vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У яких продуктах міститься вітамін В1

Вітамін В1 називають тіамін. Він є одним з водорозчинних вітамінів. Проводячи дослідження, в яких продуктах міститься вітамін В1, з’ясувалося: його присутність спостерігається в багатьох із звичних продуктів, що складають щоденний раціон.

В каких продуктах содержится витамин В1

Харчові джерела

Надходить в організм тіамін, транспортируясь біологічно активними та харчовими добавками, всмоктується тонким кишечником в поживних дозах і шляхом пасивної дифузії у фармакологічних дозах.

Найбільш дієтичної є фосфорилированная форма тіаміну, а кишкові фосфатази гідролізують її для перетворення тіаміну до вітаміну, перед використанням для забезпечення потреб організму.

Вітамін має короткий період напіврозпаду, тому потрібна постійна присутність його в раціоні.

В основному з овочів і бобових культур можна поповнити денну норму цього вітаміну. У цьому допоможуть:

 • брокколі;
 • цибуля;
 • крупи;
 • молоко;
 • йогурт;
 • сир;
 • апельсини;
 • куряче м’ясо;
 • сочевиця;
 • кабачок;
 • морква;
 • гриби;
 • помідори.

Він міститься у багатьох видах горіхів і насіння соняшнику, льону, гарбуза і кунжуту.

Нестійкість при зберіганні, обробці джерел

Чому настільки високий ризик дефіциту В1, незважаючи на його широку доступність у продуктах харчування? На кожному кроці на шляху попадання продуктів з магазину на обідній стіл втрачається велика частина змісту вітаміну В1.

Все в світі здорові продукти, особливо спаржа, за винятком кількох спецій і підсолоджувачів, містять як мінімум деякий відсоток вітаміну В1.

Вітамін B1 зазнає руйнування при тривалому зберіганні продуктів. Він схильний до руйнування під дією тепла. Стандартні варіанти приготування їжі, включаючи мікрохвильову піч, знижують відсоток вітаміну В1 приблизно в 2 рази. Тривалість високотемпературного режиму обсмажування відноситься до максимально проблематичним способів обробки продукту з метою його збереження. Повне руйнування його в зернах, смажених при 300°F (205°C), відбувається протягом однієї години.

Знижується кількість тіаміну в продуктах і при їх пастеризації. Якщо у приготуванні використовувати воду, рівень тіаміну теж знизиться із-за його здатності розчинятися у воді.

Крім того, вітамін зміцнює нервову систему і сприяє виробництву енергії. Він відноситься до головних елементів виробництва енергетичного запасу через залучення таких сполук, як харчові жири і вуглеводи.

У зв’язку з головною функцією вітаміну В1, метаболізмом енергії, недолік цієї поживної речовини погіршує практично більшу частину важливих функцій організму. Важкий і тривалий недолік В1 зустрічається рідко, але він небезпечний негативним впливом на функціонування серця, нервової системи і травної роботи.

Крім виробництва енергії, вітамін забезпечує формування клітинної структури в головному мозку. Якщо дефіцит дуже тривалий або відбувається в момент формування мозку, ушкодження можуть бути вельми серйозними.

Дефіцит В1 провокує проблеми, пов’язані з алкоголем.

Загроза дефіциту

Однією з перших проблем зі здоров’ям, пов’язаних з недоліком вітаміну В1, є проявом авітамінозу. Це особливо проблематичне захворювання в державах, що залежать великою мірою від використання в їжу рисових культур, оскільки зовнішні шари рису поліруються для приготування їжі. Корисним буде максимально наповнити свій раціон необробленими цілими натуральними продуктами, що містять дане з’єднання.

Схильність до дефіциту В1 призводить до слабкості або нестачі енергії. Симптоми дефіциту вітаміну В1 включають сильну втому і погіршення роботи м’язової системи.

Додавши в щоденний раціон джерела вітаміну В1 (хоча б частину порції квасолі і деяку кількість насіння, а також кількох порцій овочів), ви будете як мінімум на півдорозі до щоденної рекомендованій дозі вітаміну B1.

Пацієнти, які відчувають серцеву недостатність, шлунково-кишкові захворювання і діабет, схильні до підвищеного ризику розвитку дефіциту В1. У кожному з цих варіантів відновлення нормального рівня вітаміну В1 здатне запобігти багато з найгірших ускладнень хвороб.

Незважаючи на те, що в медичному анамнезі яка-небудь хвороба з даного переліку, представники похилого віку схильні до великої ймовірності розвитку авітамінозу. Основна причина цього може полягати в зниженій активності абсорбції харчового вітаміну В1. Надмірне вживання алкоголю також збільшує таку небезпеку.

Люди, які страждають від алкогольної залежності, використовують більше вітаміну В1 в детоксикації (виведення токсинів) алкоголю, у них погано поглинається В1 в кишечнику.

Взаємодія з іншими поживними речовинами

Набір вітамінів У зазвичай підвищує активність інших вітамінів. Даний його представник демонструє позитивні показники подібних поєднань. Коли інших недостатня кількість вітамінів, особливо з інших групи В і фолієвих кислот, поглинання В1 порушується. При важкому дефіциті вітаміну B1 буде утруднено поглинання інших поживних речовин.

Вітамін сприяє одужанню при:

 • хронічної серцевої недостатності;
 • діабеті;
 • легеневої гіпертонії;
 • відмову печінки;
 • алкоголізмі.

Правильне споживання цього елементу відноситься до життєво важливих для загального здоров’я і функціонування організму. Цей вітамін допомагає підтримувати правильний ріст, розвиток і функціонування клітин і органів.

Кількість вмісту вітаміну В1 в продуктах

Зі 100 г вдасться отримати 0,71 мг, або 47% від денної норми цього вітаміну. Інші горіхи, які належать до числа продуктів, які поповнюють його зміст в організмі, представлені фісташками (13% норми), бразильськими горіхами (12%), горіхами пекан (9%) і кешью (7%).

Риба багата високою концентрацією жирних кислот, що відносяться до класу омега-3. Майже в усіх рибних продуктах підвищений вміст даного елемента. Серед них найбільш популярний жовтий тунець (35% від добової потреби). Насичені їм і такі продукти, як:

 • форель (вона забезпечує 0,43 мг, або 28% в порції 100 г);
 • лосось (19%);
 • оселедець (10%);
 • скумбрія (9%).

До відварених шматках нежирної свинини, які містять значні його запаси, відноситься пісна свинина:

 • корейка (58%);
 • вирізка (57%);
 • відбивна (51%).

Навіть якщо ви вегетаріанець, вам не потрібно турбуватися про проблеми поповнення його запасів, тому що є певні овочі, які мають великий вміст цього вітаміну. Зелений горошок забезпечує 0,28 мг, або 19% в порції 100 г. Свіжий зелений горошок дає 28% денної норми, в той час як рівну кількість замороженої кукурудзи – 19%.

Всі сорти квасолі містять високі рівні вітаміну B1. Крім того, що вони багаті білком, смажені соєві боби є відмінним джерелом вітаміну В1, забезпечуючи 0,43 мг. або 28% ДН в 100 г порції. Тим не менш слід вживати в помірних кількостях, оскільки вони дуже калорійні.

Хліб з пшеничного борошна і житній хліб також містить значну його кількість. Один шматочок цього хліба забезпечує 0,14 мг, або 9% ДН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code