vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Як алкоголь впливає на рівень імунітету людини?

Думка фахівців про те, як алкоголь впливає на імунітет, носить двоїстий характер. Вважається, що його великі порції пригнічують імунітет людини. Маленькі, навпаки, стимулюють імунну систему організму, сприяють поліпшенню здоров’я і продовжують життя в порівнянні з повною відмовою від алкогольних напоїв.

Как алкоголь влияет на уровень иммунитета человека?

Небезпечний вплив алкоголю на імунітет

Давно відомо, що алкоголь негативно впливає на всі без винятку сторони життєдіяльності людини. Яким би міцним було здоров’я, алкоголь розхитує і ламає його.

З метою вивчення питання про вплив алкоголю на захисні функції організму проводилося безліч різних наукових досліджень. На сьогоднішній день зафіксовано достовірні результати незалежних експертиз. Вони свідчать про те, що алкоголь знижує імунітет людини незалежно від типу, доз і частоти вживання.

Природно, що випивши один раз, людина не відчуває і не бачить явних змін в стані організму. Це зовсім не говорить про те, що імунна система не піддалася атаці спиртного.

Напої, що містять алкоголь, в більшості випадків впливають на обмін білка в імунних клітинах. Це призводить до дисфункції імунної системи. Тривалість таких порушень пов’язана з фортецею і частотою вживання спиртного.

Здорова захисна система організму, перебуваючи в нормальному стані, продукує білок (імуноглобулін). Це антитіла від різних патогенних мікроорганізмів.

При дії алкоголю на організм реакція протистояння притупляється і знижується. Захисні механізми починають нормально працювати лише через 2-3 дні після прийому спиртного. Якщо прийом алкоголю здійснюється систематично (частіше 3 днів), то імунна система постійно перебуває в пригніченому стані. Вона стає легко вразливою для різних вірусів.

Вплив алкоголю на імунітет неоднозначно. Він не тільки знижує захисні властивості організму, але і сприяє активізації вже існуючих вірусів. Помічено, що прийом спиртного значно стимулює розвиток вірусу імунодефіциту.

Імунна система людини, яка не встигає відновити нормальну діяльність після чергової дози спиртного, перестає захищати організм від різних інфекцій:

 • грибкової;
 • бактеріальної;
 • вірусної.

Особливо важко протікають у питущих людей на інфекційні недуги. Вони хворіють ними частіше, чим люди, які ведуть тверезий спосіб життя. Серед алкоголіків поширені такі хвороби:

 • пневмонія;
 • туберкульоз;
 • гепатит.

Вплив алкоголю на резистентні механізми організму великі. Найбільше від нього страждає лімфоїдна система людини, яка виробляє лімфоцити. Дані клітини крові руйнують чужорідні білки, які при проникненні в організм провокують захворювання.

Спиртне не тільки порушує процеси кровотворення, але і травмує ті білки, які вже є в складі крові. Це стає причиною зменшення їх загальної кількості в організмі.

Це відбувається через те, що алкоголь знижує властивості організму виводити деякі продукти обміну речовин і природного розпаду тканин, які мають токсичну дію. Накопичуючись, вони провокують алергічну реакцію на інші компоненти продуктів, що потрапляють в організм.

Вплив спиртних напоїв на захисні здібності організму

Пристрасть до міцних напоїв веде до розвитку багатьох захворювань. Відбувається це в зв’язку зі зниженням рівня захисних функцій антиинфекционного механізму алкоголіка. Це провокує пригнічення білків у крові.

Регулярне дію алкоголю на тканини і органи людини веде до зменшення рівня лізоциму. Цей компонент входить до складу:

 • слізної рідини;
 • слини;
 • кров’яної сироватки та плазми;
 • жіночого молока;
 • слизової оболонки носа;
 • селезінки;
 • печінки;
 • кісткового мозку;
 • хрящів;
 • серця;
 • кишечника;
 • підшлункової залози.

З допомогою лізоциму організм бореться з різними мікроорганізмами. Даний компонент здатний розщеплювати оболонки бактерій.

Етанол чинить токсичну дію на кістковий мозок, нищить захисні властивості печінки. З цієї причини утворюються і розвиваються хронічні хвороби інфекційного характеру.

Регулярне вплив алкоголю на тканини і органи людини сприяє зародженню аутоантитіл. По своїм властивостям вони є повною протилежністю здорових клітин. Аутоантитіла локалізуються в тканинах мозку, селезінки та печінки.

Вплив алкоголю на захисні здібності організму відбувається не тільки через пригноблення і порушення процесів обміну. Спиртні напої негативно впливають на центральну нервову систему. Після алкогольного сп’яніння настає період депресії. При такому стані знижується працездатність усього організму, в тому числі і імунної системи.

Позитивний вплив алкоголю на імунітет

В ході численних досліджень було виявлено, що алкоголь може мати позитивний вплив на організм людини. Щоб спиртне принесло користь, а імунітет залишився неушкодженим, міцні напої треба вживати в невеликих кількостях.

У лікувальних цілях норма чистого алкоголю складає 20 м (для чоловіків), 10 м (для жінок). Такі дози вміщують 30 г горілки, 300 г пива, 100 г вина.

Для попередження і лікування деяких недуг рекомендують приймати такі алкогольні напої:

 1. Червоне вино. Прекрасний профілактичний засіб від атеросклерозу, яке стабілізує процес метаболізму, сприяє виведенню токсинів і шлаків.
 2. Біле вино і шампанське. Допомагають усунути незначні проблеми в роботі серцевої системи.
 3. Глінтвейн (червоне вино зі спеціями). Рекомендують при пневмонії, простудних захворюваннях, бронхіті.
 4. Пиво. Знижує ризик виникнення онкологічних захворювань, хвороб Паркінсона й Альцгеймера, сприяє уповільненню старіння.
 5. Горілка. Допомагає знизити вміст холестерину.

Результати досліджень доводять, що деякі інгредієнти, що входять до складу алкогольних напоїв, підвищують опірність організму до різних інфекцій.

Це стосується натуральних вин, приготовлених з ягід винограду. Такі напої містять безліч корисних антиоксидантів і біофлавоноїдів, які захищають організм від раку і хвороб серця. Червоні сорти вин більше насичені антиоксидантами, чим білі.

Не варто забувати про те, що малі дози алкоголю однаково небезпечні. Алкоголь психоактивен. Його хочеться випити ще. З цієї причини, навіть в лікувальних цілях не треба використовувати терапію, засновану на спиртових напоях.

Досить легко можна переступити межу між імуномодулюючою дією спиртного напою під час застуди та початком розвитку важкого алкогольного ушкодження печінки, яке може привести до летального результату.

Саме ця жахлива легкість перетину грані переважує можливу користь малих доз алкоголю при профілактиці захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code