vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вправи ЛФК при вегето судинної дистонії

ЛФК при вегетосудинної дистонії призначають залежно від типу захворювання. Гімнастика дозволяє хворим коригувати своє самопочуття. Виділяють ВСД по гіпер – і гіпотонічним типом. Для кожного діагнозу складений спеціальний комплекс. Починати його краще виконувати під керівництвом досвідченого інструктора ЛФК, а потім можна продовжувати заняття вдома.

Упражнения ЛФК при вегето сосудистой дистонии

Лікувальна фізкультура при дистонії по гіпертонічному типу

Дуже корисно хворим виконувати наступний комплекс:

 1. Ходьба. Потрібно ходити на носках, високо піднімаючи коліна. Крок однією ногою, повернути тулуб в протилежну сторону, руки відвести в ту ж сторону.
 2. Встати, тримаючи палицю. Руки вивести вперед, потім підняти над головою, одночасно відвівши ногу назад і поставити на носочок.
 3. Встати прямо, підняти руки, відвести одну ногу вбік. Нахилити слідом за нею корпус.
 4. Стійка рівне. Руки витягнути в бік, при цьому піднімати з ними кінець палички.
 5. Стоячи прямо, повернути корпус в одну сторону разом з палицею, тримаючи її на рівні плечей. Встати прямо, ноги поставити разом. Зробити випад вліво, паличку відвести при цьому в ту ж сторону.
 6. Стоячи рівно, вивести руки з паличкою перед собою. Одним коліном дістати палицю, опустити коліно.
 7. Встати рівно, тримаючи палицю за спиною, захопивши за кінці. Піднятися на шкарпетки, одночасно прогинаючись і відводячи паличку назад.
 8. Стоячи прямо, палицю тримати вертикально перед грудьми, уперши руки в її верхній кінець. Піднятися на носки, потім присісти, розводячи коліна в сторони.
 9. Тримаючи в руках палицю за кінці, підняти її над головою, потім завести за голову і тягнутися до спини.
 10. Прийняти розслаблену позу стоячи, потім потрясти кожною ногою.
 11. Чергувати спокійний біг на місці (1-3 хв.) з ходьбою (1-2 хв).
 12. Встати прямо, тримаючи руки на талії, а ноги – на ширині плечей. Нахилитися вперед і випрямитися.
 13. Сісти на підлогу, потрясти розслабленими ногами.
 14. Сидячи на підлозі, крутити головою з боку в бік. При кожному повороті робити вдих.
 15. Сісти на край стільця, спертися об спинку. Ноги випрямити і витягнути. Одну руку тримати на груди, іншу – на животі. Виконати дихання діафрагмою 4 рази.
 16. Сісти. Витягнути руки вперед при напружених м’язах. Потім послабити напругу і полунаклониться вперед. Повністю розслабити м’язи в.
 17. У позі сидячи покласти руки на плечі, з’єднати лопатки. Напружити м’язи рук, плечової зони і спини. Потім розслабитися і полунаклониться вперед. Повністю розслабитися і опустити руки на стегна.
 18. Лягти на спину. Одну руку покласти на грудну клітку, іншу – на живіт. Виконати дихання діафрагмою: від 4 до 5 разів.
 19. Закрити очі і пройти 5 кроків, після чого повернутися навколо своєї осі й повернутися назад.
 20. Встати. По черзі розслабляти руки і ноги.

Виконувати вправи потрібно регулярно. Виконувати гімнастику потрібно плавно, повторюючи на обидві сторони. Всього треба зробити 5-8 підходів на кожну вправу. При хворобі судин за гіпертонічним типом вони дають хороший результат.

Лікувальна фізкультура при ВСД за гіпотонічним типом

Для гіпотоніків спорт відіграє важливу роль. Вправи потрібно виконувати щодня від 2 до 3 разів. Достатньо всього 10-15 хв. щоб фізкультура сприяла позитивній динаміці.

Спочатку виконуються вправи у позі стоячи:

 1. Руки опустити вздовж тулуба, ноги поставити разом. Витягнути руки вперед, зімкнути пальці. Потім розвести їх в сторони, роблячи вдихи і видихи. Потім опустити руки вниз і розслабити м’язи.
 2. Ноги поставити на рівні плечей, руки на пояс. Витягнути одну руку в протилежну сторону. Скрутити хребет і розтягнути область між лопатками.
 3. Узяти ціпок за кінці, завести за лопатки. Ноги поставити разом. Підняти паличку над головою, потягнутися за нею на носочках. Потім завести паличку за спину, перекотитися на п’яти.
 4. Ноги розставити, тримати палицю в руках за кінці. Витягнути руки перед собою і починати “малювання” великих кіл. Спочатку вправо, потім вліво. Рухи повільні.
 5. Стоячи рівно, розвести в сторони руки, при цьому одну ногу зігнути і підняти вгору якомога вище. Намагатися зберігати рівновагу. Руки завести за голову, взяти «в замок», а ногу вивести назад і поставити на носочок.
 6. «Ластівка». Відвести ногу назад, зробити нахил вперед, розвести руки. При цьому тягнутися однією ногою вгору і назад, щоб розтягнувся хребет.

