vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як протікає 4 тиждень вагітності

Виношування малюка – це дуже важливий період в житті представниці прекрасної статі. Про вагітність 4-го тижня першого місяця кожна майбутня мама хоче дізнатися як можна більше. Природно, що жінка хвилюється за здоров’я майбутнього малюка, і хоче якомога більше знати про те, як розвивається плід з перших тижнів. Вона хоче визначити термін появи довгоочікуваного малюка на світ. Майбутню матусю, безперечно, цікавить питання про зміни у фізіологічному й емоційному плані на кожному з етапів вагітності, з першого і до останнього дня виношування.

Как протекает 4 неделя беременности

Як протікає процес на четвертому тижні виношування?

Як стверджують акушери, на четвертому тижні виношування ембріон знаходитися в дорозі до «хатинки», в якому буде розвиватися. Ембріону належить пройти важкий шлях, перш чим він досягне місця, де буде жити протягом 8-ми з половиною місяців. Цей період вважається небезпечним, так як велика ймовірність розвитку позаматкової вагітності. СБ діагностується докторами в тому випадку, коли ембріон запізнюється у своє “помешкання” до покладеного терміну, і починає розвиток в родових шляхах. Найчастіше цьому процесу щось передує, але вагітність поза маткою фіксується докторами не часто. Тому, загалом, хвилювання буде зайвим.

В процесі виношування малюка необхідно більше радіти і поменше хвилюватися, так як всі переживання можуть позначитися на розвитку дитини і на протіканні процесу виношування.

1 місяць вагітності, ознаки, розвиток плода, відчуття

Симптоми на першому місяці виношування малюка можна розрізнити кількома способами. Першим симптомом настання вагітності є збій менструального циклу (затримка). Якщо представниця прекрасної статі відстежує свій менструальний цикл і бачить, що є затримка, навіть на одну добу, то можна сміливо проводити тестування вагітності. Тест покаже результат з точністю до 98%. Точно визначити вагітність допоможе аналіз крові на ХГЛ. Високий рівень ХГЛ на 100% підтверджує наявність вагітності.

Лікар в цей період бачить тільки, що шийка матки змінила свій колір і структуру. УЗД на ранньому терміні, коли минуло всього чотири тижні від зачаття, не має сенсу, так як плід ще знаходитися в дорозі і не досяг “будиночка”. Ультразвукове дослідження доцільно робити після восьмого тижня виношування. В перший місяць вагітності плід виглядає як диск з безліччю шарів, а тому в цей термін починаються зміни і перетворення диска в ембріон. Розмір майбутнього малюка на першому місяці дуже маленький. Ширина плоду в цей період приблизно 1 мм, а довжина десь 0,36 мм.

У цей період також відбувається зародження навколоплідних вод і плаценти. Дивно, що в перший місяць після зачаття, коли йде четвертий тиждень розвитку, вже відбувається формування голови у плода. В цей же період відбувається виділення трьох основних шарів: ектодерма; ендодерма; мезодерма. Ці шари безпосередньо впливають на подальший розвиток плоду. Формується мозок, кістки, та інші системи майбутнього малюка. На такому невеликому терміні майбутня мама не відчуває ще ніяких виражених змін у своєму організмі. Відчуття яскраво виражаються, тільки якщо організм жінки дуже чутливий. Бувають випадки, коли жінка плутає настання вагітності з передменструальним синдромом. Вагітність першого місяця часто супроводжується тягнучим болем внизу живота.

Симптомами в цей період може бути: підвищення чутливості молочних залоз і перепади настрою у жінки. Дуже рідко на ранніх термінах може виникати токсикоз. Однак майбутні мами в цей період відзначають якісь зміни в стані вкрай рідко. У деяких жінок можуть бути виділення коричневого кольору, які чимось схожі з початком менструального циклу.

Вагітність 4 тижні, вітаміни, харчування

Найбільш поширеним лікарським засобом, який призначається лікарем у цей строк вагітності (чотири тижні) – це фолієва кислота. Кислоту необхідно приймати не тільки коли настав зачаття, але і в період підготовки до зачаття, в період планування вагітності. Приймається ліки до 12 тижня виношування. Доведено, що ФК сприятливо впливає на загальний розвиток майбутнього малюка, допомагає формуванню здорової нервової системи. Добре в період початку вагітності пити спеціальні вітамінні комплекси.

Ці комплекси розроблені для вагітних жінок і надають сприятливий вплив, як на стан майбутньої мами, так і на загальний розвиток плоду. Зміцнюють кісткову систему і контролюють рівень гемоглобіну. У період першого місяця виношування заборонено лікування зубів, так як необхідно утриматися від будь-якого роду анастезії. Рекомендується перенести лікування на 2 триместр. До завмирання вагітності в період першого місяця виношування може призвести звичайне простудне захворювання, так як ембріон в цей період є вкрай вразливим. Дуже небажана висока температура, так як вона згубно впливає на загальний розвиток майбутнього малюка. Тому лікарі рекомендують провести підготовку перед зачаттям і зміцнити імунітет.

Заборонено будь-яке самолікування, будь-який лікарський препарат повинен призначатися лікарем. Дуже важливим моментом в період виношування дитини є дотримання правильного харчування. На 4-му тижні вагітності жінка повинна харчуватися тільки натуральними, багатими вітамінами і мікроелементами продуктами.

Залишити в минулому рекомендується:

  • консерви;
  • солодке;
  • жирне;
  • напівфабрикати;
  • солоне.

З раціону необхідно прибрати будь-які продукти, в які додані різні барвники, консерванти, ароматизатори. Пріоритет необхідно віддати нежирному м’ясу, молочній продукції, кашам, фруктам і овочам. Загалом, їсти слід тільки свіжу і натуральну їжу. Відступ від правил і вимог може негативно позначитися на розвитку майбутнього малюка. Усіх мам крім здорового харчування і способу життя в період виношування, безсумнівно, цікавить питання про дату народження.

Доктор вираховує дату пологів, спираючись на акушерський термін вагітності. Акушерський термін становить 40 тижнів. Підрахувавши сороки по тижнях, лікар призначає день пологів. Однак малюк вважається доношеним і здатним до повноцінного саморозвитку поза утробою вже з 38 тижня. Зазвичай малюки з’являються на світ на 38 або на 42 тижні. Момент настання пологів повністю залежить від фізичного й емоційного стану майбутньої мами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code