vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Від чого в серці з’являються шуми

Захворювання серцево-судинної системи дуже підступні і небезпечні. Особливо варто насторожитися, якщо виявлені шуми в серці. Вони можуть означати наявність досить небезпечної патології, яку необхідно своєчасно лікувати. Шуми бувають функціональними, не представляють небезпеки, і органічними, які вказують на патологію. Щоб своєчасно і правильно вилікувати хворобу серця, слід знати більше про причини її виникнення, симптоми.

От чего в сердце появляются шумы

Сьогодні шуми в серці зустрічаються як у дітей, так і дорослих. Лікування залежить не тільки від віку хворого, але і від симптомів недуги. Якщо ви входите до групи ризику, то слід періодично перевірятися у лікаря. Є специфічні фактори, які викликають шуми: вагітність, дитячий вік, гострий ревматизм, атеросклероз, аутоімунні захворювання, високий тиск і вроджені захворювання серця. Всім, що мають дані фактори в анамнезі необхідно періодично перевіряти своє серце, щоб запобігти погіршення стану здоров’я.

Причини появи шумів у дітей

Після народження всіх дітей спостерігають лікарі, зокрема на наявність у них шумів в серці. Найчастіше шуми у дітей мають функціональну природу і зникають по мірі росту дитини. В основному вони пов’язані з змінами, що відбуваються в зростаючому організмі, коли він адаптується до життя поза утроби матері. Адже в утробі матері у дитини серце перекачує змішану кров і має три отвори, один з яких затягується після народження. Проте перший час воно ще функціонує і таким чином створює шуми.

Будь-який шум в серці у дітей обов’язково повинен бути досліджений, так як від цього може залежати діагностика можливих патологій і своєчасне їх лікування. Якщо шуми виявилися органічними, дитину ставлять на диспансерний облік. Іноді доводиться вдаватися до хірургічного втручання, яке є самим дієвим способом лікування багатьох серцевих патологій.

Симптомами патологічних змін, що відбуваються в серці, є задишка, синеватость шкірних покривів і навіть відставання у розвитку. Проте один лише з’явився в серці шум не може бути ознакою серйозного захворювання, тут необхідно ретельне обстеження. Тому всі діти спостерігаються у лікарів з метою виявити патологію на самому ранньому терміні. Якщо шуми з віком не пропадають, а починають збільшуватися, то потрібно провести більш детальне обстеження.


Придбані шуми виникають в результаті патологічних процесів, таких як напади ревматизму. Дане захворювання до основних симптомів додає підвищену температуру і зміна аналізів крові. Лікування тут призначається медикаментозне. Саме воно може досить швидко усунути причину виникнення шумів.

Особливо небезпечні вроджені причини виникнення шумів. Такі діти знаходяться під особливим контролем і вимагають постійного спостереження у фахівців. Виявляється патологія в перші місяці життя, коли функціональні отвори в серці мають затягнутися, але цього не сталося. Небезпеку викликають не самі шуми, а наслідки і причини, які їх викликають.

Причини шумів в серці у дорослого

Найчастіше дані шуми викликані різноманітними порушеннями кровотоку. Вони більш важко переносяться і часто призводять до серйозних ускладнень. Після фізичного навантаження симптоми, як правило, стають більш виражені. Шуми у дорослого ділять на два типу: діастолічні та систолічні.

Систолічний шум є найпоширенішим і свідчить про наявність мітральної недостатності. Дану патологію необхідно ретельно лікувати, так як вона веде до гіпертрофії лівого шлуночка. Систолічний шум також може вказувати на кілька особливо небезпечних станів здоров’я: мітральний порок, інфаркт міокарда, а також інші.

Серцеві шуми у вагітних

В стані вагітності дуже часто спостерігаються шуми в серці, які не викликають особливих проблем. Причини появи шумів пояснюються перебудовою гормонального фону і збільшенням об’єму крові. Однак це зовсім не означає, що шуми в серці можна залишити без уваги і не проходити обстеження в даній області. Дуже рідко дана проблема викликана наявністю пролапсу мітрального клапана.

Дана патологія не викликає проблем у звичайному стані і може бути виявлена тільки коли жінка знаходиться в положенні. Найбільш явні симптоми даного захворювання – прискорене серцебиття, швидка стомлюваність. Вагітність є дуже важливим етапом для кожної жінки, і її перебіг завжди повинно відбуватися під наглядом лікаря. Адже протягом 9 місяців організм працює за двох, і тому всі органи відчувають подвійне навантаження.

Завдяки цьому можна вчасно помітити проблеми і вчасно надати медичну допомогу матері і дитині.

Основні симптоми проблем з серцем:

  1. Швидке або утруднене дихання.
  2. Посиніння губ.
  3. Біль в грудях і різноманітні проблеми з серцебиттям.
  4. Всі симптоми стають більш виражені при фізичних навантаженнях.
  5. У дітей затримка розвитку.

Діагностика шумів в серці

У багатьох випадках шуми прослуховуються, але вони вимагають підтвердження більш детальним обстеженням. Для цих цілей в основному використовують эхокардиограмму, електрокардіограму, рентген грудної клітки, аналіз крові.

Дані обстеження ясно покажуть всю ситуацію: не тільки розміри серця, але і захворювання, які можуть викликати проблеми в роботі серця (аутоімунні захворювання, інфекції, хвороби нирок). Як правило, діагностика проводиться в амбулаторному режимі, але іноді доводиться вдаватися до госпіталізації. Найчастіше це відбувається із-за гострого перебігу хвороби і яскраво виражених симптомів. При обстеженні виявляються причини шумів в серці і призначається єдино вірне лікування, яке підійде саме в даному конкретному випадку.

Особливості лікування

Доброякісні шуми серця не вимагають особливого лікування, тут рекомендується спостерігатися у лікаря. Більш серйозні шуми, за результатами обстеження, потребують терапії.

Першим методом лікування, який є одним з найбільш затребуваних, є медикаментозний. За допомогою сечогінних можна компенсувати дисфункцію серця та зняти серцеву недостатність. Антибіотики здатні усунути ендокардит і служать профілактичним засобом.

Коли стан більш серйозне, лікарі можуть рекомендувати вдатися до хірургічного втручання. Як правило, після цього досить спостерігатися у спеціаліста, але вже в профілактичні заходи. Операцію призначають для заміни дефектних клапанів на штучні, корекції пороків серця, видалення наявних пухлин. Післяопераційний етап вимагає ретельного нагляду і постійного контролю.

Щоб уникнути безлічі проблем зі своїм здоров’ям, необхідно стежити за його станом. Важливим у цій справі є грамотна профілактика шумів. Так, дуже важливо вчасно лікувати інфекційні захворювання, особливо фарингіт (так як він сприяє виникненню ревматизму). Необхідно знизити ймовірність виникнення атеросклерозу, який найчастіше призводить до захворювань клапанів серця. Для цих цілей потрібно відмовитися від шкідливих звичок, уважно стежити за харчуванням і додавати в раціон більше фруктів і овочів.

Після проведення хірургічних втручань або відвідування стоматолога фахівці рекомендують почати прийом антибіотиків. Адже через утворену рану в кров можуть потрапити різноманітні інфекції, які можуть стати причиною появи патологій. Тому не варто думати, що захворювання, не пов’язані з серцем, не принесуть йому шкоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code