vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У яких продуктах міститься вітамін В3

У яких продуктах міститься вітамін В3? Дане питання викликає інтерес у багатьох людей. На перший погляд здається, що нікотинова кислота та нікотин, які присутні в тютюні, дуже схожі, але насправді це різні речовини. Нікотин, який міститься в сигаретах, які є для нашого організму отрутою. А ось нікотинова кислота – цінний вітамін, який необхідний для підтримки життєдіяльності людини.

В каких продуктах содержится витамин В3

Спочатку вітамін В3 називали РР в США. Недолік цього вітаміну викликає захворювання пелагра, яка в цій країні дуже поширене. Воно супроводжується шкірними ураженнями, розладами кишечника і нервової системи. Найчастіше воно зустрічається у країнах, в яких вживають багато кукурудзи. Захворювання щорічно призводить до загибелі близько тисячі пацієнтів.

Що таке В3 і навіщо він потрібен?

В3 відноситься до групи водорозчинних вітамінів, що синтезуються в кишечнику. Вони надходять з їжею. Для того щоб В3 міг синтезуватися, в їжі повинні бути присутніми В6 і В2. Тому не дарма рекомендують повноцінне харчування.

Вітамін В3 надає великий вплив на виведення холестерину ЛНП, при цьому сприяє підвищенню рівня холестерину, який корисний для організму. Тому його можна віднести до речовин, які покращують роботу серця.

Для чого необхідний вітамін В3:

 1. Є джерелом енергії в організмі.
 2. Сприяє утворенню ферментів (ензимів).
 3. Відповідає за апетит. Якщо вітамінів не вистачає, то у людини буде здоровий апетит.
 4. Сприяє здоров’ю шкіри і нервової системи.
 5. Приймає участь в процесі утворення еритроцитів.
 6. Без нікотинової кислоти порушується секреція жовчі і шлункового соку.
 7. Приймає участь у підтриманні нормального рівня цукру в крові.
 8. Впливає на вироблення статевих гормонів.
 9. Перешкоджає розвитку шизофренії, покращує пам’ять.
 10. Недолік В3 негативно позначається на роботі головного мозку, що призводить до погіршення пам’яті і сну.

Які наслідки бувають при дефіциті вітаміну В3? Недолік даного компонента негативно позначається на стані нашого здоров’я. Особливо часто з такими проблемами стикаються вагітні жінки і люди похилого віку.

Наслідки дефіциту РР в продуктах найсерйозніші.

Кому в першу чергу потрібен РР:

 • вагітним жінкам;
 • літнім людям після 60 років;
 • студентам і школярам, які відчувають серйозні навантаження під час навчання;
 • спортсменам;
 • людям, які займаються фізично важкою працею;
 • при хронічних захворюваннях, для лікування яких необхідна сувора дієта;
 • курців і алкоголіків.

Найбільш небезпечний наслідок нестачі в організмі В3 – пелагра, яка може навіть призвести до летального результату. Якщо в раціоні присутні продукти, в яких міститься багато крохмалю, то ймовірність розвитку цього захворювання висока. Тому важливо регулярно вживати м’ясо, молоко, овочі і фрукти.

При появі надмірної ваги або зайвої дратівливості, найчастіше ми йдемо до потрібних фахівців. А адже багато захворювання пов’язані з нестачею вітамінів. Іноді для того, щоб привести себе в порядок, буває достатньо просто переглянути своє харчування.

Продукти-джерела вітаміну В3

Багато продукти, що містять вітамін РР, входять в наш раціон:

 • харчові дріжджі;
 • печінка;
 • яєчний жовток;
 • молоко;
 • риба;
 • курятина;
 • горіхи;
 • гречка;
 • горох, сочевиця та інші бобові;
 • гриби.

Потрібно сказати, що цей вітамін не боїться теплової обробки продуктів. Однак для того, щоб джерело В3 регулярно надходила в наш організм, потрібно харчуватися різноманітно. Необхідно, щоб в раціон входили ще й рослинні продукти. Справа в тому, що вітамін РР синтезується в кишечнику. Бактерії, які там мешкають, можуть отримувати всі незамінні амінокислоти тільки з рослин.

Якщо в раціоні присутня виключно м’ясо, то залишки продуктів не виводяться з організму і починають розкладатися. Тому продукти харчування, які ми їмо, це не тільки м’ясо, але і свіжі овочі, зелень, фрукти. Причому важливо, щоб рослинної їжі було більше, чим тваринного. Дуже корисні фрукти і овочі, багаті клітковиною.

Вчені прийшли до висновків, що якщо в раціоні присутні продукти, багаті клітковиною, але людина вживає трохи солодкого та мучного, то добової дози вітаміну РР буде цілком достатньо. А ось любителям солодкого і алкоголікам потрібно збільшити прийом В3, причому майже в 2-3 рази більше, чим звичайним людям.

Отже, скільки потрібно вживати вітаміну В3 в добу? Для дітей від 14 років і більше кількість цього вітаміну повинно бути не менше 15 мг. Цього буде достатньо для дорослих, які зайняті на легкій роботі. Тим, хто займається важкою фізичною працею, треба вживати від 20 до 25 мг на добу. Під час вагітності та годування груддю потрібно приймати не менше 25 мг. Для тих, кому призначений прийом В3, рекомендується його вживання разом з їжею або після неї.

Де вітаміну В3 найбільше?

На першому місці за вмістом цього вітаміну знаходяться: м’ясо, нирки, печінка та продукти з кислого молока. Чемпіон за кількістю В3 – індичка.

З рослинних продуктів його високим змістом відрізняються насіння соняшнику, арахіс.

Дуже корисно готувати на сніданок каші з гречки, вівса, кукурудзи, ячменю. В такому випадку можна запастися корисним вітаміном на весь день. У раціоні повинні бути присутніми: квасоля, горох, соя, пивні дріжджі, гриби.

Вітамін В3 відіграє важливу роль в організмі людини. Його брак може викликати різні патології. Тому дуже важливо стежити за своїм харчуванням, дотримуватися здоровий спосіб життя і при нездужанні звертатися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code