властивості. Для жінок голодування і часті виснажливі дієти теж не кращим чином позначаються на стані імунної системи, причому згубно відбивається не тільки зайву вагу, але і його недолік. Дефіцит вітамінів А, В і С негативно впливає на стан організму і на його захисні функції, нестача цинку і селену призводить до занепаду сил і до фізичного стресу.

Часті лікування антибактеріальними засобами призводять до зниження захисних бар’єрів, до виникнення дисбактеріозу кишечника. Важливо і те, що не тільки лікування антибіотиками може призвести до такого стану, а й вживання продуктів, які містять у собі антибіотики, наприклад, куряче м’ясо (коли птицю наколюють антибіотиками для її швидкого зростання). Регулярні стреси і нервові перенапруження, фізичні та розумові перевантаження, хронічні недосипання – всі ці фактори не кращим чином впливають на стан імунної системи.

Як зміцнити імунітет: нелікарські способи

Наш організм піддається частим атак вірусів, мікробів і бактерій. А в результаті пригнічують факторів (стреси, екологія) організм не в змозі впоратися із зовнішніми і внутрішніми подразниками, люди часто хворіють, важко переносять різні захворювання і процес одужання затягується.

Коли організм сигналізує про те, що не справляється поодинці з навантаженням, йому необхідно допомогти, зміцнити імунітет або відновити його після антибіотикотерапії або інших причин, за яких стався збій.

Існують різні методи зміцнення захисної функції людського організму. Одним з них є відновлення імунітету організму з допомогою нелікарських засобів, тобто: дотримання нормального режиму дня і відпочинку, нормалізація сну, повноцінне і збалансоване харчування (сюди входить не лише якість харчових продуктів, але і їх різноманітність – кисломолочні продукти, м’ясо, риба, овочі і фрукти), не потрібно переїдати.

Ще одним методом, як відновити імунітет людини, є загартовуючі процедури. Це може бути простий щоденний контрастний душ, який приведе організм в тонус і відновить його захисну функцію. Слід уникати частих стресів, навчитися розслаблятися. У цьому можуть допомогти аутогенні тренування, установки на позитив (це фрази, які часто повторюються і відкладаються на підсвідомому рівні).

Зміцнення з допомогою лікарських препаратів і нетрадиційної медицини

Відновлення імунітету можливо з допомогою иммуноукрепляющих препаратів, які мають здатність впливати на різні елементи імунної системи, змінюючи інтенсивність, характер і завдання захисних реакцій. Лікарські препарати повинні стимулювати захисні функції і иммуномодулировать (приводити функцію в рівновагу після порушення). Розділяють такі категорії імунотропних засобів:

 • біологічні препарати (інтерферон);
 • засоби , що містять корисні бактерії (пробіотики);
 • синтетичні засоби (циклоферон);
 • вітаміни, мінеральні комплекси;
 • ентеросорбенти (очищають кишечник і судини);
 • імуносупресори (засоби, які пригнічують активність імунітету);
 • ферменти.

Існують також препарати природного походження, які суттєво підсилюють природний бар’єр організму, наприклад, Імупрет (у складі ромашка, алтей, хвощ польовий, кора дуба, деревій і кульбаба лікарська). Кожен компонент впливає на стан здоров’я по-своєму і в комплексі підсилюють дію один одного.

Слід налагодити свій раціон харчування, вживаючи свіжі фрукти і овочі. Призначаються вітамінні комплекси, натуральні засоби (солодка, женьшень, елеутерокок, ехінацея), їх вживають в готових настоянки або готують в домашніх умовах.

Відновлення захисних сил включає в себе прийом гомеопатичних препаратів, які підсилюють опірність до хвороб і вірусів. Вони корисні і тим, що допомагають в лікуванні супутніх хвороб. Головним завданням є усунення дисбактеріозу і відновлення нормальної мікрофлори кишечника. Для цього слід вживати кисломолочні продукти з недлительным терміном використання (закваски кефір або ряжанка, приготовані з допомогою натуральних заквасок, що містять живі бактерії); такі продукти відновлюють мікрофлору і не містять консервантів, загусників і барвників.

У період, коли відбувається відновлення імунітету слід дотримуватися легкої дієти, не слід вживати випічку, важкі для кишечника продукти. Дуже корисно пити чаї або відвари, які містять багато вітамінів. Ще одним незамінним засобом відновлення захисної функції є лазня. Але тут є свої особливості – привчати організм до такої процедури потрібно крок за кроком, поступово збільшуючи температуру і час перебування в парильні. Баню можна поєднувати з контрастним душем.

І якщо з’являються часті застуди, безсоння, головні болі і слабкість – це перша ознака, що потрібно вжити заходів по зміцненню імунної системи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code