vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

У чому полягає різниця тахікардії і аритмії?

Дуже часто будь-які проблеми з серцем нас дуже сильно лякають, але якщо знати, як проявляються тахікардія і аритмія, різниця все ж є, то деяких проблем вдасться уникнути. Чим же відрізняється одне захворювання від іншого?

В чем заключается разница тахикардии и аритмии?

Аритмія: симптоми, лікування

Аритмією називається будь-який, нехай і невеликий, збій в безперервній роботі серця. Це стан, в результаті якого частота і ритмічність серцебиття порушуються. Саме незначне відхилення серцебиття від встановленої норми і називається аритмією.

За порушення ритму серцебиття розрізняють такі види аритмій:

  1. Прискорене серцебиття, коли серце скорочується більше 90 разів у хвилину. Називається таке відхилення тахікардією.
  2. Коли серцебиття, навпаки, уповільнене, скорочень менше 60 ударів на хвилину, такий стан називається брадикардією.
  3. Якщо при дослідженні роботи серця були виявлені позачергові скорочення серця, то це екстрасистолія.
  4. Миготлива аритмія характеризується не тільки збільшенням частоти скорочень серця, а й погіршенням роботи передсердь.

Зустрічається ще багато видів порушення роботи серця, що характеризуються різними симптомами, але всі ці серцеві захворювання справляють поганий вплив на внутрисерцеву, церебральну, ниркову системи, а також на роботу середнього м’язового шару серця, який складає його основну частину. Найбільш поширеним видом залишається екстрасистолія.

Причини і симптоми захворювання

Викликати аритмію може що завгодно: від сильного емоційного переживання до банального переїдання жирної їжі. Найчастіше цього серцевого захворювання схильні люди з діагнозом артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, велика зайва вага. Також аритмія може з’явитися внаслідок різних несприятливих для організму людини залежностей, таких як алкоголь, куріння, наркотики. Все це разом з тривалим захворюванням серцевого м’яза, постійним нервовим напруженням і є провокуючим фактором для появи збитої серцевої роботи.

Щоб розпізнати наявність цього захворювання, достатньо просто звернути більш ретельну увагу на загальне самопочуття. Як правило, у здорової людини аритмія не проявляється ніяк, тоді як той, у кого вона є, може відчувати прискорене і нестабільне сердечне биття, іноді навіть можна відчути, ніби серце і зовсім зупинилося. Це може супроводжуватися появою задишки, різного характеру болями в області серця, частим проявом стомлюваності і раптової слабкості.

Наявність всіх цих симптомів говорить про те, що з вашим серцем не все в порядку і слід звернутися до лікаря. Після огляду вам призначать пройти кардіограму. Це безболісна процедура, але з її допомогою лікаря вдасться знайти причину поганої роботи серця.

Правила лікування аритмії

Лікування аритмії, як правило, залежить від того, який саме у вас виявили вид захворювання. Найчастіше призначають лікування у вигляді лікарських препаратів і різних трав, намагаючись забезпечити якомога більше надходження кисню в серце, стабілізацію артеріального тиску.

Дуже часто люди в силу своєї некомпетентності в цьому питанні з аритмією плутають таке захворювання, як стенокардія. Але варто зазначити, що навіть за проявляється симптомами вони не схожі. При стенокардії людина найчастіше відчуває сильний біль в області серця, що поширюється в руку, область живота. Пов’язано це насамперед з тим, що в серці не надходить необхідна кількість крові, а разом з нею і кисень. В результаті цього найчастіше в тому місці серця, де це сталося, розвивається некроз.

Для лікування такого захворювання необхідно пройти курс інтенсивної терапії, після чого лікарем на підставі поставленого діагнозу буде призначено медикаментозне лікування.

Тахікардія: симптоми, лікування

Це серцеве захворювання вважається найбільш поширеним. Проявляється значним збільшенням серцевого серцебиття – понад 90 ударів на хвилину. Людина відчуває пульсацію в ділянці шиї, безпричинне занепокоєння, можливі непритомні стани, які супроводжуються запамороченнями. Це захворювання є патологічним і, якщо вчасно не почати займатися лікуванням, може призвести до серцевої недостатності. Такий вид тахікардії називається патологічним.

Іноді при стресових ситуаціях людському організму властиво робити викид у кров адреналіну, внаслідок чого частішає пульс, серцебиття, дихання, але це не є показником захворювання серця. Як правило, коли людина заспокоїться, всі ці показники стабілізуються.

Є безліч різних ситуацій, які можуть спровокувати тахікардію у абсолютно здорової людини. Приміром, у літній спекотний період, коли на вулиці спекотно і нічим дихати, або в результаті вживання лікарських препаратів або чашки кави. Причин, що сприяють появі тахікардії у здорової людини безліч, навіть у дітей підліткового віку вона вважається нормальним фізіологічним явищем. Тахікардія, що виникає у здорової людини, називається фізіологічною.

Для правильного та ефективного лікування тахікардії лікар призначає лікарські препарати, які своїми лікувальними властивостями здатні знизити частоту серцевих скорочень і вплинути на зниження його гиперзбуджуваності.

Аритмія і тахікардія: в чому відмінності?

Тахікардія – це стан з прискореним серцебиттям, а аритмія – це цілий ряд порушень у роботі серця, ритми, поштовхи, скорочення. За своїми симптомами ці два захворювання часто схожі, тому багато хто при самодиагностиці їх плутають.

У цьому випадку для того, щоб зрозуміти, яка саме патологія присутня у людини, необхідно зробити кардіограму. За способом лікування ці два захворювання теж розрізняються. Важливо запам’ятати, що такий орган, як серце, не можна намагатися лікувати самому, це може призвести до непередбачених ситуацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code