vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Симптоми і лікування стенокардії напруги

Стенокардія напруги виникає тоді, коли не збігаються потреби міокарда в обсязі кисню і його постачанні. Атеросклероз називають в якості основної причини цієї недуги.

Симптомы и лечение стенокардии напряжения

Основні фактори ризику

Хто потрапляє в зону ризику даного захворювання? В основному це літні люди. Провокуючих факторів, як непрямих, так і прямих, безліч:

 1. Спадковість.
 2. Постійне куріння.
 3. Підвищений артеріальний тиск.
 4. Підвищений холестерин.
 5. Діабет.
 6. Сидячий спосіб життя.
 7. Зайва вага.
 8. Дефіцит естрогенів.
 9. Застосування гормонів.
 10. Поява атеросклеротичних бляшок, ІХС.
 11. Тромбози та емболії вінцевих судин.
 12. Сифіліс.
 13. Коронарити при дифузних хворобах сполучної тканини.
 14. Пошкодження коронарних артерій при використанні променевого лікування.

Симптоми патології

Основним симптомом є наростаючий біль в лівій стороні грудей. Біль може бути хвилеподібним, стискаючим або ріжучим. Біль має початок і кінець, чітку локалізацію. Найчастіше біль починається в області серця, поширюється на ліву лопатку і руку, аж до кінчиків пальців лівої руки. В окремих випадках біль може поширитись на шию і ліву частину щоки, при цьому відчуватися в щелепі і зубах.

Є також наступні відмітні ознаки стенокардії напруги:

 1. Симптом «стиснутого кулака», коли біль нагадує це рух, тобто стискаючого характеру.
 2. Зв’язок нападу не тільки з фізичними і емоційними навантаженнями, але і як реакція на погодні умови, наприклад при зміні температур.

Тривалість нападів

Напад може тривати 1-15 хвилин. Але найчастіше він триває в середньому 2-5 хвилин. Час залежить від провокуючого фактора. Наприклад, при фізичних навантаженнях напад може припинитися в той момент, коли людина зупинить свою діяльність. Достатньо буде лише покласти під язик таблетку нітрогліцерину. Важче йде справа з нервовим перенапруженням, коли людина буває не в змозі контролювати свої емоції. Саме в цих випадках напад може тривати до 15 хвилин.

Люди, які зіткнулися з цією проблемою, напевно, вже знають, що легше всього напад перенести в сидячому положенні, бо стоячи або лежачи біль стає інтенсивнішим. Міокарду не потрібно багато кисню у цей момент, а в лежачому положенні його надходить в надлишку.

Неспецифічні симптоми стенокардії напруги:

 1. Відчуття сухості у роті.
 2. Збліднення шкіри.
 3. Часте дихання.
 4. Почуття жару.
 5. Тахікардія.
 6. Екстрасистолія.
 7. У деяких випадках часті позиви на сечовипускання.

Якщо болі виникають через певний проміжок часу після емоційного напруження, фізичних навантажень або перепадів температури, слід знати, що це не стенокардія напруги, а кардіологія.

Діагностика та профілактика захворювання

Якщо напади стали виявлятися частіше, то не чекайте ускладнень, відправляйтеся до лікаря. При огляді лікар, швидше за все, виявить шуми в серці. Стенокардія напруги може бути діагностована досвідченим лікарем і на основі скарг пацієнта. Але все ж краще перестрахуватися і пройти додаткову діагностику:

 1. Спочатку людину з ознаками стенокардії відправляють на ЕКГ. Робити його, так само як і інші аналізи, рекомендують в стадії загострення.
 2. Ультразвукове дослідження серцевого м’яза проводиться для того, щоб на ранніх стадіях виявити ішемічну хворобу.
 3. Сцинтиграфія міокарда показує роботу коронарних артерій. Але дана процедура вважається дуже дорогою, тому найчастіше проводиться коронарна ангіографія.

Поряд з іншими захворюваннями серця, для недопущення стенокардії напруги повинні проводитись профілактичні заходи. Для здорових людей це буде прекрасна можливість зміцнити своє здоров’я, а хворим скоротити частоту рецидивів. Що потрібно зробити в першу чергу, щоб уникнути серцевих захворювань?

