vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін Е для чоловіків: властивості та показання до прийому

Вітамін Е або токоферол відносять до групи жиророзчинних вітамінів. Його біологічне значення для організму людини величезне, він впливає на репродуктивну функцію. Токоферол має цитопротекторний ефект, позитивно впливає на розвиток і функціонування центральної нервової системи. Людина отримує токоферол з їжею разом з рослинними оліями. При нормальному раціоні і регулярному харчуванні це перекриває необхідну норму вітаміну.

1

Основні ефекти токоферолу для організму чоловіка

У чоловічому організмі токоферол має дещо іншу дію, чим в жіночому, хоча деякі моменти схожі. Основними ефектами вітаміну Е для чоловіків є наступні:

 1. 1. Антиоксидантний – стабілізує клітинну мембрану і не дозволяє вільним радикалам руйнувати її. Тим самим збільшується тривалість життя клітини і відбувається загальне омолодження організму.
 2. 2. Зменшує в’язкість крові, що сприяє поліпшенню кровообігу в органах малого тазу і статевій системі. Тим самим поліпшується фертильна функція.
 3. 3. Знижує вміст холестерину в крові за рахунок того, що підвищує кількість ліпопротеїнів високої щільності, які сприяють його виведенню. З-за цього зменшується ризик розвитку атеросклерозу і відновлюється судинна стінка.
 4. 4. Вітамін Е запобігає руйнації тестостерону, підвищується потенція, утворення сперматозоїдів в яєчках. Поліпшується репродуктивна функція, тобто збільшується ймовірність зачаття дитини.
 5. 5. Токоферол зміцнює кісткову тканину і м’язи, тому дуже важливо, щоб він надходив в організм регулярно.
 6. 6. Має протираковий ефект, механізми якого до кінця ще не з’ясовані.

Добова норма вітаміну становить 15 мг/день, але при розвитку дефіцитних станів доза може збільшуватися до 400 мг/добу.

2

Коли чоловікам потрібно використовувати вітамін Е?

Незважаючи на велику кількість позитивних ефектів для організму чоловіка, приймати вітамін Е без особливих показань не варто. Вживати його потрібно при наявності таких симптомів:

 1. 1. Млявість і слабкість скелетної мускулатури.
 2. 2. Порушення в роботі міокарда.
 3. 3. Зміни у функціонуванні печінки.
 4. 4. Порушення координації рухів і втрата рівноваги, у важких випадках можливе порушення ходьби.
 5. 5. Явища гемолітичної анемії (підвищення непрямого білірубіну та зменшення кількості еритроцитів).
 6. 6. Зниження потенції і репродуктивної функції.
 7. 7. Виражений головний біль, який нелегко зняти за допомогою анальгетиків.

Всі симптоми неспеціфічні. Стовідсотково виправданим показанням до прийому є порушення в статевій сфері чоловіка. В інших ситуаціях потрібно з’ясовувати причину станів, приймати вітамін E в комплексному лікуванні.

Вітамін Е корисний тим, що значно покращує статеву сферу, як у чоловіків, так і у жінок. Тому його рекомендують приймати при плануванні вагітності.

3

Спосіб прийому

Для прийому вітаміну Е існує безліч схем. Вони відрізняються кратністю прийому і денним дозуванням в залежності від того, яку патологію будуть лікувати препаратом. Тільки фахівець може підібрати терапію з урахуванням індивідуальних особливостей людини, його віку та ваги:

Патологія Кількість прийому Дозування і тривалість прийому
При зниженій потенції і порушеннях утворення сперматозоїдів Від одного до трьох разів на добу Від 100 мг до 300 мг, продовжувати прийом протягом місяця
При м’язової слабкості і порушення кістково-суглобової системи Один або два рази в день Пити препарат потрібно від місяця до двох, найчастіше доза становить 100 мг на день
Порушення пластичності статевого члена (індурація пеніса) Одноразово Від 300 до 400 мг через день, протягом декількох тижнів. Потім лікування продовжують в залежності від динаміки хвороби
При нервовому виснаженні організму Раз за день Від 100 мг на день, прийом продовжують до двох місяців
Хронічний гепатит Одноразово Від 300 мг за добу, тривалість лікування визначається залежно від стану пацієнта
Анемія Один раз в день Від 300 до 400 мг за добу протягом 10 днів. Потім беруть кров на повторне дослідження і вирішують питання про подальше лікування
Планування зачаття дитини Раз на добу Від 100 до 200 мг на день, протягом місяця

Важливо пам’ятати, що регулярність і дозування повинен розраховувати тільки лікар. Існують спеціальні формули розрахунку доз. Ними і керуються лікарі при призначенні токоферолу та інших вітамінів. Також важливо уважно ознайомитися з інструкцією по застосуванню.

4

Препарати

Вітамін Е випускають у вигляді капсул або рідкого масляного розчину. Останній в аптеках продається під назвою альфа-токоферолу ацетат. Його використовують для внутрішнього застосування. Особливість дозування препарату полягає в тому, що прийом розраховують по краплях. Існують різні концентрації препарату. Приймати даний препарат можна навіть новонародженим, але тільки після консультації з педіатром. В капсулах токоферол дозувати значно простіше, але їх не можна пити дітям до 12 років.

Комплексні препарати: вітамін Е має значно меншу концентрацію. Основна мета таких ліків — заповнити запаси після зимово-осіннього періоду або в цілому відновити функціонування організму. Вони не спрямовані на лікування якоїсь патології. До таких препаратів відносять Алфавіт, Вітрум та ін.

Вітамін Е входить в Вітрум у вигляді альфа-токоферолу ацетату в дозі 30 мг — цього достатньо для поповнення незначного дефіциту вітаміну.

У препараті Алфавіт міститься 20 мг вітаміну Е. Особливість його в тому, що він має два види таблеток, які застосовуються одна вранці, друга – ввечері. Вони містять різні комплекси і концентрації активних речовин, які найбільш адаптовані до біологічних процесів в організмі.

Крім токоферолу, ці препарати містять і інші вітаміни, які можуть покращувати всмоктуваність один одного. А за рахунок включення до складу мікро і макроелементів поліпшується загальний стан організму і обмінні процеси: в першу чергу — стан нервово-м’язової передачі і енергетичний обмін в клітинах (мітохондріях).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code