vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які ознаки пологів при першій вагітності

Як розпізнати початок пологів? Цим питанням переймаються всі первородящі жінки. Ознаки пологів при першій вагітності жінці ще не знайомі, тому не завжди вдається розпізнати починається родовий процес. Крім загальновідомого вилиття вод, є ще безліч моментів, які вказують на близьке поява малюка. Чим ближче кінець вагітності, тим сильніше хвилюється майбутня мама. Попередню дату пологів розраховує лікар, виходячи з дати останньої менструації, але сказати точно, коли малюк з’явиться на світ, не може ніхто. Пологами в термін вважається народження дитини з 38 по 42 тиждень вагітності. Якщо жінка уважна до свого стану і чутливо реагує на будь-які зміни свого тіла, то вона без праці помітить перші ознаки пологів.

Каковы признаки родов при первой беременности

В ці дні може змінитися емоційний стан жінки. Зазвичай енергійні та активні породіллі можуть відчути почуття умиротворення, спокою або навіть апатії, а ось більш спокійні дами навпаки, перейти в стан підвищеної збудливості і нервозності, що межують з нервовим зривом. Більшість матусь перед пологами піддаються своєрідного «інстинкту гніздування». Жінка підсвідомо починає готуватися до появи нового мешканця, якому потрібні комфортні і безпечні умови. Тому вона прагне все прибрати, вимити, вичистити, перепрати і т. д. Тут головне правильно розрахувати сили, так необхідні в процесі пологів.

Основні ознаки початку родової діяльності

Після 38 тижнів вагітність вважається повністю доношеною, і організм починає підготовку породіллі до пологів. В першу чергу змінюється гормональний баланс: зменшується кількість гормонів, що сприяють збереженню плоду, і підвищується рівень гормонів, які відповідають за родову діяльність. Перед самими пологами рівень окситоцину (гормон, який викликає скорочення матки) досягає свого піку, що надає безпосередній вплив на емоційний і фізичний стан майбутньої мами. Ознак початку пологів дуже багато, і далеко не всі з них відчує жінка. Але навіть кілька з них будуть свідчити про початок родового процесу. Основні симптоми близьких пологів:

  • опущення живота;
  • тренувальні перейми;
  • рідкий стілець.

При першій вагітності жінка може спостерігати не всі ознаки, а лише частину. Різними можуть бути інтенсивність певних ознак, а також час і тривалість. Яскравий приклад – опущення живота. Напередодні пологів дитина спускається до родових шляхах, його голівка переміщається в органи малого тазу і щільно притискається до родових шляхах. Це провокує опущення живота у майбутньої мами. При першій вагітності це відбувається за півтори або навіть два тижні до пологів, а при наступних – за 2-3 дні. При цьому плід перестає тиснути на органи дихання, і жінці стає простіше дихати, сидіти і нагинатися. Зникає таке неприємне явище, як печія, адже здавлювання шлунка теж зменшується.

Такими яскравими ознаками пологів при першій вагітності є помилкові або тренувальні перейми. Вони дуже схожі на справжні, т. к. можуть бути дуже тривалими і інтенсивними. Щоб перевірити, неправдива чи тривога або пора їхати в пологовий будинок, досить прийняти теплу (не гарячу!) ванну. Якщо тренувальні сутички, вони пройдуть, якщо ж справжні, то ні. Ще в організмі вагітної перед пологами перестає затримуватися рідина, що допомагає уникнути набряків і кількох сотень грамів. Ще перед пологами організм починає своєрідне очищення. Це виражається в таких неприємних проявах, як діарея, нудота, блювання, прискорене сечовипускання. Зазвичай ці ознаки закінчуються з початком переймів, але бувають випадки, коли вони супроводжують процес пологів майже до самого кінця.

За кілька днів до довгоочікуваного моменту малюк знижує свою активність, трохи затихає. Це обумовлено тим, що місця в животі залишилося дуже мало, і дитина накопичує сили перед дуже важкою роботою, яка йому належить. Спостерігається в ці дні біль в поперековому відділі і нижньої частини живота.

Як починаються пологи

Коли родова діяльність досягає свого піку, починається сам процес пологів. Цьому свідчать такі симптоми:

  • відходження слизової пробки;
  • сутички;
  • озноб;
  • вилиття навколоплідних вод.

