vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми та лікування поздовжнього плоскостопості 3 ступеня

Поздовжнє плоскостопість 3-го ступеня, лікування якого займає досить тривалий час, доставляє масу незручностей. Людина може відчувати болі при ходьбі, також захворювання може перейти в більш серйозну стадію.

Симптомы и лечение продольного плоскостопия 3 степени

Що таке плоскостопість?

Неправильне будова стопи, а точніше її склепінь, є причиною виникнення цієї патології. Воно може передаватися в спадщину або виникнути в результаті інших причин. Багато вважають, що це захворювання не відносяться до ряду серйозних, але це зовсім не так. Плоскостопість створює дискомфорт при ходьбі, а при переході в серйозну стадію може порушити опорно-руховий апарат людини. Від поздовжнього плоскостопості страждає велика кількість людей, воно відноситься до ряду прогресуючих захворювань. Бувають випадки, коли плоскостопість деформує стопу настільки, що людині важко пересуватися.

Поздовжнє плоскостопість

Поздовжнє плоскостопість характеризується 3 ступенями. Якщо 1 і 2 не доставляють людині особливих неприємностей і він не схильний звертати увагу на симптоми в цей період, то в 3 ступеня захворювання можна відчути всю його серйозність. Третя стадія захворювання відноситься до запущеним і важковиліковним. Саме ігнорування недуги і є основною проблемою у людей, оскільки на ранніх стадіях хвороба не піддається лікуванню, і часом буває упущено. При початкових проявах захворювання ще можна уникнути серйозних і неприємних наслідків.

Основні симптоми хвороби:

  • біль в області ступні чи гомілки;
  • часті головні болі;
  • зміна форми стопи;
  • порушення у зв’язку з носінням незручного взуття.

Іноді при ходьбі в певній взуття людина відчуває біль або неприємні відчуття і не розуміє, з чим це може бути пов’язано. Варто задуматися про те, що це і є проявом поздовжнього плоскостопості 2 або 3 ступеня. При поздовжньому плоскостопості стопа людини майже всією своєю частиною стикається з поверхнею підлоги. Від поздовжнього плоскостопості переважно страждають жінки, які мають зайву вагу. Якщо робота людини пов’язана зі статичною напругою (бухгалтерія, продовольча сфера), він також може придбати захворювання. Навантаження на ноги і стопи залежить від людського ваги. При 3 ступені у людини виникають постійні болі в області стоп, гомілки і навіть в попереку.

Лікування патології

Так як плоскостопість є поширеним захворюванням, існує маса методів і засобів для того, щоб провести ефективне лікування або зменшити ознаки прояву захворювання. Якщо вчасно не зайнятися лікуванням плоскостопості, то хвороба буде і далі впливати на деформацію стопи, що призведе до ускладнень під час ходьби.

Методи лікування захворювання залежать від виду плоскостопості.

Лікування плоскостопості проводиться різними вправами, за допомогою фізіотерапевтичних процедур, масажу стоп і інших способів. Всі заходи спрямовані на те, щоб попередити подальший розвиток захворювання і зупинити процес деформації. Немає таких препаратів, які змогли б змінити цей процес. При болях у стопах або при ходьбі можна використовувати різні знеболюючі препарати, які позбавлять людину від неприємних відчуттів.

Деформація стопи може відбуватися в будь-якому віці і в будь-який період. Нерідко плоскостопість переходить у 3 ступінь і в літньому віці, і в юному. Тому методи лікування проти плоскостопості розроблені для всіх вікових категорій. Також при вагітності може розвинутися деформація стопи, тому є необхідні курси процедур і для майбутніх мам.

При виникненні плоскостопості в результаті надмірної ваги, лікарі рекомендують пацієнтам вести боротьбу із зайвими кілограмами. Це і є одним з методів лікування, тому що позбутися від плоскостопості або зупинити його розвиток дуже складно за наявності важкої маси тіла.

На жаль, поздовжнє плоскостопість неможливо вилікувати, як наприклад звичайне запалення. Все лікування спрямоване саме на профілактику захворювання.

