vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які причини і профілактика судом стоп

Судоми м’язів стоп періодично виникають майже у всіх здорових людей, їх поява може бути пов’язано з фізичним навантаженням і при наявності порушення обміну речовин, особливо кальцію. Причини судоми стопи часто відносять до поганого постачання кров’ю м’язових тканин, наприклад, після вживання їжі. У цьому випадку до шлунково-кишкового тракту може збільшитися обсяг постачання кров’ю, одночасно з цим мускулатура відчуває нестачу кровотоку. М’язові спазми практично завжди пов’язані з раптовими і тривалими нападами болю.

Каковы причины и профилактика судорог стопНавіть після закінчення спазмів, відчуття дискомфорту в м’язах може тривати ще кілька днів. Судоми м’язів часто виникають в нижніх кінцівках, задній і передній площинах стопи. Досить рідко в групи, задіяні в судорожному скорочення, включаються відділи стоп, рук, живота.

Лікування судом стоп залежить від результатів обстеження і полягає в прийомі препаратів, які містять калій, магній, вітаміни.

Можливі причини виникнення:

 • недостатня розтяжка і гнучкість м’язів;
 • стомлення мускулатури або її млявість за відсутності тренувань;
 • недолік кальцію, магнію, калію, вітамінів (В1, В5, В6) і натрію в організмі;
 • захворювання дихальної або судинної систем;
 • неврологічні порушення;
 • гормональні або ендокринні патології;
 • застосування сечогінних засобів, Прозерину, Ралоксифена, антиастматических речовин та препаратів для зниження холестерину;
 • зловживання міцними напоями.

Діагностика м’язових порушень

Визначити причини та лікувати судоми стопи необхідно виходячи з медичних показань. Якщо патологія ніяк не пов’язана з фізіологічної перевантаженням, потрібно проводити повне обстеження організму для розкриття передумов виникнення судом. При цьому варто звертати увагу на наявність наступних чинників, які є основою причини судоми стопи:

 1. Гіпоксія – це нестача кисню в різних тканинах організму на клітинному рівні.
 2. Порушення живлення мозку.
 3. Наявність нейроинфекций: менінгіту, енцефаліту та інших.
 4. Вміст в органах і системах людини, зокрема в крові, зниженого значення магнію, кальцію і глюкози.
 5. Респіраторні інфекції: грип, пневмонія, інфекційні або запальні симптоми.
 6. Спадкові травми у немовлят.
 7. Захворювання обміну речовин у дітей.
 8. Пухлинні утворення в головному мозку.
 9. Наявність черепно-мозкових травм.
 10. Епілепсія, спазмофілія, еклампсія, неврологічні хвороби.
 11. Наявність лихоманки, або високої температури тіла.
 12. Складний перебіг вагітності.
 13. Процес лікування кишкових інфекцій.
 14. Тяжкі порушення водного обміну, балансу вмісту солей або зневоднення.

Порушена активність серця також може провокувати поява судом, які мають всі шанси привести до хронічних наслідків. Якщо час від часу хворий ніяк не може усвідомити, чому в нього зводить ступні, то необхідно провести аналіз крові на процентний вміст калію і молочної кислоти, перевірити серцевий ритм. Незакінчена окислення глюкози в організмі спонукає в більшій мірі появи судом і в інших частинах тіла, що призводить до надлишку молочної кислоти в м’язах і сприяє посилення болю.

Активізуватися судомні стани можуть із-за неадекватного стану людини, як уві сні, так і при пильнуванні. Дисбаланс електролітів в організмі при стресових ситуаціях, теж може призвести до появи судом.

Нерідко, коли зводить стопу, то це приймають за спазм литкових м’язів, які часто проявляються під час сну. Деякими з причин можуть бути: збій ендокринної системи, перенесення хвороби, зниження вмісту кальцію в крові. При спостереженні м’язового спазму, який циклічно повторюється через 1-2 місяці, можна припустити наявність варикозу ніг і нестачі кальцію. Він може проявлятися при раптовому сильному напрузі однієї категорії мускул, при переміщенні з однієї пози в іншу.

У вагітних жінок судоми стоп виникають із-за недостатньої кількості в крові потрібних мікроелементів і вітамінів, якому сприяє своєрідний голод організму, викликане частими рвотами з-за токсикозу в перші місяці. У 2-му та 3-му триместрі постійно росте плід, створюються зародки зубів, кісток, бо у мами виникає нестача фосфатів натрію, калію, магнію і кальцію, аскорбінової кислоти, всієї категорії вітамінів Ст.

При інтенсивному годівлі дитини у матері може провокуватися поява судом і інших частин тіла. У вагітних часто зростає навантаження на вени з-за значного кровотоку в тазової області. Якщо у жінки здорові вени, то організм справляється з такою перевантаженням, але варикозні захворювання сприяють застою крові у венах ніг, з-за цього виникають набряки і судоми стоп. Через зміщення в гірший бік течії крові, м’язи не отримують відповідного живлення та погіршується виведення продуктів життєдіяльності. На даному етапі часто розвиваються судомні стани.

Дієтичне харчування

Дієвими продуктами в лікувальній дієті, що перешкоджають або зменшують утворення судом стоп, є: мінеральні добавки, що мають магній і кальцій, вітаміни. При постійно повторюваних спазмах стоп необхідно повністю відмовитися від куріння, зменшити до мінімуму споживання міцного чаю і кави, зменшити кількість цукру.

Рекомендується перейти на дробове харчування і приймати їжу не менше 6-ти разів на день для збільшення кількості в крові глюкози і мікроелементів. Для вагітних жінок категорично протипоказано куріння і вживання спиртних напоїв. Необхідно відмовитися від кави, чаю і какао. З обережністю потрібно підходити до трав’яним чаїв і заздалегідь проконсультуватися з лікарем.

Фізичні профілактичні вправи

Якщо у людини тривалі судоми і присутній сильний біль, необхідно виконувати спеціальну гімнастику. Слід пам’ятати, що застосування гімнастики виправдано тільки в тому випадку, якщо судоми стопи не викликані попередніми навантаженнями. При заняттях спортом не варто нехтувати розминкою.Якщо ігнорувати розігрів м’язів, фізичні вправи при непідготовленому організмі можуть тільки посилити больові відчуття при спазмах стоп. Для зниження больових симптомів при судомах, необхідно періодично масажувати стопи на спеціальних масажних килимках, каменях, морській гальці.

Попередження дискомфортних відчуттів

Для попередження судом стоп і зняття больових відчуттів, можна застосовувати наступний вигляд швидкої терапії:

 • спробувати розслабити м’язи стопи, зробити кілька глибоких вдихів;
 • підтягнути кілька разів пальці ніг на себе;
 • втирающими рухами зігріти м’язи стопи;
 • сходити на прогулянку, подихати свіжим повітрям і розслабити мускулатуру;
 • обережно вколоти шпилькою зведену судомою стопу.

Для попередження дискомфортних відчуттів і нівелювання причин виникнення судомних станів, необхідно носити зручне взуття з низьким каблуком. Після довгого стояння поперемінно обертати стопи і переступати з ноги на ногу для стимуляції кровообігу.

Жінкам слід носити противоварикозные колготки і панчохи, обов’язково враховуючи ступінь їх компресії, для попередження надмірного здавлення м’язів і судин, що теж не йде на користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code