vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітаміни для підвищення імунітету у дорослих

Вітаміни для підвищення імунітету у дорослих створені для того, щоб підтримати й поліпшити імунну систему. Щоб домогтися найкращого результату, потрібно дотримуватися принципів здорового способу життя. У сучасний нездоровий час багато небезпек – ненормований графік роботи, стреси, погане харчування, шкідливі препарати, авітаміноз. Організм стає слабким і беззахисним. Саме в цій ситуації потрібно його всіляко підтримувати. Найпростіший і ефективний метод – прийом вітамінів.

Витамины для повышения иммунитета у взрослых

Імунітет

Можливість організму самостійно захищати себе від усіх небезпек навколишнього середовища називається імунітетом.

Іншими словами, імунітет – це те, що рятує організм від надходження в нього стороннього матеріалу і власного неякісного видозміни. Найчастіше імунітет проявляється в неможливості шкідливих інфекцій потрапити в організм. Якщо постійно займатися зміцненням і захистом імунітету, то частота хвороб скоротиться або зовсім припиниться.

Імунітет буває:

 • вроджений;
 • набутий.

Вроджений (неспецифічний) імунітет притаманний людині з народження, тобто це просто особливість кожного організму. Це означає, що людина не сприймає сторонні інфекційні захворювання, має нечутливий організм.

Набутий (специфічний) імунітет проявляється у несприйманні людиною певної хвороби. Придбати такий імунітет можна в будь-який час протягом усього життя. Це не спадкова особливість людини.

Набутий імунітет буває:

 • активний;
 • пасивний.

Якщо організм стикається з інфекцією, то він її розпізнає і самостійно починає боротьбу з нею. Пасивний імунітет забезпечує штучне введення антитіл в організм. Пасивний імунітет не настільки тривалий, на відміну від активного імунітету. Активний триває все життя і повністю захищає від певних інфекцій. Звичайно, можливі виключення.

Рівні імунного захисту організму:

 1. Шкіра і слизова.
 2. Лейкоцити та фагоцити.
 3. Антитіла.

Імунітет людини може знизити відсутність необхідних вітамінів і мінералів в організмі, як і неправильне харчування. Дванадцятигодинний або добовий графік роботи теж чинить негативний вплив на організм. Постійні стреси, нервування, гормональні препарати і антибіотики – все це може погіршити імунітет. Наркоз, операції, опіки і травми теж не надають сприятливого впливу на імунітет організму. Як правило, знижений імунітет проявляється в простудних хворобах.

Необхідні речовини

Вітаміни для зміцнення імунітету завжди містять антиоксиданти. Сильні антиоксиданти можуть перемогти вільні радикали. Ці радикали утворюються з-за шкідливих випромінювань і різних, не корисних організму, хімічних речовин.

Кожен день в людському організмі відбувається процес невеликих змін. Якщо в організмі спостерігається недолік антиоксидантів, то ці зміни цілком можуть перерости в ракові клітини. Саме з-за цього занадто слабкий імунітет може з’явитися причиною виникнення злоякісних утворень. Вітаміни для імунітету дорослим містять всі необхідні корисні речовини. В аптечних препаратах містяться необхідні вітаміни і мінерали.

Почнемо з вітаміну А. Цей вітамін є ефективним захистом для людського зору. Такий засіб, як Ретинол, не дає розвинутися катаракті. Робота серця і кровоносної системи завдяки цьому вітаміну покращуються. Він корисний і чоловікам, і жінкам: рятує жінок від раку грудей, а чоловіків від раку простати.

Корисний вітамін С підвищує імунітет дорослому, тому що є антиоксидантом. Антиоксидант з вітаміну С володіє широким спектром дії. Аскорбінова кислота бореться з радикалами і допомагає організму виробляти антитіла. Вона допомагає клітинам, які вбивають віруси і бактерії. Цей вітамін найчастіше застосовується при грипі або ГРВІ. Він підвищує здатність організму протистояти мікробам.

Корисний для імунітету і вітамін Е. Він сприяє шкірі уникнути сухості, тим самим захищаючи організм від проникнення в нього різних вірусів і бактерій. Рятує шкіру від появи зморшок і допомагає прискорити процес відновлення шкіри при ранах і виразках. Вітамін Е є відмінним засобом, що знімає запалення і ліквідує тромбози.

Відмінним нейтралізатором впливу випромінювань є вітамін Р. Він допомагає організму впоратися із запаленнями і пухлинами.