 1. Відмовтеся від шкідливих звичок.
 2. Слідкуйте постійно за своєю вагою.
 3. Дотримуйтесь здорового харчування.
 4. Виконуйте кардіовправи.
 5. Відпочивайте правильно.
 6. Не нервуйте з будь-якого приводу і уникайте стресів.
 7. При потребі застосовуйте відповідні ліки.

При виконанні цих рекомендацій ви цілком зможете уникнути серцевих проблем, навіть якщо у вашій родині напади стенокардії не рідкість. Якщо стенокардія вже спостерігалася, слід взяти за правило кожні 6 місяців проходити ЕКГ та УЗД органу, так як дуже важливо заздалегідь попереджати всі зміни міокарда.

Класифікація стенокардії напруги

При класифікації стабільної стенокардії є поняття функціонального класу. Він дозволяє визначити рівень фізичного навантаження при різних проявах хвороби. Є наступні функціональні класи:

 1. Перший функціональний клас вважається самим легким. Люди переносять фізичні навантаження легко, проте при їх інтенсивності можуть з’являтися напади стенокардії.
 2. Другий функціональний клас передбачає стенокардію при помірних фізичних навантаженнях. Наприклад, при підйомі по сходах. Хворі другого класу з труднощами долають ходіння на тривалі відстані і морозну погоду.
 3. Третій функціональний клас. У цей період напади можуть з’явитися при незначних фізичних навантаженнях. Наприклад, це може спостерігатися після першого сходового прольоту або при невеликій відстані пішки.
 4. Четвертий функціональний клас передбачає погіршення якості життя людини. При цьому навіть на коротких відстанях може починатися серцева біль, людина стає неспроможною підняти відносно легкий предмет. Та навіть в стані спокою його можуть мучити болі в серці.

В цей момент може з’явитися прогресуюча стенокардія, яка, на відміну від передбачуваної стабільної стенокардії, характеризується раптовими тривалими нападами з наростаючим болем.

Коли потрібно звертатися за медичною допомогою?

 1. Якщо напад стався в перший раз.
 2. Якщо почастішали напади стенокардії.
 3. Початок нападу стався в стані спокою.
 4. При звичайному фізичному навантаженні з’являється втома.
 5. Під час нападу стенокардії ви відчували запаморочення або втрату свідомості.
 6. Якщо у вас прискорений або, навпаки, повільний пульс.
 7. При нерегулярному пульсі, коли без видимих на те підстав серце починає битися частіше, в іншому ж випадку, навпаки, повільніше.
 8. У разі появи інших незвичайних ознак захворювання.

Є моменти, коли слід негайно викликати швидку допомогу:

 1. Після того як ви прийняли нітрогліцерин, біль не проходить.
 2. При посиленні болю під час нападу.
 3. Після прийому нітрогліцерину біль припинився, але через певний час виник знову.

Лікування стенокардії напруги

Стенокардія напруги в початковому періоді лікується медикаментозно. Якщо хвороба придбала хронічний характер, слід змиритися з тим, що напади часом будуть з’являтися, і направити лікування на підтримку організму, щоб скоротити частоту нападів стенокардії. Про таблетку нітрогліцерину, купірується стенокардію, було написано вище. Якщо ж від нього не було полегшення, є підозри, що стався інфаркт міокарда.

Не варто самостійно купувати препарати з цих груп, цим ви тільки погіршите становище. Призначати лікування може тільки лікар в індивідуальному порядку. Хірургія проводиться в крайніх випадках.

One thought on “Симптоми і лікування стенокардії напруги

 1. Спасибо за данную статью! Нужно беречь свое сердце с молоду, заботиться о себе! От правильной работы сердца и всей сердечно-сосудистой системы зависит состояние органов и систем организма. Собственно говоря, от этого же зависит и продолжительность жизни человека. В условиях стресса, нагрузок, плохой экологии и неправильного питания, сердцу необходима особая забота. Препарат молсикор, уменьшает нагрузку на сердце и улучшает гемодинамические условия в коронарном кровообращении, можете внимательно прочитать о нем на сайте, изучить инструкцию.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code