vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому різниця між Супраксом і Супраксом Солютаб?

В лікуванні бактеріальних інфекцій різних органів часто використовуються антибіотики цефалоспоринової групи, серед яких найпопулярнішими є Супракс або Супракс Солютаб. Чим відрізняються ці препарати і який з них виявиться більш ефективним в тому чи іншому випадку, слід визначити перед вибором засобу.

В чем разница между Супраксом и Супраксом Солютаб?

В лікуванні бактеріальних інфекцій різних органів використовуються антибіотики цефалоспоринової групи – Супракс або Супракс Солютаб.

Характеристика Супракса

Супракс відноситься до антибактеріальних препаратів, тобто його дія спрямована на пригнічення виробництва мембрани клітини бактерії. Активний компонент – цефіксим. Випускається у формі капсул, у кожній з яких є 400 мг діючого компонента. Капсули призначені для дорослих, а для дітей антибіотик проводиться у вигляді гранул, з яких готується суспензія та приймається перорально.

Препарат використовується в лікуванні інфекційно-запальних захворювань, викликаних збудником, чутливим до цефиксиму. Ця речовина активна відносно багатьох бактерій, тому антибіотик має широкий спектр дій. Показаннями до застосування препарату є такі хвороби:

  • тонзилофарингіт, синусит, отит;
  • бронхіт, що протікає в хронічній або гострій формі;
  • пневмонія;
  • пієлонефрит, уретрит та інші патології сечостатевих органів.

Супракс широко використовується в педіатрії.

У цього медикамента не так багато протипоказань, як у більшості антибіотиків. Препарат не можна застосовувати тим, у кого спостерігається непереносимість компонентів, що входять до його складу, і при тяжкій недостатності нирок. Засіб не використовується в лікуванні дітей, які не досягли 6-місячного віку, і жінок, що годують грудним молоком. Якщо неможливо обійтися без цього антибіотика, то грудне вигодовування слід припинити, а перевести дитину на штучне.

Супракс вживають при бронхіті, що протікає в хронічній або гострій формі.

На тлі терапії з використанням Супракса можливий розвиток побічних ефектів. Це можуть бути такі неприємні симптоми, як шкірний свербіж і висипання, головний біль і запаморочення, нудота і блювота. В період лікування можуть змінитися біохімічні показники крові, що слід враховувати при здачі лабораторних аналізів.

Дія Супракса Солютаб

Супракс Солютаб – антибіотик бактерицидної дії, випускається у формі діспергіруемих таблеток. У кожній міститься по 400 мг активного компонента – цефиксима.

Препарат активний відносно багатьох бактерій, у т. ч. грампозитивних і грамнегативних. Препарат призначається при інфекційно-запальних захворюваннях, причина яких – мікроорганізми, чутливі до цефиксиму. Це наступні патології:

  • синусит, тонзиліт, фарингіт, отит;
  • хронічний бронхіт у стадії загострення;
  • гострий бронхіт;
  • інфекції органів сечостатевої системи, у т. ч. гонорея неускладненого перебігу.

Основне протипоказання до прийому лікарського засобу – індивідуальна непереносимість речовин, що входять до його складу. У лікуванні дітей препарат можна приймати, але тільки в тому випадку, якщо вага дитини перевищує 25 кг. В період лактації від антибіотика слід відмовитися. Якщо цього зробити не можна, то дитина переводиться на штучне вигодовування. Ще одним протипоказанням є важка ниркова недостатність.

Побічні ефекти, що розвиваються в період лікування Супраксом Солютаб, проявляються порушенням травлення, болем у животі, головним болем, запамороченням, алергією.

В чем разница между Супраксом и Супраксом Солютаб?

Супракс Солютаб активний відносно багатьох бактерій, у т. ч. грампозитивних і грамнегативних.

У чому різниця і схожість Супракса і Супракса Солютаб

Обидва препарату схожі між собою – одна і те ж речовина, однакові показання і можливі побічні ефекти. І той, і інший антибіотик відпускається за рецептом лікаря.

Другий препарат відрізняється від першого тим, що не призначається дітям, чия вага менш як 25 кг.

Що краще – Супракс або Супракс Солютаб

Лікар, провівши обстеження, підкаже, який з цих препаратів виявиться більш ефективним для пацієнта. Якщо хворий відчуває труднощі з проковтуванням капсул, то йому краще придбати Солютаб, т. к. таблетки, що диспергуються, можна розчинити у воді та випити отриманий розчин.

Що дешевше

Ціни приблизно однакові. Упаковка з 6 капсулами Супракса варто 650-700 руб., тобто 1 капсула обходиться в 108-117 руб. Упаковка з 7 таблетками Солютаб варто 750-800 руб., тобто 1 таблетка обходиться в 107-114 руб.

Можна замінити Супракс на Супракс Солютаб

Не завжди можна замінити один препарат на інший. Так, якщо пацієнт важить менше 25 кг, то йому Солютаб протипоказаний.

В інших випадках слід проконсультуватися з лікарем. Лікар, провівши обстеження хворого, порадить найбільш підходящі ліки.

Думка лікарів

Дмитро, терапевт, 54 роки, Новосибірськ: “Обидва препарати ефективні при бронхіті і пневмонії. Побічні ефекти можливі. Частіше на антибіотик негативно реагують органи ШКТ. Мінус препаратів – не доступна багатьом пацієнтам вартість”.

Ірина, гінеколог, 39 років, Калінінград: “Антибіотик Супракс ефективний у лікуванні інфекцій сечостатевої сфери. Переноситься непогано, пацієнти рідко скаржаться на побічні ефекти, якщо вірно підібране дозування. Вагітним призначаю з обережністю”.

Відгуки пацієнтів

Оксана, 29 років, Твер: “Супракс був призначений при тонзиліті. Брала 1 капсулу на добу, як призначив лікар. Стан покращився вже на 2 день прийому – температура знизилася, горло стало менше боліти. Поступово став зникати кашель. Лікування тривало 10 днів. Побічних ефектів не було. Подруга брала Супракс Солютаб. Каже, що цей препарат також ефективний і безпечний”.

Петро, 31 рік, Якутськ: “Кілька років тому діагностували хронічний бронхіт, тому періодично приймаю антибіотики. Пробував і Супракс, і Супракс Солютаб. Різниці не бачу. Обидва препарати добре допомагають при загостреннях. Але Солютаб більш зручно брати – розчинив таблетку у воді і випив суспензію. За ціною приблизно однакові, побічних ефектів не спостерігав”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code