У головному мозку існує відділ, який є головним по імунітету. Він відповідає за народження нових імунних клітин. Фолієва кислота – вітамін, від якого залежить робота цього відділу. В залежності від концентрації кислоти в організмі імунітет або сильний, або слабкий.

Для того щоб врятуватися від застуди, організму потрібен вітамін Д. Для його повноцінної роботи потрібні вітаміни А і Е. Якщо спостерігається нестача вітаміну Д в організмі, то кальцій погано засвоюється. В даному випадку можуть статися переломи, проблеми з зубами.

Вітамін В, звичайно, не виконує особливо важливої функції в зміцненні імунітету. Але без цього вітаміну гірше виробляються антитіла.

Для того, щоб вживання вітамінів було повною мірою ефективним, потрібно використовувати ще й мінерали. Робота антиоксидантів відбувається за допомогою певних ферментів. Основним з них є селен. Якщо цього елемента не досить організму, то не допоможуть навіть великі дози вітамінів. Тобто організму потрібен комплексний захист. Цю проблему може вирішити цинк. Комплекс вітамінів, який включає цинк, є регулятором обмінних процесів. Цинк – компонент гормонів. Він необхідний дорослим людям, щоб їх репродуктивна система працювала точно, без збоїв.

Вітаміни для жінок

Деякі вітаміни для зміцнення імунітету дорослим створюються спеціально для жінок. Для жінок, які приділяють виняткову увагу своїй зовнішності, створюються спеціальні комплексні вітаміни. Вони не тільки підвищують і зміцнюють імунітет, але і підтримують жіночу красу. Ці засоби покращують стан шкіри, нігтів і волосся, надають позитивний вплив на жіночі статеві органи. Ідеальний склад жіночих вітамінів містить:

 • залізо;
 • цинк;
 • кремній;
 • кальцій;
 • фосфор;
 • сірку;
 • вітамін E, А.

Ці мікроелементи та поживні речовини потребує жіночий організм. Для вагітних жінок і жінок після пологів також створюються спеціальні комплекси. Найпоширеніші серед них: Vitrum, Дуовіт, Алфавіт і Компливіт. Перед прийомом вітамінів жінкам слід проконсультуватися з лікарем. Фахівець допоможе підібрати комплекс мікроелементів, враховуючи індивідуальні особливості організму.

Мікроелементи для чоловіків

Відмінності чоловічого і жіночого організму очевидні. У чоловіків немає особливої потреби в залозі, на відміну від жінок. Це відбувається з-за того, що жінка регулярно втрачає деяку кількість крові. Чоловікові для міцного здоров’я необхідний вітамін Е. Для того, щоб у чоловіка були сильні м’язи і міцні кістки, потрібен в першу чергу кальцій. Необхідні такі елементи, як фосфор і йод. Для надходження енергії потрібні вітаміни В і К.

У міру дорослішання у чоловіка з’являється досить багато ризиків. Найнебезпечніший з них – хвороби серця і судин. Всі ці особливості враховані в комплексах мікроелементів для чоловіків, навіть препарати, які знижують рівень холестерину в крові. Так які вітаміни підвищують імунітет у дорослих чоловіків? Основні види – Алфавіт, Вітрум, Дуовіт. Комплекси для чоловіків менше поширені, чим жіночі. Чоловіки менше уваги приділяють своєму здоров’ю і зовнішньому вигляду. Тому чоловічі мікроелементи не досить відомі. У будь-якому випадку, якщо чоловік вирішив приймати препарати, які вітаміни пити, йому підкаже лікар.

Корисне харчування

Організм, який піддався зовнішньому негативному впливу, дуже ослаблений. Йому необхідний додатковий прийом корисних речовин. Для того, щоб підвищити імунітет, не обов’язковий прийом мікроелементів. Вони містяться і в продуктах харчування, як і мінерали. Звичайно, містяться вони не в необхідній кількості, але в сукупності вони дають набагато кращий результат. А щоб був результат, необхідно дотримуватися правил. Ці правила прості і найголовніше з них – обмеження в алкогольних напоях. Також небажано велике вживання жирного, копченого і надмірно приправленого спеціями харчування. Найбільш корисними мікроелементами для організму є С і Д. Основне джерело мікроелемента С – всі цитрусові фрукти і ківі. Вітамін Д у великій кількості міститься в морепродуктах. Захищає організм від хвороботворних бактерій мікроелемент А. Він міститься в курячих яйцях.

Під час всього курсу прийняття медикаментів слід вживати кисломолочні продукти. Вони зберігають кишечник в здоровій формі, допомагають організму відновитися після хвороби в повній мірі і зміцнюють ефект мікроелементів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code