vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як правильно вибрати ортопедичні устілки при плоскостопості?

У багатьох виникає питання: чи потрібні ортопедичні устілки при плоскостопості і як їх правильно вибрати? Треба знати, які типи супінаторів та устілок виробляються, їх корисні властивості та недоліки. Про це буде розказано нижче.

Как правильно выбрать ортопедические стельки при плоскостопии?

Як вибрати устілки під час плоскостопості?

Підібрати ці ортопедичні вироби можна за індивідуальним відбитку стопи, який може зробити лікар-ортопед. Самі ортопедичні устілки можуть бути двох видів: коригувальні та профілактичні. Для лікування плоскостопості підходить перший тип устілок. Його виготовляють індивідуально для кожного хворого.

Моделі профілактичної спрямованості створені для запобігання розвитку плоских стоп. Вони виконуються у вигляді гнучких і м’яких конструкцій і складаються з гелеподобной субстанції, яка грає роль тримає основи, здатної пристосовуватися до анатомічних особливостей стопи кожного хворого.

Будь-яка коригуюча модель має індивідуально створений супінатор, поглиблення в районі п’яти і метатарзальные подушечки. Все це служить для полегшення роботи м’язів і зв’язок ступень і потрібно для підтримки потрібного розташування кісток стопи при плоскостопості.

Є й третій вид устілок – він коригує стопи при наявності у людини діабету. Хворі при цьому недугу втрачають чутливість у деяких областях стоп, що призводить до появи мозолів. Для підбору таких ортопедичних конструкцій треба звернути увагу на те, щоб вони були м’якими. Такі устілки всередині мають гель, який може розтікатися при навантаженні зверху. Ця якість дає можливість стелькам підлаштуватися під будь-яку ступню.

В аптечній мережі можна придбати моделі супінаторів для вагітних жінок. Їх встановлюють для зменшення тиску на підошву при зміні ваги майбутньої матері. Цим усувається больовий синдром в ступнях. Якщо у жінки в період виношування плоду спостерігається плоскостопості, то такі супінатори їй потрібні обов’язково.

Деякі люди самостійно роблять устілки, але в більшості випадків вони діють неефективно, так як для їх правильного компонування потрібні спеціальні знання.

Придбати коригувальні устілки можна в аптечній мережі, але при цьому немає ніякої гарантії, що вони допоможуть у боротьбі з хворобою. Краще всього їх може підібрати людині висококваліфікований фахівець.

Як можна вибрати устілки за вартості?

Серед цієї ортопедичної продукції багато моделей з різними цінами. Існують як дорогі, так і дешеві зразки. Щоб правильно вибрати потрібний виріб, треба пам’ятати наступне: конструкції, що продаються за 18-22 рубля, не забезпечують потрібних умов для боротьби з хворобою. Краще орієнтуватися на моделі з цінами вище 500 рублів. Їх в основному виробляють російські фірми, і вони досить ефективно дозволяють усувати симптоми захворювання.

Можна вибрати і більш дорогі закордонні моделі, так як вони за споживчими і лікувальним властивостям в більшості випадків набагато перевершують російські зразки. Найбільш відомі в цій галузі такі російські виробники, як: “Орто Док”, “Фабрика ортопедичного взуття. Москва” і т. д. З закордонних фірм кращі зразки роблять Pedag і GT. В їх конструкціях часто використовується оксамит і тканини, що можуть дихати. Але вартість закордонних виробів коливається від 1200 до 1500 рублів. Метод підбору устілок за ціною не завжди себе виправдовує, так як є багато підробок під відомі фірми.

Як виготовляються ортопедичні моделі?

Практично всі ортопедичні моделі мають схожу конфігурацію. В їх внутрішньої частини проводиться установка супінаторів, а в області п’яти – поглиблення. При ходьбі центральна область підводиться і потім опускається. Додаткова фіксація стопи проводиться подушечками. Носова зона носить назву – хлястик, а при її відсутності виріб називається полустелькой.

Найскладніша частина будь-якої моделі – клини. Цей елемент дає можливість змінювати кут постановки ступень. Якщо вага неправильно розподілений, то ступня просунеться назовні. При розміщенні під п’ятою клина усувається біль у пацієнта. Коригуюча устілка зазвичай має два клини – передній і задній. Добре, якщо виріб виготовлено з м’яких матеріалів і містить гель, який здобуває потрібну висоту і глибину, і відповідає формі стопи пацієнта. У класичному варіанті технологія виготовлення вищеописаних виробів включає в себе чотири операції:

  1. Виявляється ступінь сплощення підошви.
  2. Виготовляють відбитки.
  3. Починають послідовно підбирати моделі пацієнту, і при знаходженні потрібного зразка його видають хворому.
  4. Проводиться поступова коригування у міру шкарпетки моделі.

Лікар -травматолог в області ортопедії знає, як повинна розподілятися вага в поздовжньому і поперечному напрямку. Він діагностує хворобу, визначає ступінь ураження у хворого, а потім виготовляє за допомогою техніка з м’яких тканин і полімерів ортопедичну модель, пристосовану конкретно до звернувся за допомогою пацієнту.

Рекомендації при купівлі ортопедичного взуття

Якщо у хворого комбінована форма плоскостопості, то коригування зводу повинна бути зроблена і в повздовжньому та поперечному напрямках. У супінаторів в такому випадку повинна бути область перекату, і вони повинні піднімати так звану метатарзальную опору. Такі моделі за настановами та рекомендаціями лікаря індивідуально для пацієнта робить технік, а в аптеці потрібний варіант вибрати набагато складніше.

На ринках продаються імпортні типи супінаторів для профілактики, які повинні підтримувати підошви ступні в центральній частині. Ціна на такі моделі досить висока, але краще один раз витратитися, чим кілька разів вибирати купувати устілки за скупість.

В аптечній мережі вартість різних моделей коливається в межах від 500 до 1500 рублів. Якщо потрібну модель замовляти індивідуально, то ціна супінаторів може підскочити до 5000 рублів, незалежно від особливостей стопи хворого.

Є багато різних виробів такого типу, ціна яких залежить від використовуваних матеріалів і конструктивних особливостей.

Багато видів супінаторів, устілок і подпяточников часом є єдиним методом виправлення плоских стоп. Без них практично неможливо ліквідувати зміщення суглобів і кісток при таких патологіях

Устілки та інші засоби повинні перерозподіляти навантаження в поперечному або поздовжньому напрямку на підошви. Це повинно бути зроблено індивідуально для кожного хворого. У пацієнта має бути відсутній больовий синдром і набряк, який супроводжує зміна висоти склепіння.

Ортопедичні конструкції будь-якого типу повинні знімати втому і берегти суглоби від зношування. Без таких систем неможливо лікувати саме захворювання. Дітям надягають спеціальні устілки для профілактики, які не дають розвинутися недузі при різних порушеннях постави і при інших хворобах, коли зміщується вісь хребта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code