vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які норми УЗД на 36 тижні вагітності

Які норми УЗД на 36 тижні вагітності? Це питання цікаве багатьом жінкам. За 36 тижнів, як правило, УЗД вже зроблено для одержання контрольних даних про стан плоду. Але лікарі рекомендують його пройти для підсумкових результатів, щоб отримати точні дані про стан плода, його ваги, розміру, обвитті пуповини, для визначення стану плаценти.

Каковы нормы УЗИ на 36 неделе беременности

Потрібно визначити, природним шляхом будуть проходити пологи або потрібно кесарів розтин.

Норми УЗД на 36 тижні вагітності

Розглянемо норми показників для плода на останній стадії вагітності:

  1. Головне передлежання. Для більш зручного розташування дитини всередині матері на останніх стадіях виношування матка приймає грушовидну форму, звужуючись донизу. Це природне положення малюка: відбувається опускання живота, дитина перевертається голівкою вниз.Якщо цього не сталося, то призначають кесарів розтин. За статистикою таке відбувається в 4% випадків. Якщо ж при неприродному положенні плода спробувати провести пологи природним шляхом, без втручання, тобто ризик травмувати дитину.
  2. Плацента повинна знаходитися в 2-3 стадії зрілості. Даний показник визначається тільки в результаті ультразвукового дослідження. Плацента відповідає за забезпечення майбутнього людини киснем, виконання функцій шлунка, нирок, також виводить токсини, дає все необхідне для нормального розвитку і росту плода. Чим вище рівень зрілості, тим менше функцій може виконувати плацента. На зображенні УЗД ступінь зрілості визначається по товщині оболонки, норма – 28-46 мм.
  3. Плід. На 36 тижні організм малюка повністю сформований і зовні виглядає як новонароджена дитина. Органи функціонують, шкірний покрив сформувався остаточно. Готовність плода до народження визначається не тільки його положення в утробі матері, але і за зовнішніми ознаками, а саме формою голови.Череп плода складається з м’яких кісток, між ними є хрящові ділянки, їх називають “родничками”. Перед пологами, коли плід змінює положення, голова малюка трохи зменшується і подовжується: м’які кістки сходяться завдяки звужується хрящовим з’єднанням. Це природне явище, що полегшує прохід дитини по родових каналах. Стиснення кісток забезпечує дитині безпечне поява на світло, а матері – надання на матку і піхву меншого тиску.Незабаром після народження родничковые ділянки полімеризуються, утворюючи нормальний стан черепа. Ще одна особливість в останньому триместрі вагітності: щічки дитини округлюються, і на зображенні можна спостерігати, як дитина смокче пальці – вже проявляється смоктальний рефлекс. Дитина готова до годування материнським молоком.
  4. Шийка матки. Чим більше термін вагітності, тим шийка матки стає коротше. Норма довжини – не менше 3 див. Крім її розмірів, змінюється і стан: ближче до пологів вона розм’якшується.
  5. Розміри та рухи дитини. На даному терміні вагітності дитина вже досить великих розмірів: близько 46 см, у вазі досягає близько 2.5-2.7 кг. Рухатися він, звичайно ж, може, але йому досить тісно, тому поштовхи менш відчутні, але вони повинні бути. На УЗД можна побачити, як дитина смокче пальці і смикає ручками і ніжками.Рухи дитини можна побачити не тільки на УЗД. За 12 годин малюк повинен робити відчутні поштовхи близько 10 разів. Якщо ви не відчуваєте рухи дитини, терміново зверніться до лікаря.

Відчуття майбутньої мами на 36 тижні вагітності

Вагітність добігає кінця, диво може трапитися з дня на день. В цей час майбутня породілля зазвичай збирає сумку в пологовий будинок. Рекомендується на цих термінах частіше відвідувати лікаря, а трохи пізніше – з 38 тижня – лягати під спостереження.

Вага мами з початку вагітності повинен збільшитися на 12-16 кг. В набирається вага враховується не тільки зростання зростаючого плоду, але і кількість навколоплідних вод, жирових відкладень, що з’являються в області живота. Все це природний захист плода.

На останніх тижнях у майбутньої матусі спостерігається набряк ніг, що загрожує появою варикозу. Для профілактики захворювання рекомендується протягом дня частіше перебувати в стані спокою, приймати горизонтальне положення ніг. З неприємних наслідків через зміни стану організму виділяють також розтягнення м’язів стегон і живота.

Фахівці рекомендують носити допологовий бандаж, причому починати краще на більш ранніх стадіях. Це не тільки запобігає появі розтяжок внизу живота, але і полегшує стан вагітної жінки. Конструкція цього приладу дозволяє рівномірно розподілити навантаження на організм при виношуванні дитини, зменшуючи тиск на внутрішні органи і навантаження на м’язи.

Кілька корисних порад

  1. При скрутному диханні потрібно ставати на карачки, глибоко вдихніть і повільно видихніть. Зазвичай після цього стає легше дихати, так як плід менше тисне на легені. Якщо ви стали відчувати себе гірше, закрутилася голова або навіть пішла кров носом, то терміново зверніться до лікаря.
  2. Якщо стає все складніше засипати ночами, є кілька способів розслабитися і заспокоїтися перед сном. Намагайтеся не пити багато рідини на ніч, не проводити весь день на дивані, послухати релаксуючу музику ввечері, можна навіть попросити коханого зробити розслабляючий масаж.
  3. На третій стадії вагітності починають відходити води. Якщо ви помітили цей процес у себе, то викликайте швидку і лягайте під спостереження фахівців, пологи ось-ось почнуться.

І наостанок: уникайте стресових ситуацій, не піднімайте тяжкості, вживайте тільки натуральну їжу. Якщо буде потрібно, лікар пропише комплекс вітамінів для вагітних. Крім харчування, можна відвідати спеціальні курси для вагітних. Там можна дізнатися багато нюансів про пологи від спеціалістів, поспілкуватися з іншими жінками, обмінятися спостереженнями і досвідом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code