vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Тест для самостійного визначення терміну вагітності

Тест для визначення строку вагітності дозволяє не тільки підтвердити цікаве положення, але і дізнатися, скільки часу пройшло з моменту зачаття. І для цього тепер не потрібно ходити в лікарню. Процедуру діагностики можна пройти анонімно практично в будь-яких умовах. Це займе всього кілька хвилин. Різновидів тестів для визначення вагітності кілька, вони продаються в кожній аптеці за доступною ціною. Кожне нове покоління тестів має більшу чутливість, чим попереднє і дозволяє визначати вагітність раніше. Ця інформація дуже важлива для дівчат, для тих, хто з нетерпінням чекає материнства, так і для тих, хто ще до цього не готовий. Але не менш важливою є інформація про термін вагітності.Тест для самостоятельного определения срока беременности

Який принцип дії тесту для визначення вагітності

Різні види домашньої діагностики засновані на одному принципі. Вони визначають наявність в сечі гормону, який інтенсивно починає виділятися в її організмі після зачаття. Запліднена яйцеклітина надсилається фаллопиевым трубах в матку. На 7-10 днів після зачаття зовнішня оболонка зародка (хоріон) з допомогою ворсинок проникає у тканини матки і закріплюється там.

Відразу після імплантації хоріон починає продукувати гормон хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ). Через деякий час гормон ХГЧ з’являється в крові, а потім і в сечі.

Саме його і намагається виявити прилад. Для того, щоб тест виявив гормон, потрібна його певна концентрація. Якщо гормону в сечі мало, прилад його не вловить. Тому на дуже ранніх термінах домашня діагностика може не виявити наявність гормону в сечі жінки і показати негативний результат. Хоча насправді зачаття вже сталося. Однак з кожним днем виявити гормон стає простіше. Концентрація його подвоюється кожні два дні.

Тестів, які визначають успішне запліднення, існує декілька: паперова смужка, планшетний і струменевий прилади. Самим надійним і зручним з них є струменевий тест.

Тест третього покоління, струменевий

Цей прилад вважається найбільш чутливим і надійним. Він може визначити цікаве положення до дати очікуваної менструації з достовірністю 95% і використовується безпосередньо під час сечовипускання. Приймальню частина приладу потрібно просто підставити під струмінь. Це набагато зручніше, чим занурювати смужку в рідину або набирати піпеткою порцію сечі при інших видах діагностики.

Вже через хвилину після процедури у віконці результатів можна побачити, виявлений чи гормон.

Істотним достоїнством балончиків є можливість використовувати його в будь-який час доби. Він розпізнає гормон не тільки в ранковій сечі, як прилади перших поколінь.

До недоліків струменевого діагностики можна віднести її високу вартість. Але зручність і надійність приладу цілком виправдовують.

Електронний тест

Це вдосконалений струменевий прилад. Розробники зробили його ще більш зручним у застосуванні. Замість віконця результатів розміщено електронне табло. Результати діагностики дівчина визначає не за ремінь, а з словами. Якщо гормон виявлений, на табло з’явиться слово «pregnant», якщо ні – «not pregnant». Тепер немає потреби вдивлятися в результат, намагаючись визначити наявність або відсутність слабко помітною смужки. Результат більше не залишає сумнівів.

Достовірність електронного тесту становить 51% за чотири дні до передбачуваної менструації. За три дні – 82%, за два – 90% і за один день – 95%.

Недоліком такого приладу є тільки його ціна. Вона вище, чим у звичайного струминного тесту.

І ось не так давно розроблений спосіб визначення не тільки наявності цікавого положення, але і його терміну.

Цифровий тест для визначення терміну вагітності

Електронний струменевий тест був суттєво доопрацьований. В результаті у нього з’явилася нова функція – визначення терміну вагітності. Цифровий тест дозволяє вимірювати концентрацію гормону ХГЛ в сечі жінки і визначати таким чином термін вагітності. Адже з моменту зачаття рівень гормону в організмі жінки стрімко підвищується. Використовується активна речовина в цифровому приладі не тільки реагує на гормон, але і на його концентрацію.

