vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У яких продуктах міститься вітамін В9

Необхідно знати, в яких продуктах міститься вітамін В9, так як організм завжди потребує вітамінів цієї групи. Потрібно також своєчасно виявляти і усувати наслідки їх надлишку або нестачі.

В каких продуктах содержится витамин В9Вітамін В9 входить в групу сполук фолати. Вчені вперше виявили його в листках рослини шпинат. Слово «лист» латинською звучить як folium – звідси назва фолієва кислота або фолацин.

Корисні властивості та значення

Наявність В9 дозволяє протеїну синтезуватися в гемоглобіні, основу якого становить мінерал залізо. Тому зниження фолієвої кислоти в організмі може спровокувати анемію.

Вітамін В9 необхідний для підтримки імунітету. Він важливий у процесі синтезу нуклеїнових кислот, в молекулах яких зберігаються дані про спадковість. За допомогою цього вітаміну кожна клітина організму здатна розвиватися і відновлюватися.

З віком білок перестає нормально засвоюватися, і тільки завдяки наявності необхідної кількості фолієвої кислоти засвоєння відбувається нормально.

Недолік серотоніну, що отримав назву гормону радості, призводить до нервових зривів та розладів. І найчастіше цього схильні люди у віці 15-24 років, які ведуть активний спосіб життя. Тільки під дією вітаміну В9 речовина, що відповідає за вироблення гормонів стресу, починає синтезуватися. Зникає пригніченість і зневіру.

Наявність В9 надає нашій шкірі здоровий вигляд і покращує апетит. Завдяки йому нормалізується жировий і вуглеводний обмін, знижується рівень холестерину і покращується надходження і засвоєння вітамінів.

Поряд з цим фолієва кислота виконує ряд функцій:

  • сприяє нормальному розвитку дитини;
  • забезпечує порядок всієї системи організму;
  • синтезує амінокислоти;
  • виробляє еритроцити і лейкоцити.

Вітамін В9 разом з вітаміном В6 та В12 дозволяє знижувати можливість розвитку атеросклерозу. Разом вони не дозволяють організму накопичувати гомоцистеїн, який здатний викликати зростання атеросклеротичних бляшок на стінках судин.

Наявність фолієвої кислоти здатне стати причиною різкого зниження магнію в організмі.

Велике значення вітамін В9 має при вагітності і розвитку плоду. Недолік даного елементу приводить до передчасних пологів і порушує розвиток плоду, яке проявляється через затримки розумового розвитку дитини.

Фолієва кислота необхідна для статевого дозрівання дівчаток і рекомендована жінкам зрілого віку для уповільнення менопаузи.

Яка добова норма

Потреба у вітамінах В9 виникає регулярно. Середньодобова норма становить 200 мкг. При вагітності цей показник, залежно від стану здоров’я, збільшується в 2-3 рази. Для дітей ця норма знаходиться в межах 100-200 мкг і залежить від віку і статі дитини. Грудним дітям потрібно 40-60 мкг.

Незважаючи на малу потребу в вітаміні, отримати його разом з прийомом їжі досить проблематично. Більша його частина втрачається в процесі перетравлення. Під впливом ліків і алкоголю, при збої в роботі печінки надходження необхідної кількості речовини в організм знижується.

Недолік вітаміну В12 не дозволяє засвоюватися фолієвої кислоти і заважає досягненню необхідної кількості добової норми. Тільки дотримуючись даного рівноваги, можна досягти потрібного ефекту. Адже в клітинах, в яких, в зв’язку з відсутністю вітаміну В12, перестає утримуватися вітамін В9, зупиняється процес поділу. Це призводить до затримки росту організму і навіть смерті ще не народженої дитини.

Надлишок метіоніну, який потрапляє в організм з прийомом м’ясних, сирних продуктів, що призводить до швидкого витрачання фолацину.

При цьому слід пам’ятати, що близько 90% вітаміну В9 руйнується під час термообробки продуктів. Для його збереження бажано готувати в посуді з закритою кришкою для прискорення процесу приготування. Намагайтеся вживати більше свіжих овочів і зелені. Варені продукти краще замінити на злегка припущені.

