vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

УЗД молочних залоз: яка розшифровка норма

Виконувати УЗД молочних залоз (розшифровка, норма), яка призначається лікарем, слід кожній жінці в цілях проходження регулярного обстеження. Проблема в тому, що на сьогоднішній день однією з головних причин смертності жінок виступає рак грудей. Саме тому лікарі закликають прекрасну половину людства проходити систематичне медичне обстеження молочних залоз.

УЗИ молочных желез: какова расшифровка норма

Ультразвукове дослідження вважається нескладним і безболісним методом, за допомогою якого можна розпізнати відхилення в будові молочних залоз і формування утворень різного характеру. Всі дами – і ледь досягли репродуктивного віку, і ті, яким більше 30 років, повинні проходити обстеження щорічно.

Як проводиться УЗД-дослідження

Багатьох пацієнтів цікавить, скільки коштує обстеження. На сьогоднішній день вартість УЗД варіюється в межах від 500 до 1000 руб. Дослідження не приносить шкоди здоров’ю, попередня підготовка не потрібно. При цьому жінкам необхідно знати, в яких випадках слід виконувати ультразвукове дослідження молочних залоз.

Багато кваліфіковані лікарі рекомендують здійснювати УЗД в період з 6-го по 12-й день менструального циклу. У разі відсутності місячних, як у дітей будь-якого віку, чоловічої половини населення або жінок під час менопаузи або вагітності, виконання такої діагностики допускається в будь-який зручний час.

Саме дослідження проводить лікар-мамолог, час, який витрачається на здійснення процедури, приблизно 15 хв, протягом яких жінка має перебувати у положенні лежачи на кушетці, при цьому ділянку грудної клітки повинен бути повністю голий. Якщо груди має великі розміри, УЗД-діагностику можна провести в сидячому положенні або стоячи. Спочатку лікар здійснює медогляд за допомогою методу пальпації. Потім процедуру проводять з використанням спеціального датчика, який намазують гелем. Важливо: УЗД грудей повинно виконуватися в правильній послідовності для отримання більш детальної інформації та уникнення помилок.

Показання для виконання УЗД

Крім доцільності проходження щорічного обстеження УЗД необхідно виконувати, якщо у пацієнтки є такі показання:

  • наявність хворобливих відчуттів в грудях, супроводжуваних аномальними виділеннями із сосків, іноді з наявністю крові;
  • самостійне або лікарське виявлення новоутворення або ущільнення;
  • збільшення в розмірах пахвових лімфатичних вузлів;
  • встановлення фахівцем структури ущільнення в молочній залозі жінки;
  • ущільнення в залозі в лактаційний період, що супроводжується болем;
  • профілактичний огляд.

При існуванні вищевказаних та інших скарг, патологічних змін і станів слід якомога раніше звернутися в спеціалізовану клініку для виконання ультразвукового дослідження. При цьому важливо вибрати фахівця, який має великий досвід у даній сфері. Після виконаного обстеження лікар правильно інтерпретує підсумкові результати.

УЗД-діагностику потрібно проводити в певний день виходячи з менструального циклу. У цей період В жіночому організмі відбуваються гормональні зміни, здатні відбиватися на тканинах, а також структурах залоз. Щоб не отримати хибних результатів обстеження, фахівці радять вибирати певну дату для проведення дослідження.

Розшифровка УЗД молочної залози

Даний метод вважається інформативним для встановлення морфологічної будови грудей. Сутність ультразвукового дослідження полягає у відтворенні ультрависокочастотних сигналів, за рахунок яких можна побачити і диференціювати всі наявні новоутворення. Як зазначалося вище, УЗД грудей проводиться в першу фазу менструального циклу. Прийнято вважати, що в цей час молочні залози не надто піддаються впливу статевих гормонів. Це єдина міра, на яку слід звертати особливу увагу.

Розшифровку отриманих відомостей і висновок УЗД молочних залоз можна отримати у мамолога. Норма означає, що при виконанні ультразвукового дослідження не було визначено дивних відхилень. При цьому протягом процедури існує ймовірність виявлення лікарем наступних захворювань:

  • мастопатія різних форм;
  • мастит і абсцес;
  • кіста і фіброаденома.

Фахівці відзначають, що норма ультразвукового дослідження жіночих грудей індивідуальна, так як вона знаходиться в залежності від віку, менструального циклу, кількості пологів та інших показників. Серйозним відхиленням від нормальних показників вважається рак молочної залози, виявлений у ході проведення УЗД. Всі підсумкові результати звіряються з клінічною картиною, за допомогою чого робиться висновок і підбирається подальша тактика лікування. Проблема в тому, що всі наявні в грудях новоутворення разом з раком здатні тривалий час ніяк не проявлятися. Встановити їх можна тільки за допомогою УЗД молочних залоз. Особливо не слід залишати на потім потрібне обстеження залоз тим представницям прекрасної статі, у яких є хворобливий симптом в області грудей, а також ущільнення або зміна кольору шкіри.

Для терапії молочних залоз лікар може призначити лікарські препарати або оперативне лікування у разі кісти або фіброаденоми. Однак можуть зажадати і інші методики обстеження, коли є певна неясність характеру новоутворення. З метою цього виконується біопсія молочних залоз. Доведено, що своєчасне діагностування у багатьох випадках здатне привести до повного одужання.

Норми і патології на УЗД молочних залоз

Аналіз знімків здійснює спеціаліст з ультразвукової діагностики. Вивчивши їх, він робить висновок, розписується в ньому і направляє лікаря або вручає пацієнтці на руки.

У деяких випадках може знадобитися додаткове дослідження, потреба якого пояснить лікар. Як правило, ця потреба з’являється при визначенні підозрілих результатів, встановити які є можливість лише за рахунок виконання вторинних оглядів. В додаток до цього можуть бути обрані інші методики дослідження.

Є ймовірність в необхідності здійснення динамічного спостереження, що дозволяє визначити всілякі відхилення, що виникають з плином часу. При виконанні УЗД спеціаліст дивиться на обсяг жирової тканини, залізисті сполуки, молочні протоки і їх щільність. Розшифровка in vitro УЗД встановлює наявність патологічних змін. Наприклад, нормальний показник розмірів залозистої тканини не повинен перевищувати 14 мм, а у жінок віком понад 40 років – 20 мм. Що стосується молочних проток, то лікар повинен бачити їх розрізнення без локальних розширень або деформацій. Методика УЗД дає можливість виявити листоподібні пухлини і кістозно-дифузну мастопатію.

Як правило, листоподібною пухлини притаманна змішана структура, за зовнішнім виглядом схожа з качаном капусти. Порожнину новоутворення має множинні щілини, окреслені лінії. Разом з тим апарат показує латеральні тіні і сигнальне посилення. На завершення всього, встановити відхилення від нормальних показників дає можливість присутність вузлових утворень або артеріальних і венозних судин різноманітної структури.

Таким чином, при самостійному виявленні різних симптомів захворювань молочних залоз слід в короткий термін звернутися до лікаря і пройти УЗД. Дослідження вважається обов’язковим і здійснюється до досягнення 35-річного віку. У більш зрілому віці лікарі рекомендують виконувати медичне обстеження раз на півроку. Після проведеного дослідження розшифруйте підсумковий висновок за допомогою спеціалізованого лікаря, який має великий досвід у даній специфіці.

Своєчасна діагностика дає можливість виконувати лікування з найбільшою ефективністю і запобігати можливі неприємні наслідки в подальшому. Прогноз в даній ситуації в основному сприятливий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code