vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке ТВП у жінок при вагітності на УЗД?

Що таке ТВП при вагітності на УЗД? Це питання хвилює багатьох жінок. Абревіатура ТВП розшифровується як товщина комірцевого простору. Такий показник виявляється тільки під час ультразвукового дослідження, яке необхідно проводити між 11 і 13 тижнями вагітності.

Что такое ТВП у женщин при беременности на УЗИ?

Дослідження товщини комірцевої зони потрібно проходити виключно в кінці першого триместру, так як в подальшому даний показник просто втрачає свою інформативність.

Визначення кількості рідини проводять для кожного плоду, кількість цієї рідини зазвичай невелике. Однак якщо плід розвивається з синдромом Дауна, то кількість рідини значно перевищує норму. Але одного лише цього показника мало для повного підтвердження діагнозу. Збільшення товщини комірцевого простору може лише свідчити про ризик такого невтішного синдрому.

Якою повинна бути ТВП в нормі?

Якщо проводити ультразвукове дослідження на 11 тижні вагітності, то нормальною товщиною комірцевого простору вважається 1-2 мм, а ось якщо дане УЗД проводити на 13 тижні вагітності, тоді і показник норми буде вище, а саме – 2,8 мм. Якщо ж дані показники трохи вище норми, в такому випадку вагітній призначають додаткові обстеження, завдяки яким вже точно можна буде визначити, чи є у плода синдром Дауна або відсутня.

Якими мають бути умови для вимірювання ТВП?

  1. Сканувати плід необхідно виключно по тій лінії, яка проходить спереду назад, при цьому візуально розділяє тіло на дві однакові частини. У медицині це називається сканування по сагітальній площині.
  2. Дослідження має проводитися виключно між 10 і 14 тижнями, краще всього на 11-ї чи 13-ої. Справа в тому, що раніше проводити таке дослідження не потрібно через те, що плід ще маленький. У той же час немає сенсу робити його і після 14 тижні, так як плід вже досить великий, і збільшення ТВП просто не спостерігається.

Які фактори здатні чинити значний вплив на вироблені виміру:

  1. Ті чи інші особливості особистого характеру, які стосуються фахівця і використовуваної для УЗД дослідження апаратури.
  2. Зображення плоду, вірніше його розміри, повинні займати не менше 2/3 всієї наявної эхографической картини.
  3. Голова плода за показниками УЗД може розташовуватися по-різному. Вона може бути відкинута назад або бути щільно притиснута до грудей. Головка плоду може знаходитися в нейтральному положенні.
  4. Вихідні вимірювання повинні визначатися виключно на внутрішньому контурі всього комірцевого простору.
  5. Необхідно визначати і внутрішні поверхні так званих плодових оболонок, що покривають сам плід. Ще потрібно поспостерігати і за навколоплідними водами, і за становищем пуповини.

Тест на товщину комірцевого простору

Звичайно ж, у більшості своїх випадків дослідження наявного показника ТВП здійснюється завдяки апарату УЗД, але в рідкісних випадках використовують і вагінальне дослідження. Для даного виду дослідження спочатку необхідно встановити точний термін вагітності. Таке обчислення можна з легкістю провести за допомогою КТР – довжини самого плоду від його верхівки до куприка.

Потім вже вимірюється товщина комірцевого простору. На моніторі шкіра буде відображатися у вигляді білої лінії, а ось рідина буде чорною.

Для того щоб з’ясувати, чи є у плода які-небудь відхилення, існують певні норми, які вказують на це. Про ці норми вже йшлося вище. Показники можуть бути і дещо менше норми, але це не є ознакою патологічного зміни. Такою ознакою може служити підвищення ТВП. Крім того що дане дослідження може сказати про те, що плід має синдром Дауна, можуть виявлятися і певні проблеми з серцем.

Яка ймовірність виявлення патології

Як вже говорилося вище, частота виявлення у немовлят деяких хромосомних аномалій частково залежить від рівня ТВП. Якщо показник ТВП на УЗД – 3 мм, тоді ймовірність захворювання плода дорівнює 7%. Якщо ж показник становить 4 мм, тоді ймовірність зростає і дорівнює 27%, при 5 мм – 53%, при 6 мм – 49%, при 7 мм – 83%, при 8 мм – 70% і за 9 мм – 78%.

Крім наявних показників, для того щоб обчислити рівень ризику виявлення у малюка такого невтішного синдрому, як синдром Дауна, береться до уваги і вік вагітної жінки. Чим старше жінка, тим вище ризик даного захворювання.

Що робити в тому випадку, якщо ТВП не в нормі? На даний момент часу найоптимальнішим варіантом для з’ясування та виявлення ризику плода є комбіноване обстеження вагітної жінки. Таке обстеження включає в себе і визначення на УЗД ТВП, та аналіз всіляких біохімічних маркерів, і, звичайно ж, вік вагітної. Після того як всі обстеження будуть ретельно проведені, лікар зможе зробити конкретний висновок, в якому і буде вказуватися ризик виключно за хромосомних аномалій.

Якщо ж виявиться досить високий ризик, тоді вагітну направлять зробити амніоцентез. Це бажано зробити для того, щоб визначити весь хромосомний набір плода. Поряд з амниоцентезом, можуть бути запропоновані і кордоцентез, і хорионбиопсия.

Потрібно пам’ятати, що такі методи мають проводитися виключно за погодженням з вагітною. І абсолютно кожна жінка має повне право відмовитися від даних заходів.

Також одним з найголовніших факторів точного і правильного дослідження на УЗД ТВП є рівень кваліфікації лікаря й апаратура, на якій буде проводитися обстеження.

Справжній фахівець ціну на послугу завищувати не буде, але навіть якщо це буде коштувати недешево, життя майбутньої дитини і самої вагітної набагато дорожче. Будьте здорові і щасливі ви і ваші діти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code