Достовірність цифрового приладу така ж, як і у звичайного струминного тесту. В перший день затримки він визначає термін вагітності з вірогідністю 99%.

Він оснащений рідкокристалічним екраном для результатів.

Використовується він так само, як і струменевий тест, під струменем сечі. Після занурення активної речовини в сечу тест активізується. На екрані з’являються пісочний годинник. Через 3 хвилини прилад показує результати.

На екрані з’являється знак «+» або «-», та цифри. Плюс підтверджує наявність вагітності. Мінус свідчить про те, що запліднення не відбулося. Цифри показують термін вагітності. Є 3 варіанти визначення: «1-2 тижні», «2-3 тижні» і «3 тижні і більше».

Результат зберігається на екрані протягом 24 годин.

Такий тест не може бути використаний повторно. Він одноразовий.

Помиляється цифровий тест?

Будь-який тест може дати хибнопозитивний і псевдонегативний результат. Хибнопозитивний результат буває, коли гормон в сечі виявлений, але запліднення не відбулося. Таке буває, коли дівчина нещодавно пережила аборт або позаматкову вагітність. Накопичений за час гормон якийсь час продовжує залишатися в організмі жінки. Недавно народила жінці з тієї ж причини складно діагностувати у себе нову вагітність.

Поява гормону в сечі може бути обумовлено деякими захворюваннями. Деякі види пухлини можуть продукувати. Захворювання яєчників також можуть спровокувати гормональний збій і спотворити результат.

Гормон ХГЛ може знаходиться в складі гормональних препаратів, що дівчина нещодавно приймала або ще приймає. В такому разі прилад також покаже хибнопозитивний результат.

Псевдонегативний результат зустрічається набагато частіше. Іноді після зачаття гормон ХГЛ виділяється не так інтенсивно. З-за цього рівень його концентрації в сечі може бути нижче норми. Знижений рівень гормону може спостерігатися у жінок з загрозою переривання вагітності.

Деякі серцево-судинні захворювання та хвороби нирок, можуть впливати на вироблення гормону ХГЛ після зачаття. При таких захворюваннях рівень гормону теж може бути знижений.

Якщо перед процедурою діагностики дівчина випила багато води, результат теж може бути спотворений. Концентрація гормону в сечі фізично розбавляється зайвою рідиною.

Псевдонегативний результат можуть отримати жінки з нерегулярним циклом. Адже всі інструкції для тестів розраховані на жінок з регулярним циклом 28 днів. Жінки з великим або меншим менструальним циклом, а також з нерегулярною менструацією, можуть отримати спотворений результат.

Скасовує чи цифровий тест похід до лікаря

Крім хибнонегативного і хибнопозитивної результату бувають ще випадки позаматкової вагітності. Виявити таку патологію домашній прилад ніяк не може. А розвиток такої вагітності небезпечно для здоров’я і життя жінки.

Визначення терміну вагітності за допомогою цифрового тесту допоможе жінці приблизно зорієнтуватися в дату постановки на облік та проходження першого планового УЗД. Якщо вагітність протікає гладко, і дівчина відчуває себе відмінно, то можна відкласти візит до лікаря до 10-12 тижнів. Саме на цьому терміні призначається перший ультразвуковий скринінг, на якому визначається здоров’я зародка.

Слід враховувати, що акушерський термін вагітності відрізняється від ембріонального періоду, встановленого для домашньої діагностики. Під час огляду лікар запише в медичній карті дівчата термін, що відрізняється на 2 тижні від реального, ембріонального. Тому краще звернутися до лікаря заздалегідь, щоб не пропустити перше планове УЗД.

Але якщо вагітна відчуває себе погано, у неї є хронічні захворювання або підозри на неблагополучне протікання вагітності, їй необхідно невідкладно відвідати гінеколога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code