vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Стерилізація чоловіків: техніка проведення, наслідки

Стерилізація чоловіків називається вазэктомией, це операція по розтину насіннєвих проток. Після її проведення пацієнт стає безплідний. Відновлення фертильності без додаткових втручань відбувається вкрай рідко, а з операцією – до 50% випадків. Втручання просте, не вимагає довгої реабілітації, має мінімум наслідків, не впливає на статеве життя чоловіка. Вимагає його письмової згоди.

1

Що таке вазектомія?

Подібна операція стає все більш популярним методом стерилізації. У деяких країнах чоловіки воліють її стандартним способам контрацепції після народження в родині достатньої кількості дітей.

Це добровільна операція, яка проводиться виключно з письмової згоди чоловіка. Вазектомію призначають і при наявності серйозних генетичних відхилень, які можуть передатися дитині.

Вона жодним чином не впливає на гормональний фон і еректильна здатності пацієнта.

1.1

Відміну від кастрації

Багато плутають даний метод з повною хірургічною кастрацією, тому часто з упередженням ставляться до процедури. Але це дві абсолютно різні методики.

Хірургічна кастрація являє собою ампутацію яєчок. Показаннями до проведення є наслідки травм або різні види патології, наприклад, онкологічні захворювання.

Операція – незворотна, після неї функціонування організму змінюється. У тілі чоловіка зникають всі гормони, які виробляються яєчками. Після цього ерекція і статевий акт стають неможливими.

Чоловіча кастрація супроводжується певними фізіологічними змінами: зниженням м’язової маси, ожирінням, крихкістю кісток.

Вазектомія передбачає повне збереження статевої конституції чоловіка. Суть втручання полягає у недопущенні попадання в сім’явивідний протока сперматозоїдів і запобігання запліднення партнерки. Оскільки обсяг статевих клітин в насінні невеликий, після операції майже не змінюються якісні та кількісні характеристики насінної рідини. Чоловік живе активним статевим життям, але не може стати батьком.

2

Показання до проведення

Вазектомія проводиться виключно добровільно. Якщо чоловік не одружений, вистачить його згоди. У разі якщо у нього є дружина, то необхідно і її схвалення. Якщо дружина проти, лікар може відмовити у хірургічному втручанні за умови відсутності медичних показань. До них відносять: серйозні генетичні захворювання або загрозу для життя партнерки під час виношування.

Вазектомія є оптимальною при наявності негативної реакції на інші методи контрацепції, наприклад, алергії на латекс.

3

Процес

Є дві основні техніки проведення. При традиційному методі здійснюється надріз в мошонці, нетрадиційний передбачає прокол.

У першому випадку робиться два невеликих розрізу і перетинаються сім’явивідні протоки. Операція вимагає місцевої анестезії. Після введення речовини вона марна. Неприємними відчуттями супроводжується тільки сам укол.

Рана зашивається саморассасывающимися нитками, що позбавляє пацієнтів від необхідності зняття швів.

Другий спосіб — розтин здійснюється через проколи. Він ще не дуже популярний, але супроводжується меншою крововтратою і дискомфортом. Наслідки втручання мінімізуються.

4

Післяопераційний період

Незалежно від методу проведення операції, анестезія проводиться однаково. Тому необхідно, щоб хтось супроводжував пацієнта при поверненні додому. Не дозволяється в цей день керувати автомобілем. Протягом 3 діб можлива загальна слабкість, неприємні відчуття в області мошонки. При таких симптомах дозволяється робити холодні компреси або застосовувати спеціальний бандаж для підтримки мошонки.

Може бути прописано знеболювальне і постільний режим у перші кілька діб. Рекомендується обмеження навантажень.

Операція з проколами має менш болісний період реабілітації і займає від години до доби.

5

Переваги і недоліки процедури

Як і всяке втручання, вазектомія володіє своїми плюсами і мінусами. До перших належать:

 • Висока гарантія не настання вагітності. Ймовірність зачаття після процедури становить близько 0,01% в рік.
 • Відсутність впливу на якість коїтусу і сексуального потягу.
 • Не потрібно загального наркозу, короткий період реабілітації.

Але незважаючи на це, операція має ряд недоліків. Основним з них є незворотність процесу. Тобто практично 100% вірогідність того, що чоловік на все життя залишиться безплідним. Але бувають обставини, при яких пацієнт може пошкодувати про прийняте рішення через багато років.

До інших мінусів відносяться:

 • Дискомфорт під час відновлювального періоду, що супроводжується резами і болем в мошонці.
 • Необхідність використання додаткових методів контрацепції 3 місяці після операції.
 • Відсутність захисту від венеричних захворювань, в тому числі ВІЛ, гепатиту B і C.

6

Підготовка та наслідки операції

Умови для призначення вазектомії:

 • згоду на проведення операції;
 • вік пацієнта не менше 35 років;
 • наявність не менше двох дітей.

Вимоги можуть не виконуватися, якщо операція проводиться за медичними свідчення. Перед вазэктомией потрібне обстеження, здавання стандартних аналізів:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • дослідження на СНІД, сифіліс, вірусні гепатити;
 • огляд уролога і ЕКГ;
 • біохімічний аналіз крові, коагулограма.

Залежно від показань можуть бути призначені індивідуальні дослідження.

Перед початком процедури анестезіолог проводить бесіду з пацієнтом. Обговорюється тип застосовуваного наркозу. Є чоловіки, які віддають перевагу загальний наркоз. Виконується операція в стаціонарному установа лікарем-урологом. Після її проведення можуть виникати наступні ускладнення:

 • місцевий набряк протягом 4-7 і більше днів;
 • інфікуванню швів або нагноєння;
 • підвищення температури;
 • крововилив у мошонці;
 • довгий час зберігаються болю.

Якщо є подібна симптоматика, потрібно звернення до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code