vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які препарати використовуються для лікування діабетичної стопи?

Здійснювати лікування діабетичної стопи препаратами необхідно обережно та лише за призначенням лікаря. Цукровий діабет є серйозним захворюванням, але більшу небезпеку представляють його наслідки, зокрема діабетична стопа. Цей синдром поєднує в собі множинні ураження стоп і гомілки: від утворення виразок до гниття. Часто хворі відчувають сильний дискомфорт і болі, які з часом тільки посилюються.

Какие препараты используются для лечения диабетической стопы?

Тому головне – правильно і без зайвих шаблонів мати уявлення про цукровому діабеті та діабетичній стопі, знати основні принципи терапії. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, діабетична стопа – це інфекція глибоких тканин, пов’язана з неврологічними порушеннями, а також зниженням течії крові в магістральних артеріях нижніх кінцівок, що характеризується різним ступенем тяжкості.

Актуальність лікування діабетичної стопи

Кожен шостий пацієнт з цукровим діабетом страждає цією недугою, причому більш чим в 10-ти випадках діабетична стопа розвивається у осіб з другим типом діабету. Важливим показником є рівень глікованого гемоглобіну – збільшення рівня на 1% підвищує розвиток уражень стопи практично на 25%. Майже чверть хворих переживає процедуру ампутації, що підвищує рівень смертності серед таких хворих.

На сьогодні є багатий арсенал медикаментозної допомоги та рецептів народної медицини, які сприяють збереженню та лікування трофічних захворювань шкіри стоп.

Пацієнти з цукровим діабетом зазвичай скаржаться на:

 1. Множинні формування мозолів.
 2. Зміни і потовщення форми нігтьової пластинки.
 3. Грибкове ураження шкіри, оніміння стоп, відчуття «мурашок» і оніміння гомілки.
 4. Набряклість стопи.

Особливо чим небезпечне це захворювання – будь-яке пошкодження, незначний забій або маленька ранка несе ризик утворення виразок.

Якщо не проводити лікування діабетичної стопи, то зазвичай хвороба закінчується хірургічним втручанням, тому питання про грамотної терапії є актуальним.

Як лікувати діабетичну стопу?

Основними напрямками в лікуванні діабетичної стопи є симптоматична та антибактеріальна терапії, тобто лікування, спрямоване на усунення симптомів, що виникають по мірі розвитку хвороби, і на вплив на безпосереднього збудника.

Таке лікування діабетичної стопи має базуватися на застосуванні:

 1. Нестероїдних протизапальних засобів – Ібупрофен, Ацетилсаліцилова кислота.
 2. Трициклічних антидепресантах, які якісно усувають депресивні стани і зменшують відчуття болю.
 3. Вітамінах, переважно групи В.

Такими препаратами є Фузикутан, Вульностимулин і Деласкин.

Останній препарат є унікальним у своєму роді засобом, оскільки Деласкин – це єдиний танін, отриманий синтетичним шляхом і володіє в’яжучим ефектом. Препарат має всі властивості, властиві природним танінами, але при цьому він перевершує їх ефективності:

 1. Синтетичний танін повністю очищений від домішок.
 2. Структура дає можливість отдозировать точну кількість ліки.
 3. Процес виробництва знаходиться під контролем і коригується на всіх стадіях виробництва.
 4. Термін придатності в рази більше.

Деласкин проводиться у вигляді крему або порошкоподібної маси. При контакті з раною таніни коагулюють білки, що входять до складу тканини і утворюють захисну плівку, яка значно знижує проникність шкіри і зменшує больові відчуття. У підсумку запальна рідина з рани не виходить, і згодом рана підсушується і швидше заживає. Також Деласкин усуває свербіж, знімає запалення і володіє антисептичною властивістю.

В основі дії Фузикутана лежить фузидова кислота, яка є антибіотиком природного походження. Механізм дії варіюється від пригнічення синтезу білка і зупинки росту мікроорганізмів до їх безпосереднього знищення, при цьому фузидова кислота має антимікробну дію на грампозитивні бактерії, у тому числі на стафілококи (особливо на ті штами, які стійкі до багатьох антибіотиків, зокрема пеніциліну), стрептококи та коринебактерії.

Діє Фузикутан безпосередньо через шкіру і показаний до застосування при ранових інфекціях, які супроводжуються струпами. При застосуванні в рані волога утримується, і струпы пом’якшуються, що сприяє їх видаленню.

Підходить для лікування ран, різних по консистенції (вологі, інфіковані або відкриті). Препарат містить безліч лікарських засобів природного походження, таких як масло коріандру, лаванди.

Вульностимулин містить полімерні сполуки. Правильної терапією стане використання пов’язки, змащеній даними ліками, яка буде забезпечувати вентиляцію. Вульностимулин сприяє загоєнню і епітелізації шкірних покривів.

Антибіотики при діабетичній стопі

Крім того, одним з напрямків медикаментозного лікування СДС є антибіотикотерапія. Класичні схеми будуються на застосуванні антибіотиків групи цефамицинов, які мають потужне противоанаэробное дію.

Кожен конкретний антибіотик застосовується на певному етапі або при специфічних симптомах захворювання:

 1. При важкому перебігу, коли розвивається целюліт на тлі виразки, застосовується Цефокситин. При середньотяжкому перебігу, коли виникають гнійно-запальні процеси, будь то абсцеси або гангрена, теж використовується Цефокситин.
 2. Аеробно-анаеробні процеси часто є джерелами інфекцій м’яких тканин, які нерідко виникають на тлі виразки або гнійних запалень. При даних симптомах будуть застосовуватися ингибиторзащищенные бета-лактамні антибіотики, зокрема Цефоперазон або Карбапенемы.
 3. Існує група препаратів резервного використання, це цефалоспорини третього покоління. Вони ефективні проти грамнегативних бактерій, але лікування анаеробних інфекцій буде безрезультатно. Тому ці антибіотики часто комбінують з групою ліків, що діють на анаеробні мікроорганізми.

Лікування гнійних інфекцій здійснюють такими препаратами, як:

 1. Цефтриабол.
 2. Цефабол.
 3. Цефоперабол в комбінації з Метронідазолом.

Народні способи лікування

Крім офіційної, на допомогу при цьому недугу часто приходить народна медицина, яка теж має багатий досвід лікування діабетичної стопи, але не варто забувати, що ця терапія повинна бути додатковою, але ніяк не головною.

Можна лікувати діабетичну стопу, використовуючи наступні рецепти:

 1. Чай з чорниці. Ягоди чорниці здатні знижувати рівень цукру в крові, підвищувати якість мікроциркуляції і покращувати метаболізм. Тому хворим СДС необхідно в день кілька склянок чорниці у період основного раціону.
 2. Ще однією корисною рослиною є реп’ях, точніше, його листя, прискорюють регенерацію пошкоджених тканин. Листя прикладають до рани, яку можна промити антисептичними розчинами. Для закріплення ефекту ступні можна змащувати медом, а поверх ран накладати компрес з листя реп’яха.
 3. В аптеці можна придбати масло гвоздики, яке знімає біль, прискорює загоєння ран і є антисептиком.
 4. Ще одним способом лікування є кашка, отримана з кефіру і розтертих в порошок голок сосни. Така суміш має антиоксидантну та вітамінізованим властивістю.
 5. Для загоєння ран застосовують домашню настоянку, яку отримують за допомогою гірчиці, квіток ромашки і листків розмарину.

Ці рецепти можна застосовувати тільки після консультації з лікарем, і вони є лише маленьким доповненням до основної терапії препаратами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code