Вітамін легко розчиняється у воді і піддається руйнуванню під впливом світла. Тому не рекомендується довго зберігати овочі і фрукти в холодильнику. Бажано з’їдати їх прямо з грядки, отримуючи фолієву кислоту в потрібному якості і необхідній кількості.

Недолік і надлишок

Скорочення в раціоні продуктів, багатих вітамінів В9, дефіцит білків і вітамінів С, В6 і В12 призводить до порушення утворення фолієвої кислоти в печінці. Захворювання шлунково-кишкового тракту, алкоголізм і неконтрольований прийом антибіотиків і протизаплідних засобів призводять до дефіциту потрібного нам елемента.

Основними ознаками є:

  • анемія;
  • кровоточивість ясен;
  • порушення роботи нервової системи;
  • здутий і болючий мова;
  • ураження органів травлення.

Недостатня кількість вітаміну В9 може бути причиною випадіння волосся і ранньої сивини. Авітаміноз може спровокувати шкірні зміни і привести до захворювання псоріазом. Дефіцит вітаміну призводить до зниження апетиту, наступу слабкості, апатії і безсоння. Людина швидко стомлюється, стає дратівливою, виникають проблеми з пам’яттю. Отруєння організму супроводжується такими побічними ефектами, як блювота, здуття живота і підвищене газоутворення.

Поряд з дефіцитом значне перевищення добової норми може стати причиною гіпервітамінозу. Найчастіше це пов’язано з прийомом вітаміну у вигляді лікарських препаратів. Отримати його передозування з прийомом їжі неможливо.

Продукти харчування з вітаміном В9

Існує величезна різноманітність продуктів, що містять вітамін В9.

Вони поділяються на рослинні і тваринні.

Серед представників першої групи найбільша кількість вітаміну міститься в шпинаті в кількості 80 мг на 100 грам продукту, в листках салату і брюссельській капусті в розмірі 48 і 31 мг відповідно.

Є вітамін В9 в бобових культурах і цитрусових. Серед великого різноманіття овочів і фруктів можна виділити банани, абрикоси, яблука, гарбузи і буряки. Наприклад, в яблуках міститься 2 мг фолієвої кислоти. З допомогою простих розрахунків можна побачити, що необхідну кількість вітаміну можна отримати лише під час прийому 100 грам продукту. Але в дійсності цього не відбувається. Адже в процесі перетравлення їжі руйнується більше 50% вітаміну. Все це слід враховувати при складанні свого щоденного раціону.

Влітку рекомендується ласувати ягодами і плодами, отримуючи запас вітамінів. А на зиму бажано приготувати лікувальну суміш на основі рівної кількості плодів обліпихи і горобини. Подрібнюємо ягоди з допомогою м’ясорубки або блендера і додаємо мед з розрахунку 300 г на 1 кг ягід. Зберігати отриману суміш треба в холодильнику. Приймають її протягом зими по 1-2 столовій ложці на день, запиваючи теплою водою.

За вмістом фолієвої кислоти можна виділити гречку та вівсянку, дріжджі, висівки і злаки.

Лідерство у другій групі по праву належить яловичої печінки. У 100 грамах продукту міститься максимальна кількість фолієвої кислоти – 240 мг. Досить з’їдати всього лише 100 грам печінки, щоб задовольнити потребу в цьому елементі. Але, як було сказано вище, застосовуючи теплову обробку продуктів, ми тим самим значно знижуємо надходження потрібного елемента в організм.

Фолієва кислота міститься в яйцях і молочних продуктах: сирі, сирі і молоці, причому в пастеризованому і кип’яченому молоці, в порівнянні з парним, вміст вітаміну набагато менше. З тваринних продуктів вітамін В9 міститься в м’ясі та рибі, особливо в лососеві і тунці.

Для поліпшення процесу синтезу слід вживати біо-кефір і живі йогурти, комплекси на основі біфідобактерій.

Все це дозволить відновити мікрофлору кишечника і забезпечить вироблення фолієвої кислоти в організмі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code