Все це спостерігається за кілька годин до появи новонародженого, тобто майже перед самими пологами. З перших днів вагітності вхід в матку щільно «запечатаний» слизовою пробкою, що захищає організм матері і дитини від вірусів. Коли шийка готова до пологів, вона починає поступово відкриватися? і слиз виходить повністю або частково. Пропустити цей процес можливо лише в тому випадку, якщо пробка відходить разом з амніотичною рідиною або вже при потугах в пологовому залі.

Ще одна особливість початку пологів при першій вагітності – ранній початок переймів. Легкі і нетривалі, вони виникають практично за добу до пологів і навіть раніше. З часом їх інтенсивність посилюється. Тому потрібно стежити за тривалістю переймів і виявляти їх тривалість з допомогою годин. Поки перейми легкі, бажано перекусити чим-небудь легким, щоб мати сили на важку роботу, яка належить. Вперше народжуючим жінкам можна не поспішати їхати в пологовий будинок, але тільки до того моменту, поки не луснув навколоплідний міхур. Повторнородящим жінкам так робити не бажано, тому що пологи можуть бути стрімкими. Якщо тривалість переймів буде складати менше хвилини, а різниця між ними не менше 10 хвилин, час звертатися до акушерам.

http://www.youtube.com/watch?v=7tCnHmOHihg

Виникають ці симптоми за 3-4 години до пологів і супроводжують породіллю до самого народження малюка. Крім ознобу матусю можуть турбувати запаморочення і головний біль, що теж цілком нормально при пологах.

А якщо відходять води

Найвідомішим і очікуваним ознакою близьких пологів вважається вилиття вод. В самому ідеальному варіанті це відбувається практично перед початком потуг, тобто коли вхід в матку відкритий на достатню ширину. Але часто води відходять задовго до переймів або безпосередньо з першими з них. Іноді води не відходять довго. Все це є варіантом норми, тому особливо переживати і хвилюватися не варто. Але якщо води відійшли, потрібно негайно збиратися в лікарню, незалежно від того, чи почалися перейми чи ні. Адже малюк без амніотичної рідини зможе прожити не більше дванадцяти годин, тому найближчим часом йому потрібно буде народитися. Якщо пологи не почнуться самостійно, акушери їх простимулюють або проведуть кесарів розтин.

Якщо води вилилися будинку, потрібно звернути увагу на їх колір, запах і кількість. Всі ці параметри дуже важливі для лікарів, і від їх стану буде вибиратися тактика ведення пологів і післяпологовий допомоги породіллі та новонародженому.

http://www.youtube.com/watch?v=6nNA6CnOoTU

Як бачимо, практично всі ознаки пологів для первородящей жінки та породіллі, яка чекає другої і наступної дитини, збігаються. Але другі і кожні наступні пологи проходять швидше, а симптоми проявляються значно пізніше. Тому вдругенароджуючій матусі при перших же ознаках, які їй добре відомі, потрібно їхати в пологовий будинок.

Більшість жінок, які народжують вперше, переживають, що не розпізнають початок родового процесу і не потраплять до лікарів вчасно. Навіть якщо жінка не додасть особливого значення помилкових сутичок, діареї та болю в спині, то вилиття вод, сутички і вихід пробки пропустити просто не вийде. А саме ці симптоми є підставою для звернення до лікарів.

Як себе вести при появі симптомів початку пологів

Насамперед, не можна панікувати. Краще, якщо майбутня мама заздалегідь збере речі першої необхідності: халат, тапочки, нічну сорочку, умивальні приналежності, прокладки та зручне нижня білизна, речі для майбутнього малюка. Зазвичай у лікаря є список того, що потрібно мати в пологовому будинку.

Безпосередньо в родзал потрібно буде взяти паспорт, обмінну карту, нічну сорочку і тапочки. Непогано, якщо до цих речей додасться пляшка чистої питної води – пологи-процес тривалий і важкий, і спрага буде його вірним супутником.

Бажано вирішити заздалегідь, як добиратися до пологового будинку: чи буде це швидка допомога, таксі, особистий автомобіль або в силу певних обставин краще оформити госпіталізацію заздалегідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code