vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як можна підвищити імунітет при алергії

Закладеність носа під час цвітіння дерев навесні або нежить як реакція на холод взимку нікому не приносять радості. Як підвищити імунітет при алергії? Незважаючи на складність даної ситуації, способів зміцнення організму чимало.

Как можно повысить иммунитет при аллергии

Звідки береться алергія

Алергія – це збій роботи імунної системи. Організм людини виробляє спеціальний білок – імуноглобулін. Його завдання – блокувати і знешкоджувати чужорідні бактерії і віруси. Такий механізм роботи здорового імунітету. Але в результаті забруднення навколишнього середовища, появи нових хімічних і модифікованих речовин, продуктів харчування і рослин, незвичайних для людей нашого кліматичного поясу, імунна система іноді дає збій.

Як наслідок, навіть звичні речовини, пил, квітковий пилок, шерсть домашніх тварин сприймаються захисними механізмами організму як чужорідні. Відбувається активне вироблення імуноглобуліну. Білок починає боротьбу з цими “чужинцями”. Яскравим проявом реакції на зовнішні фактори стає алергія. Частіше алергія проявляється негайно (наприклад, це може бути нежить, сльозоточивість, набрякання м’яких тканин як реакція на котячу шерсть). Але іноді вона розвивається тривалий час. Яскравим прикладом сповільненій алергії є відторгнення органу при пересадці.

Запобіжні заходи

Алергікам, їм хочеться цього чи ні, доводиться вживати заходів, щоб захистити себе від можливих рецидивів алергії. В якості заходів можна рекомендувати:

  1. Часто робити вологе прибирання.
  2. Уникати контакту з тваринами.
  3. Ретельно мити обличчя і руки після вулиці.
  4. Приймати душ кілька разів на день.
  5. Уникати стресів, фізичної перенапруги.
  6. Дотримуватися дієти.

При алергії на пил слід не тільки через день робити вологе прибирання в будинку, але і замінити вовняні ковдри пухові подушки на більш безпечні аналоги. Слід накривати покривалом свою постіль, щоб протягом дня пил не осідала на постільну білизну.

Якщо людина з дитинства не контактував з тваринами, заводити їх в будинку не варто. Організм алергіка може неадекватно відреагувати на скрізь знаходиться шерсть або на шкірні виділення вихованця.

Весняні алергії на пилок рослин особливо яскраво проявляються, якщо не дотримуватися гігієни. Необхідно ретельно митися після приходу з вулиці. Щоб уникнути контакту з можливо осіли на одязі пилком, слід переодягатися будинку в чистий одяг.

Вкрай важливо для тих, у кого алергія має психосоматичну причину, уникати стресів, дотримуватися режиму праці і відпочинку, ввечері вчасно лягати спати. Потрібно вести спокійний, розмірений спосіб життя, висипатися.

А у випадку нервового перенапруження, в результаті якого почалася алергія, пройти лікування у невролога або курс психотерапії.

Слід вибірково ставитися до продуктів харчування. Уникати екзотичних заморських страв, продуктів з хімічними добавками і консервантами. Виключити зі свого меню гостре, копчене.

Всі ці заходи допомагають мінімізувати наступ алергічної реакції. Але від зовнішнього світу алергік відгородитися не може. Тому більш радикальним способом боротьби з алергіями є зміцнення імунітету.

Очищення організму

Сучасна фармацевтика пропонує чимало засобів для боротьби з алергіями. Але досконалих серед них немає. Противоалергенні медичні препарати здатні лише лікувати виник напад, стримувати яскравий прояв алергії, особливо сезонної. На допомогу алергікам приходить нетрадиційна медицина. Наприклад, фітотерапія. Деякі фітотерапевти вважають, що необхідно проводити системні чистки організму, щоб уникати нападів алергій.

Головним органом, який відповідає за нормальну роботу всіх систем організму, в тому числі імунної, є печінка. Слід один-два рази на рік проводити курси її очищення травами. Вони підбираються індивідуально, з урахуванням провокують алергію компонентів. Механізм їх дії спрямований на активізацію роботи печінки. Стимуляція цього органу призводить до початку активних процесів в тканинах організму. Печінка виводить накопичені токсини і шкідливі речовини. В результаті очищаються клітини, кровоносна система. Організм омолоджується, більш злагоджено працює імунна система. Відбувається зміцнення імунітету при алергії.

Як ще зміцнити імунітет

Прихильники нетрадиційної медицини радять зміцнити організм загартовуванням. Сонячні ванни, вода і чисте повітря очищають організм, скорочуючи частоту алергічних реакцій. Загартовування водою рекомендується починати з обтирань холодним мокрим рушником, ванни контрастних ванн. Поступово слід привчити себе стояти під душем.

Будинки в будь-який сезон краще носити легкий одяг. Не кутатися, виходячи на вулицю, навіть у зимовий час. Потрібно як можна частіше в гарну погоду гуляти в парку, в лісі, особливо сосновому. Свіже повітря, напоєне ароматами хвої, – найкращі ліки від будь-яких хвороб.

Алергікам, щоб зміцнити імунітет, рекомендується хоча б раз протягом літнього сезону відпочивати на море. Морський солоний повітря, насичене парами йоду, очищає дихальну систему, насичує всі клітини та судини чистим киснем.

Сонячні ванни, а також відвідування сауни не менш корисні. Тепло заставляє кров швидше переміщатися по судинах і венах, стимулює обмінні процеси, через піт виходять шлаки і токсини. Відбувається інтенсивне очищення організму. Зміцнюється нервова система.

Корисними будуть заняття фізкультурою на природі, під час яких тренується витривалість, відбувається підвищення опірності організму можливої алергії. Як відомо, рух – це життя! Допомагають і трави. Слід звернутися до досвідченого фітотерапевта або травнику. Вони індивідуально підберуть трав’яні збори, які пригнічують вироблення імуноглобуліну, регулюють роботу імунної системи. До імуномодулюючою лікарських рослин відносяться чистотіл і оман.

До того ж здоровий і активний спосіб життя дарує гарний настрій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code