Лікування поздовжнього плоскостопості у дорослих і дітей

При 3 ступені поздовжнього плоскостопості у людини виникають серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, і він не в змозі нормально пересуватися. Лікування на цій стадії спрямована на те, щоб зменшити больові відчуття. Іноді в запущених випадках лікування плоскостопості займаються хірурги і ортопеди.

Пацієнту необхідно носити спеціальні ортопедичні устілки для взуття. Не тільки устілки, але і взуття повинна повністю виконувати ортопедичну функцію. Хворому призначають ряд процедур і вправ. При патології відбувається розбіжність стоп, що зменшує упор на внутрішні сторони під час ходьби. Цей вид фахівці відносять до вроджених патологій, тому його досить проблематично вилікувати. Все лікування спрямоване на зміцнення м’язів і зв’язок.

Існують і спеціальні методи, які використовуються при хірургічному втручанні у запущеній стадії. Наприклад, метод Вивлера або Доббса, метод Понсети.

Плоскостопість У дітей потрібно лікувати приблизно до 6 років. Це пов’язано з тим, що стопа остаточно формується у дитини до цього часу. Діти найчастіше страждають від поздовжнього плоскостопості.

Це лікування найбільше відноситься до «тонізуючого» характеру, так як воно діє на незміцнілі кістки дитини. Для профілактики і терапії поздовжнього плоскостопості у дитини необхідно робити спеціальні фізичні вправи, використовується і масаж стоп. При такому лікуванні поліпшується тонус м’язів на ногах дитини, кровопостачання стає набагато краще. Застосовують і спеціальні процедури, які загартовують організм дитини.

Наприклад, чудовим методом є застосування контрастних ванн для стоп. Як і дорослій людині, дитині необхідні спеціальні устілки і взуття, яка не буде розвивати деформацію стопи. Необхідно купувати шкарпетки без швів, які не будуть порушувати кровопостачання, і доставляти дискомфорт нозі дитини. Дитині не рекомендується ходити босими ногами по рівним і твердим поверхонь.

Взуття потрібно використовувати, коли хвороба перейшла в запущену стадію.

Для лікування плоскостопості можна використовувати лікування п’явками, голковколювання, мануальну терапію. Можна звернутися до ряду терапевтичних процедур.

Масаж відмінно підходить тим, хто страждає від поздовжнього плоскостопості в запущеній стадії. Він знімає напругу з ніг, втома, больові відчуття і позитивно діє на кровообіг. Виконувати масаж в домашніх умовах можна, але краще звернутися до фахівця, він знає всі необхідні точки і місця, які найбільш страждають від цього виду плоскостопості.

Препарати і гімнастика

Спеціальних медикаментів для лікування плоскостопості немає, але є препарати, які спрямовані на зняття больових відчуттів. Наприклад, якщо болі виникають часто і є досить сильними, то можна звернутися до таких препаратів, як Диклофенак або Індометацин. Можна використовувати всім відомий Парацетамол. Існують і подібні препарати для місцевого лікування.

Для лікування плоскостопості необхідно виконувати різні вправи, які сприяють зміцненню м’язів на ногах. Самим елементарним вправою є стиснення і розтиснення пальців на ногах. Таке просте вправу – обертання стопи. Стопи необхідно обертати в різні сторони Чи можна катати звичайну скакалку ступнями ніг, можна використовувати невеликий м’ячик. Вправа проводити приблизно 5 хвилин. Ефективними є присідання (при цьому обов’язкова умова – не відривати ступні від поверхні підлоги).

Можна виконувати таку вправу, як піднімання на носках. Рух необхідно повторити 10 разів, головне, з чого потрібно почати – основна стійка. Стопи повинні знаходитися паралельно один до одного.

Варто відзначити, що одним з найбільш ефективних методів боротьби з плоскостопістю є ходіння по нерівних поверхнях (пісок, галька, частина колоди, скошена поверхня).

Вправи необхідно виконувати щодня, приблизно 20-30 хвилин в день. Бажано якомога частіше піднімати ноги, при знаходженні в одній позі (сидячи) ноги необхідно ставити на невелику лавку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code