vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна швидко вилікувати грибок стопи

Питанням про те, як швидко вилікувати грибок стопи задаються багато людей. Але відповіді знають далеко не всі. Ця недуга приносить масу незручностей, і постійний свербіж – це найменша з проблем. Грибок ніг, або як ця недуга відомий в медицині, мікоз стопи, являє собою інфекційне захворювання, викликане розмноженням на поверхні стопи паразитичних грибкових колоній. Варто відзначити, що це захворювання з легкістю передається від людини до людини. Даний недуга є найбільш поширеним захворюванням шкірного характеру.

Как можно быстро вылечить грибок стопы

Грибок стопи характерний поразкою всієї поверхні стопи, а також ділянок шкіри між пальцями. У рідкісних випадках грибок переходить і на кисті рук. Поразка рук обумовлено не розповсюдженням самих грибкових спор від уражених ділянок шкіри, а циркуляцією разом з кров’ю токсичних речовин, які є продуктами життєдіяльності колоній. Крім того, зараження кистей рук і сприяє інтенсивне розчісування ураженої шкіри. Хворі повинні враховувати ці чинники і намагатися менше контактувати з інфікованими грибком ділянками шкіри.

Причини захворювання

Поява мікозу стопи викликають патогенні або умовно-патогенні грибкові спори. Патогенні різновиди грибків при розмноженні в будь-якому випадку призведуть до початку патологічного процесу, що і стане причиною захворювання. Умовно-патогенні грибки знаходяться в організмі людини з дня її народження, але в сплячому режимі. Вони не можуть розмножуватися, імунна система не дозволяє цього статися. Активне розмноження умовно-патогенних грибкових спор відбувається при ослабленні імунної системи, чи при наявності інших факторів, що привертають до цього.

Інфікування грибком може статися при відвідуванні громадських місць купання, при примірці чужого взуття або ж при недотриманні простих гігієнічних правил. Виявлено, що найчастіше грибок з’являється на шкірних покривах людей, у яких в анамнезі присутній цукровий діабет. До деяких з факторів відноситься травмування поверхні шкіри, наявність хронічних форм окремих захворювань, порушення циркуляції крові.

Ідеальним середовищем для розмноження грибка є волога і тепла обстановка. Тому в групу ризику входять люди, які за службовим обов’язком протягом тривалого періоду постійно знаходяться в закритому і тісного взуття. У дітей ця патологія з’являється у вкрай рідкісних випадках, це пов’язано з особливостями виділяється поту, а також з швидкою заміною епідермісу.

Симптоми патології

Прояв симптомів грибка стопи залежить від його форми:

  1. Сквамозна форма грибка ступень. Має такі характерні симптоми: лущення шкірних покривів у підстави стопи, між пальцями, на п’ятах. Інші симптоми себе не проявляють.
  2. Сквамозно-гиперкератотическая форма. Характерна появою інфільтрованою ділянок шкіри, шкіра стає більш щільною, шкірні борозни посилюються, в складках шкіри з’являється лущення муковидного характеру. Відзначається поява свербежу.
  3. Інтертригінозний форма. Уражаються складки шкіри, з’являються почервоніння і тріщини між пальцями, епідерміс починає відшаровуватися, лущення шкіри яскраво виражене. Свербіж практично постійний, відчувається печіння і постійне відчуття дискомфорту.
  4. Дісгідротіческая форма. На тлі інших симптомів з’являються характерні бульбашки з прозорим вмістом гнійного характеру. Після того як бульбашки луснуть, на їх місці може з’явитися ерозія. Відзначаються постійні свербіж і печіння, набряк уражених ділянок шкіри, в деяких випадках підвищується температура тіла.

Захворювання найкраще швидко вилікувати, інакше грибок може покрити великі території, поступово піднімаючись вгору по нозі.

Лікування грибка стопи

Позбутися від грибка в цілому нескладно, проте лікування повинно контролюватися дерматологом. Всі препарати та засоби повинні бути перевірені, і вживати їх слід тільки після консультації у лікаря. При неправильному виборі лікування ефект може бути уявним, коли зникнуть тільки видимі прояви грибка, але сам він залишиться.

Всі протигрибкові препарати діляться на дві групи: внутрішнього і зовнішнього застосування. Необхідно зазначити, що засоби, що відносяться до зовнішньої групи, працюють ефективно тільки у випадках, коли грибок знаходиться на ранніх стадіях, а зона його поразки відносно мала. Лікування повинно бути комплексного характеру, щоб воно впливало як зовні, так і всередині.

Для більшої ефективності засобів внутрішнього впливу необхідно дотримуватися деякі заходи:

  1. Грибок повинен бути точно діагностований лікарем.
  2. Не рекомендується паралельне використання протигрибкових препаратів з іншими видами медикаментозних засобів. Виняток становлять випадки, коли вживання препаратів є життєво необхідним.
  3. Всі лікарські засоби повинні вживатися тільки під контролем лікаря і аж до повного зникнення грибка.
  4. Необхідно відвідувати лікаря для проведення оглядів і взяття зіскрібків шкіри. Спочатку необхідно спостерігатися у лікаря 1 раз в 2 тижні, потім – на місяць, а потім – на півроку.

Найефективнішим лікуванням дерматологи вважають так звану пульс-терапію. Ця терапія включає в себе вживання медикаментозних препаратів з тривалими інтервалами. Найчастіше початковий курс лікування становить тиждень, потім 3-тижневу перерву і відновлення курсу. Такий принцип необхідний, так як за тижневий курс в організмі людини накопичується достатня кількості препарату, і в період відпочинку засіб активно бореться з грибком.

В цілому весь курс такого лікування становить 3 місяці, однак період дії препаратів доходить до року. Така методика дозволяє організму відпочивати, а також дає можливість людині вживати і інші засоби. Така терапія запобігає рецидивам.

До засобів зовнішнього застосування відносяться всілякі мазі, креми, пластирі та лаки. З протигрибкових лаків виділяють лоцеріл і батрафен 5%. Ці препарати здатні проникнути глибоко в область нігтя. Пластирі та лаки наносять безпосередньо на сам ніготь, покриваючи нігтьове ложе. Зазвичай в комплект до цих засобів входить шкребок, яким можна буде видаляти лак або лусочки шкіри.

Креми необхідно наносити на пошкоджені ділянки шкіри щодня. Лікування зовнішнього характеру в середньому триває від 2 до 3 тижнів. Лікування такого характеру є самим швидким, але не найефективнішим. Як вже було сказано, необхідно використовувати комплексне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code