vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

УЗД печінки: як відбувається підготовка до процедури?

Коли призначено УЗД печінки, підготовка до процедури, безсумнівно, має чимале значення. Печінка є дуже важливим органом для людського організму і відіграє величезну роль у його роботі.

УЗИ печени: как происходит подготовка к процедуре?

За допомогою печінки нейтралізуються різного роду шкідливі токсини, що надходять в організм або з’являються при розпаді речовин, відбувається виділення жовчі і проводиться синтез біологічно активних речовин. Дослідження за допомогою ультразвуку вважається найбільш інформативним способом, який при цьому досить доступний, безпечний і безболісний для пацієнтів при діагностуванні будь-якого виду захворювання печінки.

При яких основних показаннях призначається УЗД печінки?

Зазвичай процедура ультразвукового дослідження пацієнтів проводиться в тому випадку, якщо є підозри на виникнення будь-яких новоутворень (не важливо, вони доброякісні або злоякісні), травмовано черевна порожнина, йде процес абсцесу печінки, виявлена яка-небудь хвороба органу, є гінекологічні хвороби.

Також призначається на етапі підбору методів гормональної контрацепції у жінок. Крім того, УЗД печінки проводиться регулярним чином, якщо у пацієнта є вірусні гепатити, щоб контролювати хід лікування, і як профілактичний захід проти цирозу і раку. Крім цього, УЗД печінки проводять під час проходження профоглядів.

Правильна діагностика патології багато в чому залежить від того, в якому стані знаходиться травний тракт перед процедурою. Саме тому підготовка до даного виду процедурі дуже важлива. Щоб підготуватися до УЗД печінки, існує кілька правил. Ці правила не складно дотримуватися. Вони прості, проте добре допомагають лікарю-рентгенологу провести відповідне опис і розшифрувати результати.

Яким чином необхідно готуватися до проведення такої процедури, як УЗД печінки?

Підготовка до УЗД печінки повинна проводитися пацієнтом в обов’язковому порядку. Треба пам’ятати, що при проведенні ультразвукового дослідження дуже важливим чинником є відсутність в області кишечника великої кількості газів і калу. З цієї причини приходити на обстеження необхідно натщесерце, тобто на голодний шлунок. При цьому краще всього вибирати ранковий час доби. Бажано перед УЗД печінки останній раз прийняти їжу напередодні у вечірній час, щоб пройшло близько 8 годин до процедури.

У разі якщо сеанс випадає на другу половину дня, можна поснідати, але сніданок повинен бути легким, тобто можна з’їсти кілька ложок вівсянки, в якій відсутній жир, або трохи овочевого супу. Ні в якому разі не варто їсти продукти, які спричиняють метеоризм: капусту, молоко, всі рослини сімейства бобових, хлібобулочні вироби із житнього борошна, фрукти та інші подібного роду продукти.

Якщо пацієнт схильний до підвищеного рівня газоутворення в кишечнику, необхідно точно знати, як підготуватися до УЗД печінки в даному випадку. Потрібно виконати більш серйозні заходи: наприклад, прийняти за добу до процедури будь-сорбент, а за 2-3 дні – препарат, який зупиняє газоутворення і допомагає газів вийти, наприклад, Еспумізан.

У яких випадках рекомендується УЗД?

Ультразвукове дослідження печінки рекомендується в наступних випадках:

  1. Є лабораторні або клінічні дані, що вказують на те, що печінка вражена.
  2. Необхідно уточнити природу раніше виявленого за допомогою інших способів вогнища хвороби у цьому органі.
  3. Є підозри на яке-небудь новоутворення за даними огляду або одного із звичайних інструментальних методів дослідження.
  4. Необхідно уточнити розташування метастазів і їх кількість у печінці.
  5. Проводиться интервенционное втручання, контрольоване за допомогою УЗД, при травмованої черевної порожнини.
  6. Пацієнту необхідний профілактичний диспансерний тип огляду.
  7. Необхідно динамічно контролювати хід проведеного лікування захворювань печінки.

Які показники вважаються нормальними?

Якщо печінка людини знаходиться в нормі, тобто повноцінно виконує всі свої функції, то у неї будуть рівні краї і однорідна структура. Коли проводиться ультразвукове дослідження печінки, лікарі звертають особливу увагу на те, якого розміру печінку і яку вона має в даний момент структуру, як розташовані і в якому стані знаходяться протоки, які виводять жовч, і кровоносні судини. При нормальних показниках, тобто в тому випадку, коли орган можна назвати здоровим, у дорослого пацієнта розмір передньо-задньої правої частки печінки повинен становити до 12,5 см, а габарити передньо-задньої лівої частки повинні бути не більше 7 див. При цьому розмір загальної жовчної протоки повинен становити до 0,6-0,8 см, а діаметр портальної вени не більше 1,3 див.

Нормальні показники у дорослих пацієнтів можуть різнитися. Це залежить від того, жінка це або чоловік, яким статурою має пацієнт. Що стосується дітей, то в даному випадку присутня залежність нормальних показників від того, скільки маленькому пацієнтові років.

При відхиленні від нормальних показників розмірів часток, при неоднорідній структурі органу, при нерівності і горбистості контуру печінки, при зниженій або, навпаки, підвищеної ехогенності (коли м’які тканини здатні використовувати відображення ультразвукової хвилі), при дезорганізації і збіднінні кровоносних судин можна підозрювати різного виду порушення працездатності печінки.

За допомогою ультразвукового дослідження печінки можна здійснити виявлення гострого і хронічного гепатиту, тобто запальних процесів, які мають різне походження і захоплюють всю область печінки, цирозу печінки, а саме необоротного типу заміщення здорової тканини на строму (фіброзну сполучну тканину), стеатозу (жирової інфільтрації печінки) або жирового гепатозу (підвищеної концентрації жиру в клітинному складі органу). Крім того, ультразвукове дослідження печінки здатне виявити у пацієнта одну з форм тромбозу, звану синдром Бадда-Кіарі, коли відбувається блокування печінковою або нижньої порожнистої вени, збільшується ризик переходу новоутворення у злоякісну форму (ракових метастазів, гепатом, гемангіом і т. п.).

Можуть бути виявлені при УЗД печінки у пацієнта і кісти, кістозні утвори, тобто порожнини патологічного типу, які мають вміст рідкого виду (типу абсцесу, простих і атипових форм кісти, паразитарних утворень). Крім цього, можуть виявитися і кальцинати печінки, тобто солі кальцію, які відклалися в області м’яких тканин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code