vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Які бувають ускладнення гіпертонічної хвороби

Ускладнення гіпертонічної хвороби можуть представляти значну небезпеку для пацієнтів, тому людям необхідно знати про криється небезпеки і вчасно лікувати цю хворобу.

Какие бывают осложнения гипертонической болезни

Гіпертонічна хвороба являє собою патологію серцево-судинного апарату, її розвиток відбувається внаслідок дисфункції судинних регуляцій, нейрогуморального і ниркового механізму, що призводить до розвитку артеріальної гіпертензії та функціональних змін серця, центральної нервової системи і нирок. Проявляється все це з підвищенням тиску, головним болем, шумом у вухах, прискореним серцебиттям, завіса перед очима.

Методи діагностики

Щоб виявити це захворювання лікарем призначаються такі види обстеження:

 • вимірювання артеріального тиску за певною схемою;
 • електрокардіограма серця;
 • ехокардіографія;
 • ультразвукова доплерографія артерій і нирок;
 • аналіз крові і сечі і їх біохімічні показники.

Після цього фахівець підбирає всі необхідні медикаментозні препарати для правильного і тривалого лікування хвороби.

Види ускладнень при гіпертонічній хворобі

Під час ускладнення гіпертонії виявляються серйозні форми загострення цього захворювання, гіпертонія може вести себе досить агресивно.

Гіпертонічний криз являє собою різке підвищення артеріального тиску у сукупності з нервово-судинною реакцією.

Одним з видів ускладнення цієї недуги є мозковий крововилив. Ця форма ускладнення представлена найвищою ступенем небезпеки, що нерідко призводить до поразки всього головного мозку. Виникає це вияв у всіх частинах мозку.

З точки зору клінічної картини, ця хвороба представлена як саме небезпечне загострення, яке розвивається миттєво і несподівано з проявом сильної головного болю. Після цього у пацієнта відбувається порушення мовної функції, а також розвивається параліч.

Якщо негайно доставити хворого у медичний заклад, то, можливо, у нього з’являться шанси для відновлення всіх функцій організму в повному обсязі.

Іншим видом ускладнення гіпертонічної хвороби є гипертоническое ураження головного мозку. Поштовхом для розвитку даної хвороби є те, що відбувається судинний спазм, з-за якого розвивається набряк мозку. Надалі відбувається омертвіння дрібних судин і прилеглих ділянок мозкової тканини.

Хвороба проявляється різкими ріжучими болями, високим артеріальним тиском, втратою свідомості, судомами. У наведеному випадку необхідно терміново відновити артеріальний тиск, якщо такі заходи вжито, то тоді процес відновлення звернемо.

У цей момент можуть з’явитися ускладнення з виникненням інсульту і гострої гіпертензивної енцефалопатії. Якщо різко виникає високий тиск, то в результаті може вийти геморагічний інсульт. Якщо безупинно наростає гіпертензія, то може статися ішемічний інсульт. Хронічне порушення кровообігу в основному переважає у людей літнього віку і у тих, хто страждає тривалої гіпертонією.

Крім перерахованих вище видів ускладнень, ще може виникнути інфаркт міокарда та серцева недостатність, самим небезпечним розвитком хвороби є ураження нирок та головного мозку.

Під час прогресування хвороби відбувається склеротическое зміна нирок з-за хронічної ішемії, яка формує зморщені нирки. Такі нирки згодом не можуть впоратися зі своїми функціями, у результаті відбувається утворення ниркової недостатності.

Гіпертензія, яка не може контролювати судини, і плюс високий артеріальний тиск можуть призвести до швидкого ураження нирок. У цьому випадку їх функції можна відновити тільки за допомогою гемодіалізу.

Які бувають ускладнення артеріальної гіпертензії

Підвищений артеріальний тиск у нашому світі є серйозною проблемою, яка стосується всіх. На думку вчених, гіпертонія є провідним фактором у розвитку інсультів, інфарктів міокарда, пошкодження судин, нирок і втрати зору.

За останні 35 років у медицині відбувся різкий стрибок у вирішенні цієї проблеми. Кількість смертей від інсульту знизився на 50%, а смертність від інфаркту впала на 40%. Але все одно, перемогти до кінця цю хворобу ще не вдалося. Багато пацієнтів, які страждають високим тиском, нехтують заходами профілактики гіпертонії, а також веденням здорового способу життя. Багато людей нашої планети живуть з невиявленим захворюванням, а кілька мільйонів хворі нею.

Ускладненнями при гіпертонічній хворобі є:

 • атеросклероз;
 • захворювання серця;
 • хвороби центральної нервової системи;
 • захворювання нирок;
 • порушення зору;
 • цукровий діабет;
 • прееклампсія;
 • метаболічний синдром.

Атеросклероз – ця форма ускладнення представлена тим, що в крові у хворого присутній високий рівень ліпопротеїнів, і при цьому їхня щільність досить низька. А на стінках судин формуються атероматозні бляшки. До даних проблем може призвести прогресування артеріальної гіпертензії, якщо пацієнт не буде отримувати необхідного лікування.

Захворювання серця. При підвищеному тиску підвищується ризик виникнення інфаркту міокарда. Тому це захворювання відносять до ряду факторів ускладнення, яке в подальшому призведе до звуження коронарних артерій, безпосередньо постачають кров’ю серцевий м’яз.

Порушення центральної нервової системи. До даного фактору ризику розвитку захворювання відносять інсульт, хронічне порушення мозкового кровообігу.

Проблема з нирками. З-за того, що відбувається порушення кровообігу всього організму, поступово розвивається ниркова недостатність.

Зір. З-за проблем з кровообігом починають страждати і очі. Це відбувається з-за того, що до сітківці ока і до зоровому нерву не надходить належну кількість крові, яка необхідна для живлення маленьких артерій.

Цукровий діабет. Артеріальна гіпертензія є фактором ризику розвитку ускладнень у пацієнтів з захворюванням на цукровий діабет. Вона може викликати у хворого діабетичні стопи, ретинопатії і багато інші прояви.

Прееклампсія – ця хвороба в основному стосується вагітних жінок, тобто прояви гестозу, або, як по-іншому називають, токсикозу. Якщо у вас підвищений тиск у цей період життя, то це може значно вплинути на ускладнення вашого стану.

Метаболічний синдром – це стан організму розвивається внаслідок ожиріння, підвищення артеріального тиску, а також рівня цукру в крові, ризику розвитку інфаркту міокарда та інсульту.

Тоді ймовірність прояву симптомів зводиться до нуля. І якщо лікар у вас виявив цей вид недугу на ранній стадії розвитку, то неодмінно скористайтеся всіма його порадами. Адже хворобу краще попередити, чим довго і важко лікувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code