vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому різниця між Линексом і Смектой?

Лінекс і Смекта – різні лікарські засоби, але і той, і інший препарат нормалізує роботу кишечника. Медикаменти можуть прийматися окремо або спільно.

У чому різниця між Линексом і Смектой?

Лінекс і Смекта – різні лікарські засоби, але і той, і інший препарат нормалізує роботу кишечника.

Характеристика препаратів

Лінекс

Лінекс – пробіотик, нормалізує рівень мікрофлори кишечника. Препарат випускається у вигляді капсул, призначених для перорального прийому. У кожній капсулі міститься 280 мг порошку Лебенин. До складу порошку входить кілька видів молочнокислих бактерій. Додатково включені картопляний крохмаль і лактоза.

Лінекс рекомендується приймати в якості лікарської та профілактичного засобу при дисбактеріозі, симптомами якого є порушення стільця, нудота і блювання, больові відчуття в області живота, метеоризм. Дисбактеріоз може початися після розвитку в організмі інфекційно-запальних та вірусних патологій, прийому антибактеріальних лікарських засобів, променевої терапії.

Протипоказань у препарату трохи – підвищена чутливість до його компонентів і непереносимість молочних продуктів. Лінекс добре переноситься пацієнтами. В окремих випадках можливі побічні ефекти, які проявляються симптомами алергічної реакції.

Смекта

Смекта – препарат для боротьби з діареєю, що володіє адсорбуючих дією. Випускається у формі порошку, з якого готується суспензія, що приймається всередину. Основний компонент препарату – диоктаэдрический смектит. Додатково до складу Смекти входять ванілін, декстрози моногідрат, натрію сахаринат.

Смектит надає наступні терапевтичні ефекти:

 • абсорбція – перешкоджає всмоктуванню багатьох біологічних речовин, поглинає з’єднання, що дратують кишечник і заподіюють йому шкоду;
 • обволікання – запобігає шкідливому впливу подразнюючих факторів на органи ШКТ, покриваючи слизові захисним шаром;
 • гастопротективный – запобігає розвиток виразок, захищаючи слизову від проникнення кислого середовища;
 • антидіарейний – зменшує частоту отруєнь, перешкоджаючи подразнення слизової.

Смекта – препарат для боротьби з діареєю, що володіє адсорбуючих дією.

Препарат показаний при діареї:

 • викликаної прийомом засобів лікарського призначення або алергією:
 • пов’язаної з прийомом їжі;
 • спровокованої інфекційними хворобами (у складі комплексного лікування).

Пацієнти, які страждають синдромом роздратованого кишечника, не зможуть позбутися від діареї, приймаючи Смекту. Але препарат поліпшить стан хворого за рахунок своїх адсорбуючих властивостей, видаливши надлишок газів з кишечника.

Препарат не рекомендується приймати при:

 • непрохідності кишечнику;
 • індивідуальній непереносимості компонентів лікарського засобу і фруктози;
 • синдромі мальабсорбції галактози і глюкози;
 • осмотичної діареї.

Смекта може викликати побічні дії – запор, метеоризм, блювання, розвиток алергічної реакції( свербіж, висипання на шкірі, ангіоневротичний набряк).

Порівняння Лінексу і Смекти

Схожість

Обидва лікарські препарати призначаються для нормалізації роботи кишечника.

В чому різниця

Смекта та Линеск – це не одне і те ж. Їх склади відрізняються один від одного, як і форми випуску. Ліки навіть не є аналогами. Механізми дії препаратів різні:

 • завдяки Линексу відновлюється рівень корисної мікрофлори, а завдяки Смекте шлунок і кишечник очищається від токсинів, а їх слизові виявляються захищеними від шкідливого впливу;
 • привівши в норму кількість корисних бактерій, Лінекс підвищує імунний захист;
 • Смекта, борючись з інтоксикацією організму, позбавляє пацієнта від діареї, що протікає в хронічному або гострому вигляді.
У чому різниця між Линексом і Смектой?

Лінекс підвищує імунний захист.

Що дешевше

Упаковка з 32 капсулами Лінекс коштує близько 600 руб. Ціна Смекти – приблизно 250 руб. за упаковку з 8 пакетиками суспензії.

Умови відпустки з аптек

Обидва препарати можна придбати в будь-якій аптеці без рецепта лікаря.

Що краще Лінекс або Смекта

Не можна точно відповісти на питання, який препарат краще або гірше. Рекомендувати той чи інший лікарський засіб може тільки лікар, провівши обстеження пацієнта і встановивши точний діагноз. Враховуються й інші фактори, у т. ч. вік хворого та індивідуальні особливості організму.

Дитині

Найбільш часто при розладах кишечника дітям прописують Смекту. Це пов’язано з тим, що препарат викликає мінімум побічних ефектів, не всмоктується з кишечника і допомагає при різних видах діареї – від алергічної до харчової. При здутті і метеоризмі лікар може рекомендувати Лінекс.

Без консультації з педіатром давати дитині ліки не можна.

При проносі

Щоб визначити, яке лікарський засіб прийняти при діареї, необхідно знати, чим викликане патологічний стан. Нерідко доводиться приймати обидва препарату, але з інтервалом не менше 1 години. Більш точну схему терапії порадить лікар.

При кишкової інфекції

Пацієнту, що перенесла кишкову інфекцію, призначається курс з декількох препаратів. Часто лікарі радять одночасний прийом Смекти та Лінексу за індивідуальною схемою лікування.

Після антибіотиків

Після антибактеріальної терапії необхідно відновити мікрофлору кишечника, тому нерідко лікарі радять приймати Лінекс. Якщо лікування ЗПСШ проводилося з прийомом антибіотиків, також призначаються пробіотики.

Чи можна приймати разом

При діареї та інших розладах органів ШКТ часто рекомендується сумісний прийом Смекти та Лінексу. Але необхідно брати їх з запропонованої лікарем схемою.

Пов’язано це з тим, що Смекта є сорбентом, що зв’язує як шкідливі сполуки, так і лікарські засоби. Тому між прийомами медикаментів повинен бути інтервал. Рекомендується прийняти Смекту, поїсти, почекати 2 години, перекусити і тільки після цього прийняти Лінекс.

Відгуки про Линексе і Смекте

Перед початком прийому препаратів рекомендується познайомитися з відгуками лікарів і пацієнтів

Лікарів

Ганна, гастроентеролог, 49 років, Чита: “Смекту і Лінекс призначаю пацієнтам, скаржиться на діарею, що з’явилася після різних отруєнь. Докладно розповідаю, як приймати ліки, пояснюю, що порушення схеми лікування не тільки не допоможе, але ще і погіршить ситуацію”.

Тетяна, терапевт, 42 роки, Хабаровськ: “Часто призначаю Смекту і Лінекс при діареї. Пацієнти на препарати не скаржаться. Багатьох не влаштовує ціна. Намагаюся підібрати більш дешеві аналоги”.

Пацієнтів

Валентина, 35 років, Челябінськ: “Нещодавно дитина чимось отруївся. Довелося звернутися до лікаря, який призначив Смекту і Лінекс і розписав, як їх приймати. Не минуло і доби, а стан сина покращився. Через кілька днів від проблеми не залишилося сліду. Смекта усунула симптоми, а Лінекс запобіг загострення”.

Ірина, 27 років, Іркутськ: “Після прийняття антибіотиків страждала дисбактеріозом. Брала Смекту і Лінекс з інтервалом в 2-3 години. Приблизно через тиждень все пройшло”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code