vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У яких продуктах міститься вітамін Д3

У яких продуктах міститься вітамін Д3, корисно знати всім. Ультрафіолетові промені сприяють отриманню шкірою людини вітаміну Д, який надходить в організм і з їжею. А в холодну пору року, при відсутності сонця, крім прийому аптечних препаратів саме так можна поповнити запас цих життєво важливих речовин.

В каких продуктах содержится витамин Д3

Для чого потрібен вітамін Д3

Латинське слово «vita», що означає «життя», лежить в основі терміна «вітаміни». Дійсно, без цих речовин нормальна життєдіяльність неможлива. Якщо їх в організмі недостатньо, то виникають різні порушення в роботі органів. Це ж стосується і вітаміну Д3, який називається холекальциферолом.

Цей вітамін відповідає за обмін кальцію і фосфору. У ньому відчувають потребу багато органів і системи. Серед них:

  1. Кістки і кісткова тканина. Вітамін Д3 відповідає за кальцієво-фосфорний обмін, за засвоєння організмом магнію, що необхідно для тканин кісток і зубів. Якщо в організмі цього вітаміну достатньо, то і зуби, і зміцнюються кістки.
  2. Ріст і відновлення клітин. Вітамін Д3 приймає активну участь у цьому процесі. Крім того, згідно з медичними дослідженнями, він здатний не дати розвинутися раковим клітинам, що перешкодить появи різних пухлин. Якщо пацієнт з псоріаз приймає цей вітамін, то зменшуються шкірні прояви, притаманні цій недузі.
  3. Імунна система. Необхідна кількість вітаміну Д3 в організмі здатне допомогти кістковому мозку правильно функціонувати. А саме кістковий мозок виробляє клітини імунного захисту.
  4. Органи внутрішньої секреції. Цей вітамін нормалізує виробництво інсуліну. Це підтримує глюкозу на належному рівні.
  5. Нервова система. Її імпульси передаються всередині організму завдяки нормального рівня кальцію. А вітамін Д3 відповідає за компонент, тобто він служить захистом для нервових оболонок. Не дарма його призначають при різних розладах даної системи.

У добу дорослій людині необхідно приймати 600 МО (міжнародних одиниць) холекальциферолу, дітям – 400, вагітним – 1500. Можна скористатися різними аптечними препаратами, щоб в організм надійшло необхідну кількість вітаміну Д3.

Фармацевтична промисловість випускає їх у вигляді капсул, таблеток, масляних розчинів. Одним з найбільш популярних є Вигантол. Приймаючи його, можна привести в норму обмін кальцію і фосфору. Зміст холекальциферолу в ньому дозволяє позбавити дітей від рахіту. Вигантол призначають малюкам в якості профілактичного засобу.

До найуживаніших належать Минисан і Аквадетрим. Перший з них містить в одній таблетці 400 МО, а другий – 500 в одній краплі. Приймати їх можна після ознайомлення з інструкцією по застосуванню.

Які продукти включити в раціон для нормалізації рівня вітаміну Д3?

Деякі люди з дитячих років знайомі зі смаком риб’ячого жиру. Цей продукт містить вітамін Д3 в набагато більшій кількості, чим який-небудь інший. Тому його так часто призначають дітям. Багато холекальциферолу міститься в морській рибі – палтусі, оселедця, трісці.

Вітамін Д3 міститься у вершковому і рослинному маслі, в кисломолочних продуктах, в жовтках курячих. Свіже молоко у своєму складі має холекальциферол, але фосфор (теж міститься в молоці) не дає йому засвоїтися на потрібному рівні, тому організм отримає вітамін, але в невеликій кількості.

Каша з вівсянки, картопля, петрушка містять холекальциферол. Але, як і у всякої рослинної їжі, кількість його недостатня. Тому серед вегетаріанців поширені такі хвороби, які свідчать про нестачі вітаміну Д3. А це позначається на стані здоров’я людини: занадто швидка стомлюваність, постійне бажання спати, млявість.

Так як вітамін Д3 відповідає за регулювання нормального рівня кальцію в раціоні необхідні страви, які містять і холекальциферол, і кальцій. Приготувати їх можна, використовуючи наступні продукти:

  • кефір, сметана, йогурт, сир – натуральні;
  • морська риба, особливо жирних сортів;
  • молоко козине і овече;
  • печінка багатьох тварин.

У таблиці відбиті деякі продукти і кількість вітаміну Д3 в них:

Найменування продукту Рівень вітаміну Д3

(МО/100 г)
Печінка палтуса 100000
Оселедець тихоокеанський 560
Відварний Лосось 300
Жовток яйця курки 250
Масло вершкове 60
Сир чеддер 25
Сметана (жирність 20-30%) 6
Вершки (жирність 10%) 3,2
Молоко 2

Крім їжі допомогти організму отримати вітамін Д3 допоможуть сонячні промені. Медики стверджують, що майже 90% всього обсягу холекальциферолу у людини саме від сонця.

Недолік вітаміну Д3

При недостатньому рівні холекальциферолу у людини можуть спостерігатися зниження ваги, слабкість організму, деформації в кістках і хребетному стовпі, сутулість, судоми у м’язах, проблеми з зубами, болі в суглобах. У дітей спостерігається недостатнє зростання, затримується формування зубів.

Якщо вчасно помітити проблему, то можна уникнути нестачі вітаміну в організмі. Необхідно приділяти увагу своєму здоров’ю і здоров’ю дітей, правильно харчуватися, здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі, відмовитися від шкідливих звичок.

Якщо вчасно не вжити заходів, то можливий розвиток серйозних захворювань, які важко вилікувати. Іноді вони залишаються у людини довічно. Наприклад, рахіт, остеопороз, переломи і багато іншого. Особливо небезпечний брак холекальциферолу у дітей. Кісткова тканина в дитинстві знаходиться на стадії формування, а у майбутньому мала кількість вітаміну Д3 позначиться на стані кісток.

У дорослих людей недолік цього вітаміну викликає розсіяний склероз, депресію, онкологію та інші хвороби.

Вживати заходів щодо усунення недоліку холекальциферолу в організмі можна тільки після консультації з лікарем. Лікар, провівши ретельне обстеження, призначить препарати для підняття рівня вітаміну Д3.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code