vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Вітамін Е для чого корисний жінкам

Дізнатися вітамін Е для чого корисний жінкам ви зможете, ознайомившись з інформацією нижче. Вітамін Е є важливим компонентом для жіночого здоров’я, необхідним для правильного функціонування всіх систем в організмі людини.

Витамин Е для чего полезен женщинам

Позитивна тенденція різного лікування

Він потрібен для того, щоб уникнути погіршення стану здоров’я після закінчення періоду, що супроводжує вагітність, обумовлених високим кров’яним тиском і підвищеним вмістом білка в сечі, передменструальний синдром (ПМС), хворобливими менструаціями, клімактеричним синдромом, припливами, що супроводжують рак молочної залози, і кістою. Він знижує тривогу, спрагу і запобігає появі депресії, усуває супроводжують напади загострень захворювань.

Вітамін е для жінок необхідний при заходах супроводжуючих лікування і профілактику серцевих хвороб і труднощів у роботі судин крові, включаючи:

 • хвороби ніг при заблокованому стані артеріальних судин та високому кров’яному тиску;
 • інфаркти;
 • артеріальні хвороби.

Користь його полягає і в тому, що він прискорює одужання при діабетичної хвороби і нейтралізує її ускладнення. Дослідження показують, що такий антиоксидант, як вітамін Е може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові і контролювати зниження рівня холестерину у хворих з цукровим діабетом 2 типу, одночасно захищаючи від таких ускладнень, як пошкодження очей (ретинопатія) і нирок (нефропатія) у випадках цукрового діабету 1 типу.

Він використовується для профілактики раку:

 • молочної залози;
 • підшлункової залози.

Окремі випадки свідчать про те, що вітамін Е необхідний при лікуванні загострень хвороб впливають на головний мозок та нервову систему:

 • синдром неспокійних ніг;
 • різними видами деменції;
 • епілепсію.

Використовується також для лікування хвороби Хантінгтона, і інших розладів, пов’язаних з нервами і м’язами.

Користь включення в щоденний раціон

Іноді вітамін Е корисний для зменшення шкідливого впливу медичних таких процедур, як випромінювання і діаліз. Він використовується для зменшення небажаних побічних ефектів ліків, наприклад, випадання волосся у жінок.

Іноді застосовується для поліпшення фізичної витривалості, збільшуючи енергію, зменшуючи пошкодження м’язів після тренування, підвищуючи м’язову силу.

Допомога вітаміну Е необхідна при таких недугах, як:

 • кістозний фіброз;
 • безпліддя;
 • синдром втоми;
 • проблеми зі шкірою;
 • сонячні опіки;
 • важка виразкова хвороба.

У жінок вітамін Е сприяє поліпшенню зору, стану шкіри, уповільнення старіння і захист шкіри від впливу хімічних речовин, що використовуються для лікування раку (хіміотерапія).

Міститься в багатьох продуктах, включаючи: крупи; фрукти; м’ясо; птиця; яйця; олії зародків пшениці.

Хорошими харчовими джерелами вітаміну Е є: горіхи і арахісове масло; печінка; солодка картопля; авокадо; кукурудзяна олія; темно-зелені листові овочі, такі як шпинат і капуста; зелені овочі – буряк, капуста, гірчиця, ріпа; спаржа.

Ефект антиоксиданту

Вітамін Е бере участь в імунній функції і регуляції метаболічних процесів.

Антиоксиданти, в тому числі вітамін Е, можна отримати при збалансованій дієті з високим вмістом фруктів, овочів і цільного зерна, а не з спеціальних харчових добавок, оскільки про них поки мало відомо.

Він допомагає уповільнити процеси, які пошкоджують клітини, нейтралізує потенційно шкідливі вільні радикали в організмі. Останні сприяють окисленню клітини, що утворюються в результаті процесів, які відбуваються всередині організму.

Вільні радикали є молекулами, які містять зайвий електрон. Останній дуже енергійний і швидко вступає в реакцію з киснем з утворенням активних форм кисню (АФК). Тіло формує АФК ендогенно, коли воно перетворює їжу в енергію. Антиоксиданти можуть захищати клітини від руйнівної дії АФК. Тіло піддається впливу вільних радикалів з впливів навколишнього середовища, таких як: сигаретний дим, забруднення повітря і ультрафіолетове випромінювання.

Велика кількість вільних радикалів може призвести до хвороби серця і рак. Необхідна добова доза вітаміну Е допоможе зменшити симптоми хвороб, до яких схильні виключно жінки.

Небезпека дефіциту вітаміну Е

При неправильному засвоєнні жирів організмом, коли присутні захворювання підшлункової або кістозний фіброз, у людини може розвиватися дефіцит вітаміну E. Він призводить до периферичної нейропатії, атаксії, скелетної міопатії, ретинопатії. Такого дефіциту схильні люди з нездатністю секретувати жовч з печінки в травному тракті і хронічною діареєю.

Симптоми дефіциту вітаміну Е включають:

 • м’язову слабкість;
 • аномальні рухи очей;
 • проблеми із зором;
 • втрату м’язової маси;
 • нестаціонарну ходьбу.

Дефіцит, який триває довгий час, може викликати порушення роботи печінки і нирок. Варто вдатися до використання водорозчинного вітаміну Е.

Поєднання з іншими вітамінами

Існує ряд доказів, що прийом вітаміну Е разом з вітамінами А і С або в складі полівітамінів, може сприяти лікуванню колоректальної аденоми, яка вважається попередником раку товстої кишки.

Дослідження серед курців показали, що ті, хто приймав 50 мг регулярно DL-альфа-токоферолу, мали низьку ймовірність розвитку раку.

Вітамін Е, в комбінації з іншими антиоксидантами під час прийому цинку, бета-каротину і вітаміну С, що забезпечує захист від розвитку дегенерації жовтої плями (AMD). AMD є одна з основних причин поганого зору у людей старше 55 років.

Вітамін Е сприяє виробленню організмом червоних кров’яних тіл, що допомагає організму використовувати вітамін К.

Регулярне споживання вітаміну е знижує ризик розвитку захворювань серця та ішемічної хвороби.

Дослідження показують, що прийом вітаміну Е, поряд з іншими ліками для ревматоїдного артриту, може допомогти зменшити біль (але не запалення) краще, чим прийом тільки знеболюючих препаратів.

Комбінація з вітаміном с

Багато людей страждають від алергічної реакції на сонячні ультрафіолетові промені. Восьмиденне клінічне дослідження лікування з вітамінами С і Е, показали, що люди, що приймали вітаміни, стали менш чутливі до сонця. Клінічні дослідження, тривалістю 50 днів, також показали захисний ефект комбінації вітамінів С і Е. Вітаміни Е і С, що також сприяють розвитку позитивної тенденції лікування запалення судинної оболонки очного яблука, середнього шару очі між склери (білим зовнішнім шаром очі) і сітківкою.

Дослідження показали, що добавки вітаміну Е можуть допомогти в лікуванні мимовільних, повторюваних рухів, які є побічним ефектом прийняття деяких ліків протягом тривалого часу.

Жінкам у віці від 14 років і старше рекомендується приймати по 15 мг вітаміну Е в день. Перед цим проконсультуйтеся слечещим лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code