vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та методи лікування миготливої аритмії

Фібриляція передсердь, або миготлива аритмія, симптоми і лікування якої знаходяться в прямій залежності один від одного, це порушення серцевого ритму. Як правило, частота ударів в хвилину становить від 350 до 700, при цьому весь серцевий цикл супроводжується хаотичним збудженням і скороченням груп м’язових волокон передсердь. У зв’язку з цим серцева тканина піддається так званому ефекту мерехтіння.

Симптомы и методы лечения мерцательной аритмии

У випадку з аритмією, яка відноситься до даної формі, скорочення шлуночків буває більш рідкісним порівняно з скороченням передсердь. Причина в стриманих потоках імпульсів, які надходять нерегулярно в провідну систему серця. Миготлива аритмія, симптоми і лікування якої залежать від форми патології, є одним з найбільш поширених порушень серцевого ритму.

Середній вік пацієнтів, які страждають миготливою аритмією, становить від 50 до 60 років. Варто додати, що представниці жіночої статі стикаються з даною патологією рідше, чим чоловіки, такий висновок зробили фахівці виходячи з багаторічного досвіду.

Симптоми патології

Як вже було сказано, симптоми миготливої аритмії залежать в першу чергу від її форми, яка буває пароксизмальної, постійної, а також персистуючої. Крім цього, ступінь вираженості ознак захворювання залежить від індивідуальних особливостей організму хворого. Так, велике значення тут має стан, в якому знаходиться серцево-клапанний апарат пацієнта. Найчастіше розвиток патології не супроводжується виразними проявами, у зв’язку з чим протягом тривалого часу може залишатися непоміченим. При цьому патологія призводить до зниження викиду крові серцем, що сприяє порушенню нормальної роботи всіх органів і систем організму. На ЕКГ ознаки полягають у тріпотінні передсердь з регулярним ритмом шлуночків.

Найчастіше миготлива аритмія виявляється:

  • легким поколюванням і больовими відчуттями в області грудної клітини;
  • прискореним серцебиттям;
  • задишкою;
  • м’язовою слабкістю;
  • підвищеною пітливістю;
  • частим запамороченням і непритомністю;
  • необґрунтованим почуттям страху;
  • прискореним сечовипусканням.

Ознаки миготливої аритмії хронічного характеру можуть мати як яскраву ступінь вираженості, так і періодично нагадувати про себе хворому доставляючи лише відчуття дискомфорту.

Основи терапевтичного лікування

Лікування даної патології вимагає індивідуального підходу. Підбір методів визначається у відповідності з тим, яка клінічна картина хворого. У більшості випадків пацієнту призначається курс прийому антиаритмічних фармацевтичних препаратів. У випадку з ранніми стадіями захворювання подібне лікування сприяє усуненню симптомів і уповільнення прогресування патології. На сьогоднішній день виділяють кілька способів терапії.

Все про консервативних методах

Для того щоб врегулювати (сповільнити) частоту серцебиття, людям з миготливою аритмією призначається прийом блокаторів кальцієвих каналів, а також бета-блокаторів. Курс прийому даних препаратів не впливає на серцевий ритм, його дія спрямована на запобігання швидкого скорочення шлуночків.

Людям з миготливою аритмією призначаються препарати, здатні запобігти утворенню тромбів і знизити ризик інсульту. Курс антитромбоцитарной терапії передбачає прийом антикоагулянтів. Дані лікарські засоби лише зменшують, але не виключають ризику розвитку подібних ускладнень. У профілактичних цілях хворому призначають дезагреганти, дія яких спрямована на розрідження крові.

Для відстеження дії, що надають лікарські препарати, пацієнт проходить регулярний огляд у свого лікуючого лікаря і здає на аналіз кров. Підбіркою дезагреганти та антикоагулянтів повинен займатися тільки фахівець.

Крім того, пацієнтові призначається прийом препаратів, дія яких спрямована на контроль над серцевим ритмом. Це може бути прийом антагоністів кальцію, бета-адреноблокаторів, деяких антіарітміков або препаратів дигіталісу. Як правило, підбираючи схему лікування, фахівець враховує супутні захворювання (у разі їх наявності). Часто на першому етапі лікарської терапії пацієнта залишають в лікарні, що дозволяє лікарям стежити за серцевим ритмом і реакцією, яку дав організм на запропонований метод лікування. Варто зауважити, що більшість медикаментозних препаратів при тривалому прийомі має властивість втрачати свою ефективність, тому через деякий час може виникнути необхідність у зміні тактики лікування. Антиаритмічних засобів властива проаритмическая активність, здатна вплинути на несподівану появу нападу миготливої аритмії.

Лікування оперативним методом

Якщо лікування консервативним способом не дало очікуваних результатів, може виникнути необхідність в оперативному втручанні. Хірургічне лікування може здійснюватися кількома методами.

З допомогою катетерної абляції фахівцям вдається нейтралізувати клітини серцевого м’яза, які провокують напади миготливої аритмії. В процесі операції перед фахівцем стоїть завдання розімкнути зрощені волокна, які призводять до порушення провідної здатності і зміненим серцевого ритму. Варто зауважити, що абляції вважають малоінвазивним методом. В даному випадку для досягнення серцевого м’яза досить невеликих розрізів, допомагає в цьому спеціальний катетер.

У деяких випадках може виникнути необхідність в імплантації кардіостимулятора, який називають штучним водієм ритму. За допомогою цього медичного приладу фахівцям вдається підтримувати ритм серця. Кардіостимулятор забезпечує подачу періодичних імпульсів, які сприяють постійному скорочення серцевого м’яза. При цьому підтримується певна частота.

Застосування народних методів лікування

Хорошим дію має відвар, для приготування якого використовуються сухі ягоди калини. Готувати його рекомендується способом парової лазні. На 1 склянку відвару вам знадобиться 1 ст. л. інгредієнта. Приймати засіб рекомендовано 2 рази в день.

Дуже корисний регулярний прийом настою з такої лікарської рослини, як деревій. Подрібнений інгредієнт слід залити спиртом, пропорції повинні бути рівними. Ємність з настоєм необхідно щільно закрити, до застосування ліки готові через 7-10 днів. Приймати перед кожним прийомом їжі по 1 ч. л.

Лікування лікарськими препаратами рекомендується поєднувати з прийомом відвару, для приготування якого використовується насіння кропу. На 1 склянку окропу вам знадобиться 1 ст. л. інгредієнта. Через 30 хвилин ліки необхідно процідити, після чого воно готове до прийому. Приймати відвар рекомендується 3 рази на день по півсклянки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code