vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни в продуктах харчування і термічна обробка

Різні продукти харчування містять в собі безліч вітамінів, які покращують роботу організму та самопочуття. Ми готуємо їх різноманітними способами: варимо, запікаємо, смажимо, робимо салати, маринуємо і т.д. Щоб вони довго зберігалися ми їх заморожуємо, сушимо і консервуємо. А у всіх перерахованих ситуаціях ще й надіємося, що у стравах зберігаються потрібні нам корисні компоненти. Але це не так, на жаль. В залежності від того, що ви робите з продуктами, в них знищуються ті чи інші вітаміни. Саме тому деякі продукти краще не смажити, деякі готувати на пару, а з деяких взагалі робити лише салати.

Різні вітаміни здатні переносити різні температури. Тому, якщо ви любите варені чи тушковані страви, і хочете, щоб вони були максимально корисними, вам доведеться слідкувати за температурою їх приготування. В цьому вам допоможе кухонна техніка для готування, в якої є функція встановлення та контролю потрібної температури. Яскравий приклад цього — мультиварка Редмонд, в якій можна встановити потрібне значення з кроком в 1 градус. Головна перевага цієї техніки в тому, що їжа в ній буде не лише корисною, а й смачною.

мультиварка Редмонд

Як зберегти максимальну кількість вітамінів у продуктах

Кожен з них знищується, зберігається чи розкривається в різних умовах, про які ми вам зараз розкажемо:

  • Вітамін A знищується, якщо продукти висушувати під впливом ультрафіолетових променів (на сонці) та під час смаження. Найкраще він зберігається, якщо температура обробки не перевищує 120 градусів.

  • Вітаміни групи B по різному переносять термічну обробку. Найбільше від цього страждає B1, який розпадається при перевищенні межі в 120 градусів та тривалому кип’ятінні. Найкраще він реагує на тушкування, зберігаючись в найбільшій кількості.

  • Якщо ви бажаєте зберегти вітамін B2 в найбільшій кількості, то вам доведеться лише тушкувати продукти, в яких він міститься. При такому готуванні втрачається максимум 10%, тоді як при варінні до 43%.

  • B6 дуже легко переносить вплив високих температур. Скажемо навіть більше — якщо ви хочете отримати найбільшу користь від нього, то продукти з ним навіть рекомендується варити. Річ в тім, що під час цього вітамін B6 краще розкривається, тому приносить більше користі.

  • Вітамін B9 при всіх видах термічної обробки зберігається в дуже малій кількості. Залишається приблизно десята частина початкового об’єму.

  • Вітамін C знищується практично повністю при варінні (залишається приблизно 10%). При тушкуванні доводиться жертвувати половиною початкової кількості. Але тут є велика перевага. Цей вітамін міститься в основному в овочах, фруктах і зелені, які набагато частіше вживаються в сирому вигляді.

  • Вітамін D практично не знищується, якщо температура готування не перевищує 100-градусний показник.

  • Вітамін E також легко переносить термообробку, але його не можна залишати під прямим впливом сонячних променів.

  • Продукти з Вітаміном PP можна готувати будь-яким способом, заморожувати і консервувати. У будь-якому випадку в них залишиться не менше 60% цього корисного компоненту.

В кожному продукті завжди знаходиться комплекс різних вітамінів. І зберегти їх всі просто неможливо, оскільки кожен знищується в певних умовах. Та якщо бути мотивованим та проявити цілеспрямованість, то ви зможете отримувати з їжі набагато більше корисного, ніж зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code