vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Уреаплазма у чоловіків: причини, симптоми і лікування

Якщо в організмі є уреаплазма, симптоми і лікування у чоловіків грають важливу роль. Позбавлення від недуги повинно бути швидким у силу того, що симптоматика проявляється дуже слабо. Хворобу краще всього лікувати на ранніх стадіях, тому що в підсумку недуга може стати причиною безпліддя.

Уреаплазма у чоловіків: причини, симптоми і лікування

Сутність патології

Уреаплазма впливає на порушення такого захворювання, як уреаплазмоз. Ця недуга належить до захворювань, схильним до хронічного протікання. Небезпека уреаплазми полягає в тому, що вона знаходиться практично в кожному організмі. Крім того, для багатьох жінок цей мікроорганізм є нормальне середовище, так як він є умовно-патогенним. Уреаплазмоз-це захворювання запального характеру і мається на увазі наявністю запального процесу в сечостатевих шляхах.

Необхідно відзначити, що спочатку уреаплазму відносили до роду мікоплазм, але із-за здатності розщеплення сечовини її виділили в окремий рід.

Найчастіше недуга проявляється у жінок. Крім того, більшість жінок є його переносниками. Чоловіки ж в основному або несприйнятливі до нього, або стають носіями уреаплазми. Але іноді уреаплазмоз проявляється і у чоловічої частини населення.

Передача уреаплазм здійснюється статевим шляхом, після чого виникає запальний процес. Запалення починається лише при ослабленні імунної системи людини. Якщо чоловічий уреаплазмоз з’являється, то він ніколи не буде протікати безсимптомно, на відміну від жіночого захворювання.

Лікування уреаплазми у чоловіків повинно контролюватися кваліфікованим урологом. Так як симптоми уреаплазмоза у чоловіків завжди проявляються, проблем з діагностикою недуги не виникне. Тому відразу ж після діагностування захворювання варто почати лікувати уреаплазму у чоловіків, інакше це може призвести до серйозних наслідків, так як ці мікроорганізми впливають на рухливість сперматозоїдів. Схема лікування складається індивідуально для кожного пацієнта. Варто відзначити, що при призначенні чоловік повинен пройти весь курс лікування повністю, інакше позбавлення від недуги може пройти безуспішно.

Причини появи недуги

Причини появи уреаплазмозу неразнообразны. Існують два шляхи інфікування, тому при лікуванні виявити чинники появи недуги дуже просто. Основною причиною появи недуги є статевий акт з інфікованою людиною. Якщо в одного партнера виявлено наявність уреаплазм, присутніми будуть вони і в другого партнера. При статевому контакті мікроорганізми переходять з головки статевого члена на слизову оболонку піхви або навпаки. Крім того, жінка може передати ураплазмы плоду при вагітності. Однак відзначаються випадки народження здорових дітей від інфікованої матері.

Іншою причиною появи уреаплазм буде недотримання правил особистої гігієни. Сюди можна віднести використання чужих рушників або білизни. Також шанс на інфікування існує при використанні загальнодоступних туалетних сидінь. Громадські місця для купань теж відносяться до зони ризику зараження уреаплазмами. Необхідно відзначити, що дані шляхи передачі інфекції сумнівні, але лікарі не виключають ймовірність такого збігу обставин і рекомендують дотримувати всі правила особистої гігієни.

Уреаплазмоз може спровокувати наявність наступних чинників:

 1. Незахищений статевий контакт з неперевіреними партнером.
 2. Ранній початок статевого життя.
 3. Періодична зміна партнерів.
 4. Нерозбірливість у виборі партнера.
 5. Неправильний раціон.
 6. Перенесення вірусних захворювань.
 7. Недоїдання.
 8. Шкідливі звички кшталт алкоголізму та куріння.
 9. Часте перебування в стресових ситуаціях.
 10. Радіація.
 11. Вживання сильнодіючих гормональних і антибактеріальних препаратів.

Симптоматика захворювання

У деяких випадках чоловіки випадково при відвідуванні уролога виявляють наявність уреаплазми. У чоловіків симптоми уреаплазмоза іноді проявляються розмито, в цьому і полягає причина того, що вони і не підозрюють про наявність цієї недуги. В таких випадках ознаки захворювання часто плутають з симптомами інших поширених урологічних хвороб. До основних симптомів недуги відносяться наступні ознаки:

 1. Убоге і прозоре виділення із сечостатевих каналів.
 2. Сильні свербіж і печіння.
 3. Поява больових відчуттів у процесі сечовипускання.

Необхідно відзначити, що даний мікроорганізм має великий інкубаційний період. Тому в більшості випадків уреаплазма довгий час не дає про себе знати. Внаслідок чого людина може і не підозрювати про те, що є носієм цієї недуги. Розмите перебіг захворювання може призвести до того, що недуга переросте в хронічну форму.

Основним проявом уреаплазмозу є запальний процес в сечостатевій системі. Але для багатьох це не є показником, так як деякі урологічні захворювання викликають запалення. Після запалення починається убоге і каламутне виділення з сечовивідних каналів. Після цього відбувається уретрит, який проявляється у вигляді жжений та свербежу. Що характерно, при наявності уретриту пропадають виділення. Коли ж виділення повертаються, уретрит відступає. Вкрай важливо вилікувати це захворювання. При відсутності лікування або при неправильній терапії недуга переходить у хронічну форму. Хронічний уреплазмоз викликає звуження сечовипускального каналу.

Лікування уреаплазмоза

Лікуватися від цієї недуги краще в уролога. Лікар призначить оптимальне лікування. План лікування визначається після діагностування уреаплазмозу і проведення всіх аналізів, які підтвердять наявність в організмі уреаплазми. Схема лікування буде строго індивідуальною. Зазвичай курс лікування включає в себе наступні засоби:

 1. Антибіотичні та антибактеріальні препарати.
 2. Протигрибкові і противопротозойные засоби.
 3. Місцева терапія, введення в сечовипускальний канал лікарських препаратів.
 4. Фізіотерапія.
 5. Для стимуляції імунної системи використовуються імуномодулятори.
 6. Вітамінний комплекс.

При звичайних обставинах курс лікування триває протягом двох тижнів. Лікування більш складних проявів недуги може зайняти більше часу.

У випадку, коли не виявлено ніяких змін, необхідно підібрати нову схему лікування, яка знадобиться і при рецидивах, так як в цьому випадку у мікроорганізмів виробляється стійкість до раніше застосовуваних препаратів. По завершенні другого курсу лікування необхідно повторно зробити аналізи.

Після успішного завершення лікування необхідно виконувати рекомендації і дотримуватися прийом таких препаратів:

 1. Імуномодулятори, для підтримки імунної системи.
 2. Препарати, що сприяють відновленню функцій жовчного міхура і печінки.
 3. У випадках, якщо виявлено також і простатит, необхідний масаж передміхурової залози.
 4. Необхідно правильне дотримання режиму харчування.
 5. Препарати, необхідні для відновлення імунітету після шкоди, завданої антибіотиками.
 6. Препарати, що відновлюють природну мікрофлору організму.

У період лікування статеві стосунки заборонені, винятком можуть стати заняття традиційним сексом з використанням презервативів. Також необхідно дотримуватися дієти з вилученням з раціону жирних, гострих, солоних і смажених страв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code