vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Уреаплазма – симптоми і лікування у дітей

При уреаплазми симптоми у дітей мають слабкий характер.

Уреаплазма – симптоми і лікування у дітей

Уреаплазмоз – це хвороба, що викликається грамнегативними мікроорганізмами.Їх клітинна стінка прихована додаткової, ліпідною мембраною, але при цьому відсутні білкова оболонка і ДНК. Такі мікроорганізми вважаються умовно патогенними. Збудниками уреаплазмозу вважаються Urea plasma parva і Urea plasma urealiticum.

Медичні показання

Захворювання проявляється запаленням в сечостатевій системі. Воно може проходити в активній і прихованій формі. Ця хвороба передається статевим шляхом. Так як умовно патогенні мікроорганізми можуть передаватися плоду від матері під час вагітності або пологів, тому часто виявляється уреаплазма у дітей.

Інкубаційний період становить 3-5 тижнів. При уреаплазми симптоми у дітей не відрізняються від ознак хвороби у дорослих. В залежності від того, який орган уражений, можуть спостерігатися наступні клінічні прояви:

 • порушення сечовипускання: часті позиви в туалет, відчуття неповного спорожнення;
 • прозорі, безбарвні виділення з сечовипускального каналу (у хлопчиків), з піхви (у дівчаток);
 • біль або печіння під час сечовипускання (у хлопчиків);
 • біль у нижній частині живота (у дівчаток);
 • незначне підвищення температури.

Ознаки уреаплазмозу схожі з симптомами інших захворювань. При цьому на тлі запалення, викликаного цією хворобою, загострюються (з’являються) і інші патології. Уреаплазмоз діагностують при обстеженні на інші порушення функціонування сечостатевої системи (молочниця).

Діагностика та ускладнення

Діагностика може ускладнюватися наступними факторами:

 • уреаплазми можуть бути частиною здорової мікрофлори сечостатевих шляхів;
 • щоб умовно патогенні мікроорганізми спровокували запалення, необхідно поєднання різних факторів.

Для діагностики даного захворювання використовують ПЛР і культуральний метод. Останній спосіб полягає в дослідженні біологічних середовищах (сечі, зіскрібка, сперми, мокротиння, секрету передміхурової залози). Метод дозволяє виявити кількість мікроорганізмів та їх чутливості до антибіотиків.

При дослідженні зіскрібка урогенетального тракту, виявляється збудник запалення.

Якщо виникають рецидиви або ускладнення у вигляді безпліддя, призначають діагностичні тести.

Вони дозволяють визначити наявність в крові антигенів і антитіл до них.

Так як хвороба протікає з незначними симптомами, хворий звертається до лікаря при розвитку таких ускладнень:

 • вторинне безпліддя (розвивається із-за тривалого запалення в протоках і придатках яєчок, протоках сім’явивідних шляхів у чоловіків; у маткових трубах, шийці матки у жінок);
 • уретрит у чоловіків, цистит у жінок;
 • висхідний пієлонефрит (інфекція піднімається в нирки з сечового міхура);
 • статева дисфункція (порушення ерекції, передчасне сім’явивергання в чоловіків; вагіноз, порушення менструації);
 • запалення яєчників у жінок.

Захворювання під час вагітності

Носіями хвороботворних мікробів у 70% випадків є жінки. Умовно патогенні мікроорганізми виявляють у кожної 3-ї новонародженої дівчинки. У підлітків, які не живуть статевим життям, інфікування становить від 5% до 22%. У людей, які мають статеві контакти, кількість носіїв збільшується в рази (до 80% населення).

Допускається зараження мікроорганізмами контактно-побутовим шляхом.

Вчені з’ясували, що уреаплазми зберігають життєздатність на навколишніх предметах при достатній вологості і температурі 18-19°С протягом 2-х діб. Інфекція може потрапляти з забруднених рук на слизову оболонку очей і на статеві органи.

Провести аналіз на уреаплазму рекомендується під час планування вагітності, щоб уникнути негативних наслідків.

Для вагітних виявлення інфекції у статевих органах є обов’язковим з наступних причин:

 1. Уреаплазмоз може негативно позначитися на розвитку плоду. Може призвести до порушення роботи легенів у дитини.
 2. Лікування антибіотиками може призвести до різних патологій і до викидня.

Плід в утробі матері може заразитися через навколоплідні води. Частіше дитина заражається під час пологів, проходячи по родових шляхах. У новонароджених уреаплазми можуть бути виявлені на статевих органах і в носоглотці. У хлопчиків спостерігається самозцілення.

Методи терапії

Лікування уреаплазмоза у дітей і дорослих призначається в тому випадку, якщо при проведенні культурального аналізу виявлено, що кількість патогенних мікроорганізмів перевищено. При малій кількості уреаплазм лікування показане тільки жінкам, які планують вагітність.

Через відсутність білкової оболонки цей мікроорганізм легко пристосовується до антибіотиків, або нечутливий до інших. Тому рекомендується провести посів на чутливість до різних видів антибіотиків.

Для лікування уреаплазмоза можуть застосовувати антибіотики тетрациклінової групи (Тетрациклін, Доксициклін), фторхинолоновой групи (Офлоксацин, Пефлоксацин), макролидовой групи (Еритроміцин, Азитроміцин, Ровамицин, Вильпрафен, Кларитроміцин).

Еритроміцин призначають вагітним до 29 тижнів вагітності для зниження ризику зараження плоду. Після цього терміну він стає неефективним. Тетрацикліни та фторхінолони при вагітності заборонені.

При клінічних симптомах пневмонії у новонароджених призначають ПЛР-діагностику. Уреаплазми, що потрапили в дихальні шляхи дитини, можуть спровокувати запалення легенів. При позитивному результаті призначається індивідуальне лікування. Недоношеним дітям антибіотики вводять внутрішньовенно через поганий всмоктування. Лікування проводять в стаціонарі.

Під час боротьби з інфекцією лікарі призначають імуномодулятори, пробіотики, адаптогени, ензими, вітаміни. Це необхідно для підтримки імунітету. Пробіотики дозволяють уникнути дисбактеріозу, а ензими і адаптогени – підтримати роботу печінки і жовчного міхура.

У період лікування необхідно дотримуватись дієти. З раціону необхідно виключити солодке, смажене, жирне, гостре і алкоголь. На цей період рекомендується користуватися методами бар’єрної контрацепції під час статевого акту.

Щоб уникнути зараження уреаплазмоза у дорослому віці, потрібно утримуватися від випадкових статевих зв’язків і користуватися презервативом. Якщо у одного з партнерів виявлена інфекція, то лікування призначається 2-му партнерам. Для профілактики захворювання у підлітків необхідно проводити роз’яснювальні бесіди на тему контрацепції та статевої гігієни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code