На цьому перший блок фізкультури завершується.

Вправи у позі лежачи на животі

 1. Плавання брасом. Імітувати стиль плавання. Потрібно намагатися максимально розводити руки в сторони, після чого пересувати їх уздовж тіла і витягати перед собою.
 2. «Коливання». Руки витягнути перед собою, голову покласти на кисті, ноги випрямити. Зробити серію легких погойдувань тазом, не сильно розгойдуючись і розслабляючи спину.
 3. «Човник». Витягнути руки вперед, ноги випрямити і щільно стиснути. Голову покласти між руками. Одночасно підняти верхні і нижні кінцівки і розтягнути хребет. Утриматися в положенні протягом 1 хв.
 4. Положення те ж. Одночасно підняти руку і протилежну їй ногу. Намагатися максимально розтягнути хребет і розігнути стопу, натягнувши пальці на себе.
 5. Покласти руки на живіт, ноги зігнути в колінах. Виконати діафрагмальне дихання.
 6. «Ковзання». Відвести в сторону руку і протилежну їй ногу. При цьому як би ковзати по підлозі.

Далі потрібно перевернутися на спину.

Вправи у позі лежачи на спині

 1. «Велосипед». Руки покласти під голову, ноги зігнути. Чергувати рух ногами, як при їзді на велосипеді.
 2. Руки покласти під голову, ноги зігнути, стопи щільно притиснути до підлоги. Нахилити коліна в одну сторону максимально близько до підлоги, при цьому не відриваючи від підлоги лікті. Голову повернути в протилежний бік.
 3. Положення те ж. Потрібно підняти таз, потім опустити.
 4. «Книжка». Руки розвести в сторони, ноги випрямити і стиснути. Повернути корпус в одну сторону, обидві руки покласти на підлогу за напрямом повороту тулуба. Голова повинна бути піднята, ноги щільно притиснуті до підлоги.
 5. «Перехрест». Покласти руки під голову, взяти «в замок», ноги випрямити. З’єднати лікоть однієї руки з коліном протилежної ноги.
 6. «Обертання». Руки зігнути в ліктях, кисті стиснути в кулаки, ноги поставити на рівні плечей. Одночасно почати обертання кулаками і стопами спочатку всередину, потім назовні.

Є ще кілька дуже корисних вправ для ВСД за гіпотонічним типом.

ЛФК при вегетосудинної дистонії (для гіпотоніків)

Вони є продовженням комплексу:

 1. Вправа на утримання рівноваги. Стоячи на підлозі, потрібно одночасно підняти руку і протилежну ногу. Постаратися не втрачати рівновагу протягом 1 хв.
 2. «Будиночок». Стати на карачки (спертися на кисті і стопи), ноги випрямити. Спочатку сісти праворуч, при цьому ліву руку витягнути вгору і подивитися в її напрямку.
 3. Положення те ж (на кистях та стопах), руки широко розставити. Випрямити одну руку і покласти на підлогу, потім покласти на підлогу голову (з тієї ж сторони, що і рука). При цьому протилежну руку зігнути в лікті.
 4. Аналогічну вправу, при якому однією рукою потрібно ковзати по підлозі вперед, а іншу зігнути в лікті, при цьому торкаючись головою підлоги.
 5. Аналогічну вправу, але для ніг. Потрібно ковзати однією ногою по підлозі назад, намагаючись відвести якомога далі.
 6. Лягти на один бік. У положенні лежачи імітувати рухи при ходьбі: виводити руку вперед, при цьому ногу відводячи назад.
 7. Аналогічне положення. Трохи підняти одну ногу і виводити стопою кола спочатку за годинниковою, а потім проти годинникової стрілки.

Вправи виконуються спочатку на одну, а потім на іншу сторону. Кожне з них потрібно виконати 5-7 разів. При цьому рухи повинні бути плавними, неспішними. Потрібно стежити за диханням: воно має бути розміреним. Потрібно вибрати такий темп занять, щоб не виникало задишки, запаморочення, сильного напруги. Разом з тим легке напруження м’язів свідчить про те, що хворий все робить правильно.

Вправи приводять організм в тонус, дарують бадьорість, усувають відчуття сонливості, слабкості, підвищують працездатність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code