vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Відновлення імунітету після хіміотерапії

В даний час відновлення імунітету після хіміотерапії є проблемою №1 для багатьох людей. Одним з активно застосовуваних засобів боротьби з онкологічними рецидивами є процедура по введенню в організм хімічно агресивних ліків. Їх дія спрямована на придушення патогенної структури злоякісних утворень.

Восстановление иммунитета после химиотерапии

При подібної терапії розвиваються сильні побічні симптоми захворювання, страждають основні функціональні системи та їх показники:

  • змінюється якісний і кількісний склад крові;
  • порушується працездатність ШКТ;
  • погіршується загальний стан;
  • відбувається інтоксикація печінки, нирок, видільної системи;
  • випадає волосяний покрив;
  • уражається імунологічний бар’єр всього організму людини.

Наслідки проведення хіміотерапії

Медперсонал зобов’язаний зробити все, щоб відновити звичайну витривалість і працездатність людини. В особливо важких випадках проводиться комплексне лікування, що поєднує курс хіміотерапії та радіаційного опромінення. Виникли наслідки пов’язані з пошкодженням клітин кісткового мозку як основного органу кровотворення.

В плазмі різко знижується рівень тромбоцитів, еритроцитів, лімфоцитів та інших макрофагів. А кров визначає діяльність всього організму, в тому числі і захисного бар’єру. Поетом питання, як підняти імунітет після хіміотерапії, стане ведучим протягом усього ходу лікування.

Придушення імунітету після лікарського втручання

Патогенна мікрофлора, раніше потрапляла на відкриту слизову поверхню, в кишечник, на дихальні органи або на епідерміс, рідко викликала дисфункції. Після хіміотерапії все відбувається навпаки. Будь-які бактерії, що проникли на ослаблену сильнодіючими препаратами структуру, миттєво викликають ускладнення, підвищують ризик інфекційних запалень. При цьому часто виникають прогресуючі захворювання, з якими хворий самостійно впоратися не в змозі. Проведення системного лікування ракових хвороб робить людину практично беззахисним перед небезпечними зовнішніми факторами навколишнього середовища.

Тільки в одній зв’язці «пацієнт – лікар» можна подолати кризу і сконцентрувати всі можливості, щоб повернення імунітету після хіміотерапії пройшло успішно. Тут боротьба за життя йде кожну секунду, дрібниць не існує. Необхідно докласти максимальне психологічний зусилля і підвищити настрій, що, в свою чергу, здатне покращувати самопочуття. В іншому випадку зневіру і байдужість може погубити хворого із-за елементарного інфекційного зараження.

Ключові аспекти в ході нарощування функціоналу імунного апарату

Рішення завдання, як відновити імунітет після хіміотерапії, що включає в себе наступні основні заходи:

  1. Регенерація природного фону білих тілець крові – лейкоцитів і супутніх їм в плазмі лімфоцитів.
  2. Нормалізація діяльності кишечника.
  3. Усунення ниркової і печінкової недостатності.

Відновлення рівня микрофагов, які складають першу лінію оборони організму від впливу хвороботворної мікрофлори, підвищення імунітету є пріоритетним напрямком в діяльності медперсоналу. Лейкоцити і лімфоцити, відповідальні за відтворення антитіл, руйнування геному вірусних, бактеріальних і грибкових форм. При введенні медичних засобів відбувається знищення не тільки сторонніх і небезпечних біосистем, але і придушення власних ресурсів, тобто клітинних органоїдів захисту.

Рівень життєдіяльності кишкового тракту підвищує стійку рівновагу між корисною і шкідливою мікрофлорою. Відсутність балансу стає потенційним джерелом розвитку патогенних утворень. Недостатня робота ШКТ по виведенню продуктів розпаду призводить до скупчення токсичних компонентів, а довготривале перебування їх усередині тіла викликає численні хронічні захворювання, у тому числі алергію, екзему, псоріаз. Людина, що приймає високоактивні лікарські засоби, стає жертвою не тільки ракових процесів, але і токсичного сепсису або його наслідків. Тому, щоб підняти рівень захисного бар’єру, слід звернути особливу увагу на дієздатність системи фільтрації, що діє в структурі органів дихання, нирок і печінки. Саме вони, пропускаючи через себе всі надходять в організм речовини, здійснюють їх переробку та утилізацію.

Засоби оптимізації адаптаційних можливостей імунітету після хіміотерапії

Сьогодні найбільш ефективним способом подолання токсичного впливу на людину є використання засобів, які мають природне походження. Насамперед, це лікарські рослини, овочі та фрукти. Наприклад, прийом концентратів з витяжок аралії, ехінацеї, алое віра, елеутерококу та багатьох інших трав відновлює ферментативний апарат і приспособительную потенцію.

Кількісний рівень фагоцитів стабілізують відвари з квітів буркуну, кореневища цикорію, молочаю Палласа. Печінковий баланс регулює настоянка з квіток календули і безсмертника, насіння розторопші плямистої. Для усунення продуктів виділення з кишечника добре показав себе кріп, фенхель. При діареї здавна вживають настоянку гвоздикового кореня, шабельника болотного. Відмінно зарекомендували себе і штучні препарати, наприклад, активоване вугілля.

Крім прийому настоянок, відварів велике значення має регулярність харчування, виключення смажених і жирних видів м’ясних виробів, неякісної ковбаси, алкогольних напоїв, гострих і солоних страв. Відновлення імунітету після хіміотерапії – це відсутність психологічних зривів, дотримання суворої гігієни і правильної дієти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code